Hoppa till sidans innehåll

Serier & Resultat

Alla matcher
Tid Matchnummer Match Resultat MP AP
Omgång 1
Lö 28/9 13:00 1915201006 HK Ceres Norrtälje - Täby HBK 27-17
14:00 1915201004 Enköpings HF - Åkersberga HK 20-19
17:00 1915201003 Hammarby IF HF - Borlänge HK 15-27
18:00 1915201002 HF SIF - Sollentuna HK 21-24
Sö 29/9 12:30 1915201005 HK Uppsala - Rosersbergs IK 27-27
16:00 1915201001 Spånga HK - Lidingö SK 18-31
Omgång 2
Fr 4/10 19:00 1915201008 Rosersbergs IK - Enköpings HF 28-21
Lö 5/10 14:00 1915201012 Lidingö SK - HK Ceres Norrtälje 21-20
15:00 1915201011 HF SIF - Spånga HK 32-15
17:20 1915201009 Åkersberga HK - Hammarby IF HF 36-26
Sö 6/10 17:00 1915201010 Borlänge HK - Sollentuna HK 20-15
Må 7/10 20:30 1915201007 Täby HBK - HK Uppsala 23-31
Omgång 3
Fr 11/10 19:00 1915201016 Täby HBK - Enköpings HF 18-36
Lö 12/10 15:00 1915201014 Sollentuna HK - Åkersberga HK 27-22
16:45 1915201017 HK Uppsala - HK Ceres Norrtälje 25-22
18:00 1915201018 HF SIF - Lidingö SK 24-28
Sö 13/10 13:00 1915201015 Hammarby IF HF - Rosersbergs IK 28-26
15:45 1915201013 Spånga HK - Borlänge HK 26-27
Omgång 4
Lö 19/10 13:00 1915201023 Borlänge HK - HF SIF 20-34
15:00 1915201019 HK Ceres Norrtälje - Enköpings HF 29-22
15:00 1915201021 Rosersbergs IK - Sollentuna HK 25-28
16:15 1915201020 Hammarby IF HF - Täby HBK 22-23
19:15 1915201022 Åkersberga HK - Spånga HK 34-27
Ti 22/10 20:00 1915201024 Lidingö SK - HK Uppsala 28-21
Omgång 5
Lö 26/10 12:00 1915201030 HF SIF - Åkersberga HK 25-21
13:00 1915201029 Borlänge HK - Lidingö SK 26-24
13:45 1915201027 HK Ceres Norrtälje - Hammarby IF HF 28-18
14:00 1915201028 Enköpings HF - HK Uppsala 17-26
Sö 27/10 16:00 1915201026 Sollentuna HK - Täby HBK 34-15
16:00 1915201025 Spånga HK - Rosersbergs IK 29-30
Omgång 6
On 6/11 20:30 1915201032 HK Ceres Norrtälje - Sollentuna HK 17-15
Fr 8/11 19:00 1915201034 Rosersbergs IK - HF SIF 27-38
Lö 9/11 13:15 1915201035 Åkersberga HK - Borlänge HK 23-25
14:30 1915201031 HK Uppsala - Hammarby IF HF 25-21
16:00 1915201036 Lidingö SK - Enköpings HF 32-20
Sö 10/11 16:00 1915201033 Spånga HK - Täby HBK 23-15
Omgång 7
Lö 2/11 14:00 1915201039 Enköpings HF - Hammarby IF HF 27-17
Lö 16/11 12:00 1915201042 HF SIF - Täby HBK 49-19
13:15 1915201040 Åkersberga HK - Lidingö SK 19-28
Sö 17/11 13:00 1915201041 Borlänge HK - Rosersbergs IK 25-16
16:00 1915201038 Sollentuna HK - HK Uppsala 29-24
16:30 1915201037 Spånga HK - HK Ceres Norrtälje 34-23
Omgång 8
Fr 22/11 19:00 1915201047 Rosersbergs IK - Åkersberga HK 29-24
Lö 23/11 14:00 1915201043 Enköpings HF - Sollentuna HK 20-20
18:00 1915201048 Hammarby IF HF - Lidingö SK 20-27
Sö 24/11 14:15 1915201044 HK Uppsala - Spånga HK 25-25
15:30 1915201045 HK Ceres Norrtälje - HF SIF 26-30
18:00 1915201046 Täby HBK - Borlänge HK 9-29
Omgång 9
Fr 29/11 19:00 1915201051 Rosersbergs IK - Lidingö SK 23-32
Lö 30/11 14:00 1915201054 HF SIF - HK Uppsala 34-25
14:00 1915201049 Enköpings HF - Spånga HK 25-26
14:45 1915201052 Åkersberga HK - Täby HBK 28-15
15:00 1915201053 Borlänge HK - HK Ceres Norrtälje 26-19
Sö 1/12 16:00 1915201050 Sollentuna HK - Hammarby IF HF 23-23
Omgång 10
Lö 7/12 13:00 1915201060 Lidingö SK - Sollentuna HK 28-26
14:00 1915201056 Enköpings HF - HF SIF 18-40
16:30 1915201057 HK Uppsala - Borlänge HK 23-25
18:30 1915201058 Åkersberga HK - HK Ceres Norrtälje 27-17
Sö 8/12 13:45 1915201055 Hammarby IF HF - Spånga HK 25-31
14:00 1915201059 Rosersbergs IK - Täby HBK 21-20
Omgång 11
Lö 14/12 13:15 1915201064 Åkersberga HK - HK Uppsala -
14:00 1915201066 HF SIF - Hammarby IF HF -
15:00 1915201063 Rosersbergs IK - HK Ceres Norrtälje -
15:00 1915201065 Borlänge HK - Enköpings HF -
17:00 1915201062 Täby HBK - Lidingö SK -
Sö 15/12 16:00 1915201061 Spånga HK - Sollentuna HK -
Omgång 12
Lö 4/1 14:00 1915201071 HK Ceres Norrtälje - Rosersbergs IK -
15:00 1915201068 Hammarby IF HF - HF SIF -
Sö 5/1 14:00 1915201069 Enköpings HF - Borlänge HK -
16:00 1915201067 Sollentuna HK - Spånga HK -
Må 6/1 16:30 1915201070 HK Uppsala - Åkersberga HK -
Ti 7/1 20:00 1915201072 Lidingö SK - Täby HBK -
Omgång 13
On 8/1 19:30 1915201077 Borlänge HK - HK Uppsala -
To 9/1 19:30 1915201078 HF SIF - Enköpings HF -
Lö 11/1 12:00 1915201076 HK Ceres Norrtälje - Åkersberga HK -
Sö 12/1 15:45 1915201075 Täby HBK - Rosersbergs IK -
16:00 1915201074 Sollentuna HK - Lidingö SK -
Må 13/1 19:00 1915201073 Spånga HK - Hammarby IF HF -
Omgång 14
Lö 18/1 13:00 1915201082 HK Ceres Norrtälje - Borlänge HK -
14:15 1915201083 Täby HBK - Åkersberga HK -
15:00 1915201081 HK Uppsala - HF SIF -
16:30 1915201079 Hammarby IF HF - Sollentuna HK -
Sö 19/1 14:00 1915201084 Lidingö SK - Rosersbergs IK -
16:15 1915201080 Spånga HK - Enköpings HF -
Omgång 15
Lö 25/1 12:00 1915201090 HF SIF - HK Ceres Norrtälje -
13:15 1915201088 Åkersberga HK - Rosersbergs IK -
14:00 1915201089 Borlänge HK - Täby HBK -
16:00 1915201087 Lidingö SK - Hammarby IF HF -
Sö 26/1 16:00 1915201086 Sollentuna HK - Enköpings HF -
18:15 1915201085 Spånga HK - HK Uppsala -
Omgång 16
Lö 1/2 13:40 1915201091 Hammarby IF HF - Enköpings HF -
14:00 1915201093 HK Ceres Norrtälje - Spånga HK -
15:00 1915201092 HK Uppsala - Sollentuna HK -
16:00 1915201096 Lidingö SK - Åkersberga HK -
16:20 1915201094 Täby HBK - HF SIF -
Sö 2/2 14:00 1915201095 Rosersbergs IK - Borlänge HK -
Omgång 17
Lö 8/2 12:00 1915201102 HF SIF - Rosersbergs IK -
14:00 1915201101 Borlänge HK - Åkersberga HK -
14:00 1915201100 Enköpings HF - Lidingö SK -
Sö 9/2 16:00 1915201098 Sollentuna HK - HK Ceres Norrtälje -
17:00 1915201097 Täby HBK - Spånga HK -
20:00 1915201099 Hammarby IF HF - HK Uppsala -
Omgång 18
Lö 15/2 13:45 1915201104 Hammarby IF HF - HK Ceres Norrtälje -
14:00 1915201107 Åkersberga HK - HF SIF -
15:00 1915201106 Rosersbergs IK - Spånga HK -
16:30 1915201103 HK Uppsala - Enköpings HF -
Sö 16/2 13:00 1915201108 Lidingö SK - Borlänge HK -
18:00 1915201105 Täby HBK - Sollentuna HK -
Omgång 19
To 20/2 20:00 1915201110 Sollentuna HK - Rosersbergs IK -
Lö 22/2 12:00 1915201114 HF SIF - Borlänge HK -
12:30 1915201113 HK Uppsala - Lidingö SK -
13:00 1915201111 Täby HBK - Hammarby IF HF -
14:00 1915201112 Enköpings HF - HK Ceres Norrtälje -
Sö 23/2 16:00 1915201109 Spånga HK - Åkersberga HK -
Omgång 20
Lö 29/2 13:15 1915201118 Åkersberga HK - Sollentuna HK -
14:00 1915201116 Enköpings HF - Täby HBK -
14:00 1915201115 HK Ceres Norrtälje - HK Uppsala -
14:00 1915201119 Borlänge HK - Spånga HK -
15:00 1915201117 Rosersbergs IK - Hammarby IF HF -
Sö 1/3 14:00 1915201120 Lidingö SK - HF SIF -
Omgång 21
Lö 7/3 12:30 1915201125 HK Uppsala - Täby HBK -
14:00 1915201124 Enköpings HF - Rosersbergs IK -
16:00 1915201121 Spånga HK - HF SIF -
16:30 1915201126 HK Ceres Norrtälje - Lidingö SK -
16:30 1915201123 Hammarby IF HF - Åkersberga HK -
Sö 8/3 16:00 1915201122 Sollentuna HK - Borlänge HK -
Omgång 22
Fr 13/3 19:00 1915201128 Rosersbergs IK - HK Uppsala -
Lö 14/3 14:00 1915201132 Lidingö SK - Spånga HK -
14:00 1915201127 Täby HBK - HK Ceres Norrtälje -
14:00 1915201131 Sollentuna HK - HF SIF -
14:00 1915201129 Åkersberga HK - Enköpings HF -
14:00 1915201130 Borlänge HK - Hammarby IF HF -

Nyheter

RegionsTolvan omgång 3

2019-12-11

Gruppindelning klar inför omgång 3 helgen 8-9…

Laddad för Handbollfestivalen?

2019-11-15

Vecka 48 drar vi igång.

Välkomna till ungdomsmöte

2019-11-06

Hur förebygger vi våld och övergrepp inom…

Välkomna till Vårens Spel för U10 och U9, födda 2009 och 2010.

2019-10-28

Anmäl er senast 14 november.

Lottning klar

2019-10-21

Välkomna till RegionsTolvan Omgång 2 den 23-24…

Andra distrikts serier

Lag från Stockholm som spelar i serier som administreras av andra förbund finner sina resultat och tabeller genom att först ändra rullgardinsmenyn för distrikt till rätt distrikt.

 

Rapportera resultat via SMS

 
Stockholms Handbollförbund
Smedjegatan 8
131 54 Nacka
Telefon: 0855606890