Hoppa till sidans innehåll

Grupper Steg 3

Newbody Cup Omgång 3

Flickor

Grupp A Grupp B
Lag
Skuru IK 2 (arr.) 
Tyresö Handboll 2
Huddinge HK 2
Kungsängens SK
Tröja
Grön/vit 
Röd
Blå/vit 
Röd/Svart
Lag
IFK Tumba HK (arr.)
Huddinge HK 
Djurgårdshof IF HK
Vassunda IF 

Tröja
Blå/vit 
Blå/vit
Vitt med blått
Vinröd/blå 

.Tyresö Handboll 2 och Lidingö SK byter grupp 2017-12-20 .
Grupp C Grupp D
Lag
Skå IK (arr.)
Årsta AIK HF 
Tyresö Handboll
AIK Handbollsförening 

Tröja
Gul/grön 
Röd 
Röd
Svart/vit
Lag
Gustavsbergs IF HK (arr.)
IK Bolton 2 
Stockholmspolisen IF HF 
Sollentuna HK 3 
Tröja
Röd/vit
Gul/svart 
Orange/ Svart
Röd
. .
Grupp E Grupp F
Lag
IK Bolton (arr.)
Skogås HK 
Haninge HK 
Skuru IK 3 
Tröja
Gul/svart
Grön/Vit
Vit/blå 
Grön/vit
Lag
Hammarby IF HF (arr.) 
Gustavsbergs IF HK 2 
Skuru IK 
Skånela IF
Tröja
Grön/vit randig, Gul/svart randig
Röd/vit 
Grön/vit 
Röd/vit
. .
Grupp G Grupp H
Lag
Spånga HK (arr.)
Sollentuna HK 2
Handens SK
Stockholmspolisen IF HF 2 
Tröja
Blå/vit 
Röd 
Röd/vit
Orange/svart 

Lag
Vallentuna HK (arr.)
Lidingö SK 

GT Söder 
Sollentuna HK
Tröja
Röd/vit 
Röd/blå
Blå/vit
Röd 



Pojkar

Grupp A Grupp B
Lag
Spånga HK (arr.)
GT Söder
Täby HBK
Vallentuna HK
Tröja
Blå/Vit
Blå/Vit
Röd/Blå
Röd/Vit
Lag
Hammarby IF HF
Spånga HK 2
Stockholmspolisens IF HF
Bollstanäs SK
Tröja
Grön/Vit-randig / Gul/Svart-randig
Blå/Vit
Orange/Svart
Grön/Gul

.Årsta AIK HF arrangör
Grupp C Grupp D

Lag
Enköpings HK (arr.)
IK Bolton
AIK Handbollsförening
HK Silwing/Troja 

Tröja
Röd/svart
Gul/svart
Svart/Vit
Blå/Vit

Lag
Tyresö Handboll (arr.)
Kungsängens SK
HK Cliff
Sannadals SK
Tröja
Röd/Svart
Vinröd/Svart
Gul/Blå
Röd/Vit
. .
Grupp E Grupp F
Lag
Skogås HK (arr.)
Uppsala HK
IFK Tumba HK
Tröja
Görn/Vit
Blå/Orange
Blå/Vit
Lag
Haninge HK (arr.)
IK Bolton 2
Skuru IK
Tröja
Vit/Blå
Gul/Svart
Grön/Vit
. .
Grupp G

Lag
Lidingö SK (arr.)
Rimbo HK Roslagen
Djurgårdshof IK HK
SKå IK Bygdegård

Tröja
Röd/Blå
Grön/Vit
Vitt med blått
Gul/Grön
Uppdaterad: 2018-03-30 12:39
Skribent: Maria Casado