Hoppa till sidans innehåll

Serier & Resultat

Arenainformation

Ulriksdalshallen

Adress: Banmästargatan 3
Postadress 17067 SOLNA
Planmått: 20x40
[Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
Tid Match Resultat
Lö 25/1 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 6 timmar
USM Block
-
09:00 AIK - Norrfjärdens IF
USM F16 3:3
-
10:20 Kungsängens SK - Örebro SK HK Dam
USM F16 3:3
-
11:40 Norrfjärdens IF - Önnereds HK 1
USM F16 3:3
-
13:00 AIK - Örebro SK HK Dam
USM F16 3:3
-
14:20 Önnereds HK 1 - Kungsängens SK
USM F16 3:3
-
Sö 26/1 09:00 Norrfjärdens IF - Örebro SK HK Dam
USM F16 3:3
-
09:00 Bokat av StHF - USM - Block 6 timmar
USM Block
-
10:20 AIK - Önnereds HK 1
USM F16 3:3
-
11:40 Kungsängens SK - Norrfjärdens IF
USM F16 3:3
-
13:00 Örebro SK HK Dam - Önnereds HK 1
USM F16 3:3
-
14:20 AIK - Kungsängens SK
USM F16 3:3
-
Lö 1/2 09:30 AIK - Åkersberga HK 2
Pojkar_16 Nivå 3
-
10:45 AIK - Älta IF
Flickor_16 Nivå 1
-
12:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
USM Block
-
Sö 2/2 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
USM Block
-
Lö 8/2 09:00 AIK - Djurgårdshof IK
Flickor_10_Vår 6 mot 6 2B
-
09:30 Årsta AIK HF 3 - Spånga HK 3
Flickor_10_Vår 6 mot 6 2B
-
10:00 Årsta AIK HF 4 - AIK 2
Flickor_10_Vår 6 mot 6 2B
-
10:30 AIK - Årsta AIK HF 3
Flickor_10_Vår 6 mot 6 2B
-
11:00 Djurgårdshof IK - Årsta AIK HF 4
Flickor_10_Vår 6 mot 6 2B
-
11:30 Spånga HK 3 - AIK 2
Flickor_10_Vår 6 mot 6 2B
-
12:00 AIK 2 - Tyresö Handboll
Pojkar_13 Nivå 3
-
13:00 AIK - Gustavsbergs IF HK
Pojkar_14 Nivå 3
-
14:00 AIK - IK Bolton
Pojkar_13 Nivå 2
-
15:00 AIK 2 - Huddinge HK 4
Flickor_16 Nivå 4
-
Lö 15/2 00:00 AIK 2 - Skuru IK 5
Flickor_11 Nivå 3
-
00:00 Huddinge HK 2 - Skuru IK 5
Flickor_11 Nivå 3
-
00:00 AIK 2 - Huddinge HK 2
Flickor_11 Nivå 3
-
09:00 AIK - Rimbo HK Roslagen
Flickor_12 Nivå 3
-
10:30 Hammarby IF HF 3 - Rimbo HK Roslagen
Flickor_12 Nivå 3
-
11:20 AIK - Djurgårdshof IK
Flickor_13 Nivå 2 Norr
-
12:15 AIK - Hammarby IF HF 3
Flickor_12 Nivå 3
-
13:05 AIK 2 - Årsta AIK HF 2
Flickor_13 Nivå 3
-
14:00 AIK - Skånela IF
Flickor_14 Nivå 2
-
15:00 AIK - IFK Tumba HK
Pojkar_16 Nivå 3
-
16:00 AIK 2 - Skå IK
Flickor_14 Nivå 4
-
17:00 AIK - Kyrkslätts IF
Flickor_16 Nivå 1
-
Lö 22/2 11:00 AIK - Huddinge HK
Flickor_16 Nivå 1
-
Lö 7/3 00:00 AIK 2 - Sollentuna HK
Flickor_11 Nivå 3
-
00:00 Täby HBK 3 - Sollentuna HK
Flickor_11 Nivå 3
-
00:00 AIK 2 - Täby HBK 3
Flickor_11 Nivå 3
-
09:00 Täby HBK - Gustavsbergs IF HK Röd
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
09:00 AIK - Kungsängens SK
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
09:30 AIK 2 - Kungsängens SK 2
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
09:30 Skånela IF - Täby HBK 2
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
10:00 Kungsängens SK - Gustavsbergs IF HK Röd
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
10:00 AIK - Täby HBK
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
10:30 AIK 2 - Skånela IF
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
10:30 Kungsängens SK 2 - Täby HBK 2
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
11:00 Kungsängens SK - Täby HBK
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
11:00 AIK - Gustavsbergs IF HK Röd
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
11:30 AIK 2 - Täby HBK 2
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
11:30 Kungsängens SK 2 - Skånela IF
Pojkar_9_Vår mini 3A
-
12:00 AIK - Gustavsbergs IF HK Vit
Flickor_9_Vår mini 3E
-
12:00 Skuru IK 2 - Åkersberga HK
Flickor_9_Vår mini 3E
-
12:30 Gustavsbergs IF HK Röd - Åkersberga HK 2
Flickor_9_Vår mini 3E
-
12:30 Norrtulls SK - Skuru IK
Flickor_9_Vår mini 3E
-
13:00 AIK - Skuru IK 2
Flickor_9_Vår mini 3E
-
13:00 Gustavsbergs IF HK Vit - Åkersberga HK
Flickor_9_Vår mini 3E
-
13:30 Skuru IK - Åkersberga HK 2
Flickor_9_Vår mini 3E
-
13:30 Norrtulls SK - Gustavsbergs IF HK Röd
Flickor_9_Vår mini 3E
-
14:00 AIK - Åkersberga HK
Flickor_9_Vår mini 3E
-
14:00 Gustavsbergs IF HK Vit - Skuru IK 2
Flickor_9_Vår mini 3E
-
14:30 Skuru IK - Gustavsbergs IF HK Röd
Flickor_9_Vår mini 3E
-
14:30 Norrtulls SK - Åkersberga HK 2
Flickor_9_Vår mini 3E
-
15:15 AIK - Skå IK
Pojkar_11 Nivå 2 Norr
-
16:15 AIK 2 - Sannadals SK 3
Flickor_13 Nivå 3
-
17:15 AIK 2 - IK Bolton
Flickor_16 Nivå 4
-
18:15 AIK - Huddinge HK
Pojkar_14 Nivå 3
-
Lö 14/3 00:00 AIK 2 - Tyresö Handboll 2
Flickor_11 Nivå 3
-
00:00 Åkersberga HK - Tyresö Handboll 2
Flickor_11 Nivå 3
-
00:00 AIK 2 - Åkersberga HK
Flickor_11 Nivå 3
-
Lö 21/3 09:00 Handbollfestivalen - Block 3 timmar
Handbollfestivalen
-
12:00 AIK 2 - Täby HBK 3
Flickor_10_Vår 6 mot 6 4C
-
12:30 Kungsängens SK - Täby HBK 4
Flickor_10_Vår 6 mot 6 4C
-
13:00 Spånga HK 3 - AIK
Flickor_10_Vår 6 mot 6 4C
-
13:00 AIK 2 - Kungsängens SK
Flickor_10_Vår 6 mot 6 4C
-
13:30 Täby HBK 3 - Spånga HK 3
Flickor_10_Vår 6 mot 6 4C
-
14:00 Täby HBK 4 - AIK
Flickor_10_Vår 6 mot 6 4C
-
15:10 AIK 2 - GT Söder HK
Flickor_13 Nivå 3
-
16:20 AIK 2 - Sollentuna HK 3
Flickor_16 Nivå 4
-

Hemmalag Ulriksdalshallen

Nyheter

RegionsTolvan omgång 3

2019-12-11

Gruppindelning klar inför omgång 3 helgen 8-9…

Laddad för Handbollfestivalen?

2019-11-15

Vecka 48 drar vi igång.

Välkomna till ungdomsmöte

2019-11-06

Hur förebygger vi våld och övergrepp inom…

Välkomna till Vårens Spel för U10 och U9, födda 2009 och 2010.

2019-10-28

Anmäl er senast 14 november.

Lottning klar

2019-10-21

Välkomna till RegionsTolvan Omgång 2 den 23-24…

Andra distrikts serier

Lag från Stockholm som spelar i serier som administreras av andra förbund finner sina resultat och tabeller genom att först ändra rullgardinsmenyn för distrikt till rätt distrikt.

 

Rapportera resultat via SMS

 
Stockholms Handbollförbund
Östgötagatan 89 D
118 60 Stockholm
Telefon: 0855606890