Hoppa till sidans innehåll

Serier & Resultat

Arenainformation

Högdalshallen

Planmått: 40x20
[Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
Tid Match Resultat
Sö 15/9 17:00 HK Silwing-Troja - HK Roslagen
Flickor_19 Nivå 2
-
Sö 22/9 09:30 HK Silwing-Troja - Stockholmspolisens IF HF
Flickor_14 Nivå 1
-
10:40 HK Silwing-Troja - Spånga HK
Pojkar_13 Nivå 1
-
11:50 HK Silwing-Troja 2 - Enköpings HF
Flickor_14 Nivå 2
-
Sö 29/9 18:15 HK Silwing-Troja - AIK
Dam 1 norra
-
20:00 HK Silwing-Troja - Spånga HK 2
Flickor_19 Nivå 2
-
Sö 6/10 09:00 HK Silwing-Troja - IFK Tumba HK
Pojkar_13 Nivå 1
-
10:00 HK Silwing-Troja - Spånga HK
Pojkar_14 Nivå 1
-
11:00 HK Silwing-Troja - Kungsängens SK
Flickor_14 Nivå 1
-
12:00 HK Silwing-Troja 2 - Skånela IF
Flickor_14 Nivå 2
-
14:00 HK Silwing-Troja - HK Eskil
Herr 1 norra
-
15:50 HK Silwing-Troja - Uppsala HK
Pojkar_16 Nivå 1
-
17:20 Sparta HK - SK Kvarnberga
Herr 4 Östsv. Södra
-
Sö 13/10 09:00 HK Silwing-Troja - IK Bolton
Flickor_13 Nivå 1
-
10:10 IF Swithiod 2 - Skogås HK
Flickor_16 Nivå 3
-
11:20 IF Swithiod 2 - IFK Tumba HK
Pojkar_16 Nivå 3
-
12:30 IF Swithiod - Tyresö Handboll
Pojkar_16 Nivå 1
-
14:15 HK Silwing-Troja - VästeråsIrsta HK
Dam 1 norra
-
16:15 IF Swithiod 2 - Jakobsbergs GoIF
Herr 4 Östsv. Södra
-
18:00 HK Silwing-Troja - Spånga HK
Flickor_19 Nivå 2
-
Lö 19/10 12:20 Sparta HK - Stockholmspolisens IF HF
Herr 4 Östsv. Södra
-
14:30 HK Silwing-Troja - IFK Nyköping
Herr 1 norra
-
15:00 Bokat av StHF - USM - Block 4 timmar
USM Block
-
16:30 HK Silwing-Troja - BK Heid 1
USM F14 1:14
-
17:50 Eskilstuna Guif - Redbergslids IK 2
USM F14 1:14
-
Sö 20/10 09:00 HK Silwing-Troja - Eskilstuna Guif
USM F14 1:14
-
09:00 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
USM Block
-
10:15 Redbergslids IK 2 - BK Heid 1
USM F14 1:14
-
11:30 HK Silwing-Troja - Vallentuna HK
Pojkar_14 Nivå 1
-
12:45 BK Heid 1 - Eskilstuna Guif
USM F14 1:14
-
14:00 Tyresö Handboll - Vallentuna HK
Pojkar_14 Nivå 1
-
15:15 HK Silwing-Troja - Redbergslids IK 2
USM F14 1:14
-
16:30 HK Silwing-Troja - Tyresö Handboll
Pojkar_14 Nivå 1
-
Sö 27/10 10:45 HK Silwing-Troja 2 - Enköpings HF
Pojkar_14 Nivå 2
-
12:00 HK Silwing-Troja - Härnösands HK
Flickor_19 Nivå 2
-
14:00 HK Silwing-Troja - Mantorps IF HF
Herr 1 norra
-
Lö 9/11 15:10 HK Silwing-Troja - Skånela IF
Flickor_13 Nivå 1
-
16:10 HK Silwing-Troja - HK Cliff
Pojkar_13 Nivå 1
-
17:10 HK Silwing-Troja 2 - IFK Tumba HK
Flickor_14 Nivå 2
-
18:10 HK Silwing-Troja - Spånga HK
Flickor_14 Nivå 1
-
Sö 10/11 19:15 HK Silwing-Troja - Skogås HK
Pojkar_16 Nivå 1
-
20:30 HK Silwing-Troja - Lidingö SK
Flickor_19 Nivå 2
-
Sö 17/11 09:00 IF Swithiod 2 - Uppsala HK
Flickor_16 Nivå 3
-
10:10 IF Swithiod 2 - Uppsala HK 2
Pojkar_16 Nivå 3
-
11:20 IF Swithiod - VästeråsIrsta HF
Flickor_16 Nivå 2
-
12:30 IF Swithiod - Uppsala HK
Pojkar_16 Nivå 1
-
14:30 HK Silwing-Troja - Skuru IK
Herr 1 norra
-
16:30 HK Silwing-Troja - HK Tyresö Strand
Dam 1 norra
-
18:15 IF Swithiod - BK Kungsan
Dam 3 Östsv. Södra
-
19:50 Sparta HK - Sannadals HK
Herr 4 Östsv. Södra
-
Sö 24/11 09:15 HK Silwing-Troja - Gustavsbergs IF HK
Flickor_13 Nivå 1
-
10:15 HK Silwing-Troja 2 - Handens SK
Flickor_14 Nivå 2
-
11:15 HK Silwing-Troja - Hammarby IF HF
Flickor_14 Nivå 1
-
12:15 HK Silwing-Troja - Åkersberga HK
Pojkar_14 Nivå 1
-
14:00 HK Silwing-Troja - Kungsängens SK
Dam 1 norra
-
16:50 HK Silwing-Troja - Spånga HK
Pojkar_16 Nivå 1
-
18:00 HK Silwing-Troja - Årsta AIK HF
Flickor_19 Nivå 2
-
Sö 1/12 09:00 Handbollfestivalen - Block 3 timmar
Handbollfestivalen
-
12:15 HK Silwing-Troja 2 - Årsta AIK HF
Pojkar_14 Nivå 2
-
14:00 HK Silwing-Troja - Sollentuna HK
Herr 1 norra
-
15:45 HK Silwing-Troja - Skånela IF
Flickor_12 Nivå 1
-
16:30 HK Silwing-Troja 2 - IK Bolton
Flickor_12 Nivå 2 Söder
-
17:15 Skånela IF - Skuru IK
Flickor_12 Nivå 1
-
18:00 IK Bolton - Handens SK
Flickor_12 Nivå 2 Söder
-
18:15 HK Silwing-Troja - Skuru IK
Flickor_12 Nivå 1
-
19:00 HK Silwing-Troja 2 - Handens SK
Flickor_12 Nivå 2 Söder
-
Sö 8/12 11:00 Sparta HK - Nacka HK
Herr 4 Östsv. Södra
-
13:00 IF Swithiod - Vallentuna HK
Dam 3 Östsv. Södra
-
14:30 HK Silwing-Troja - Skuru IK
Flickor_13 Nivå 1
-
15:30 HK Silwing-Troja - Uppsala HK
Pojkar_13 Nivå 1
-
16:45 HK Silwing-Troja - IF Swithiod
Pojkar_16 Nivå 1
-
18:00 HK Silwing-Troja - Uppsala HK
Flickor_19 Nivå 2
-
Sö 15/12 12:00 HK Silwing-Troja - IK Bolton
Pojkar_14 Nivå 1
-
14:00 HK Silwing-Troja - HK GP
Herr 1 norra
-
16:00 HK Silwing-Troja - Tumba HBK
Dam 1 norra
-
Sö 12/1 09:00 HK Silwing-Troja - Huddinge HK
Flickor_12 Nivå 1
-
09:50 HK Silwing-Troja - Hammarby IF HF
Pojkar_13 Nivå 1
-
10:50 Huddinge HK - Haninge HK
Flickor_12 Nivå 1
-
11:40 HK Silwing-Troja 2 - Lidingö SK
Pojkar_14 Nivå 2
-
12:40 HK Silwing-Troja - Haninge HK
Flickor_12 Nivå 1
-
13:30 HK Silwing-Troja - Uppsala HK
Flickor_14 Nivå 1
-
14:30 HK Silwing-Troja 2 - Skogås HK
Flickor_14 Nivå 2
-
15:40 HK Silwing-Troja - Tyresö Handboll
Pojkar_16 Nivå 1
-
17:30 HK Silwing-Troja - Täby HBK
Herr 1 norra
-
Må 13/1 00:00 HK Silwing-Troja - Sollentuna HK
Flickor_19 Nivå 2
-
Sö 19/1 09:00 HK Silwing-Troja - Hammarby IF HF
Pojkar_11 Nivå 1
-
09:40 HK Silwing-Troja 2 - Hammarby IF HF 2
Pojkar_11 Nivå 2 Söder
-
10:20 Hammarby IF HF - IK Bolton
Pojkar_11 Nivå 1
-
11:00 Hammarby IF HF 2 - GT Söder HK
Pojkar_11 Nivå 2 Söder
-
11:40 HK Silwing-Troja - IK Bolton
Pojkar_11 Nivå 1
-
12:20 HK Silwing-Troja 2 - GT Söder HK
Pojkar_11 Nivå 2 Söder
-
14:00 HK Silwing-Troja - Strands IF Hudiksvall
Dam 1 norra
-
15:30 HK Silwing-Troja 2 - IFK Tumba HK 2
Flickor_12 Nivå 2 Söder
-
16:20 HK Silwing-Troja - Eskilstuna Guif
Flickor_13 Nivå 1
-
17:25 IFK Tumba HK 2 - IFK Tumba HK 3
Flickor_12 Nivå 2 Söder
-
18:15 HK Silwing-Troja - Eskilstuna Guif
Flickor_14 Nivå 1
-
19:10 HK Silwing-Troja 2 - IFK Tumba HK 3
Flickor_12 Nivå 2 Söder
-
20:00 HK Silwing-Troja 2 - AIK 1
Flickor_14 Nivå 2
-
Sö 26/1 00:00 HK Silwing-Troja 2 - Sollentuna HK
Flickor_14 Nivå 2
-
00:00 HK Silwing-Troja 2 - Skogås HK
Pojkar_14 Nivå 2
-
00:00 HK Silwing-Troja - Gustavsbergs IF HK
Flickor_14 Nivå 1
-
00:00 HK Silwing-Troja - Täby HBK
Pojkar_13 Nivå 1
-
00:00 HK Silwing-Troja - Hammarby IF HF
Pojkar_14 Nivå 1
-
00:00 Hammarby IF HF - Skuru IK
Pojkar_14 Nivå 1
-
00:00 HK Silwing-Troja - Skuru IK
Pojkar_14 Nivå 1
-
11:00 HK Silwing-Troja - Enköpings HF
Herr 1 norra
-
13:00 HK Silwing-Troja - Alfta GIF Handboll
Dam 1 norra
-
Må 27/1 00:00 HK Silwing-Troja - Skogås HK
Flickor_19 Nivå 2
-
Sö 2/2 12:15 HK Silwing-Troja - Kungsängens SK
Pojkar_16 Nivå 1
-
13:30 HK Silwing-Troja - Eskilstuna Guif
Pojkar_14 Nivå 1
-
14:40 HK Silwing-Troja - Vakant
Flickor_13 Nivå 1
-
Sö 9/2 00:00 HK Silwing-Troja - Vakant plats
Flickor_19 Nivå 2
-
09:00 RegionsTolvan - Block 4 timmar
RegionsTolvan - Block
-
11:40 HK Silwing-Troja - Sannadals SK
Pojkar_14 Nivå 1
-
14:30 HK Silwing-Troja - Gimonäs Umeå IF
Dam 1 norra
-
17:00 HK Silwing-Troja - VästeråsIrsta HF
Herr 1 norra
-
18:50 IF Swithiod - Bålsta IF
Pojkar_19 Nivå 2
-
Sö 16/2 09:00 Handbollfestivalen - Block 3 timmar
Handbollfestivalen
-
13:00 HK Silwing-Troja - Bodens BK HF
Dam 1 norra
-
14:45 P9 Mini - Block 3 timmar
Vårens Spel - Block
-
17:45 HK Silwing-Troja - Årsta AIK HF
Pojkar_13 Nivå 1
-
18:45 HK Silwing-Troja 2 - Lidingö SK
Flickor_14 Nivå 2
-
19:45 HK Silwing-Troja - Huddinge HK
Flickor_14 Nivå 1
-
Sö 23/2 16:00 HK Silwing-Troja - Uppsala HK
Dam 1 norra
-
Sö 1/3 00:00 HK Silwing-Troja - Vallentuna HK
Flickor_19 Nivå 2
-
14:00 HK Silwing-Troja - IFK Tumba HK
Herr 1 norra
-
Lö 7/3 15:00 HK Silwing-Troja - Skuru IK
Pojkar_11 Nivå 1
-
15:40 HK Silwing-Troja 2 - Stockholmspolisens IF HF
Pojkar_11 Nivå 2 Söder
-
16:20 Skuru IK - Årsta AIK HF
Pojkar_11 Nivå 1
-
17:00 Stockholmspolisens IF HF - HK Cliff Gul
Pojkar_11 Nivå 2 Söder
-
17:40 HK Silwing-Troja - Årsta AIK HF
Pojkar_11 Nivå 1
-
18:20 HK Silwing-Troja 2 - HK Cliff Gul
Pojkar_11 Nivå 2 Söder
-
Sö 8/3 00:00 HK Silwing-Troja - IK Bolton
Flickor_19 Nivå 2
-
19:10 HK Silwing-Troja - Tyresö Handboll
Flickor_13 Nivå 1
-
20:20 HK Silwing-Troja - Hammarby IF HF
Pojkar_16 Nivå 1
-
Lö 14/3 16:00 HK Silwing-Troja - HF SIF
Herr 1 norra
-
18:00 HK Silwing-Troja - Skånela IF
Pojkar_13 Nivå 1
-
Sö 15/3 13:45 HK Silwing-Troja 2 - HK Cliff
Pojkar_14 Nivå 2
-
16:00 HK Silwing-Troja - Spårvägens HF
Dam 1 norra
-
17:50 HK Silwing-Troja 2 - Tyresö Handboll
Flickor_14 Nivå 2
-
18:50 HK Silwing-Troja - Skuru IK
Flickor_14 Nivå 1
-
Lö 21/3 12:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
USM Block
-
Sö 22/3 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
USM Block
-
16:20 HK Silwing-Troja - Sannadals SK
Flickor_13 Nivå 1
-
17:20 HK Silwing-Troja - Täby HBK
Pojkar_14 Nivå 1
-
18:20 HK Silwing-Troja 2 - Skogås HK
Pojkar_14 Nivå 2
-
19:30 HK Silwing-Troja - VästeråsIrsta HF
Pojkar_16 Nivå 1
-
Sö 5/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 09.00-19.00
Slutspel Block
-
Lö 18/4 09:00 Bokat av StHF - Slutspel - Block 09.00-19.00
Slutspel Block
-

Hemmalag Högdalshallen

Nyheter

Tidsplan för serieläggning och spelprogram

2019-08-14

Undrar ni när spelprogrammen för säsongen…

Gruppindelning RegionsTolvan omgång 1

2019-08-09

Välkomna till historiens första omgång av…

Välkomna till det förnyade Distriktsmästerskapet 2019-2020!

2019-06-12

Sista anmälningsdag är torsdag 1 augusti.

Fastställd nivåindelning U11-U19

2019-06-05

Vilka står på andra sidan planhalvan säsongen…

Missa inte chansen att anmäla er till RegionsTolvan

2019-05-22

Måndag 27 maj är sista dagen för att anmäla er…

Andra distrikts serier

Lag från Stockholm som spelar i serier som administreras av andra förbund finner sina resultat och tabeller genom att först ändra rullgardinsmenyn för distrikt till rätt distrikt.

 

Rapportera resultat via SMS

 
Stockholms Handbollförbund
Smedjegatan 8
131 54 Nacka
Telefon: 0855606890