Hoppa till sidans innehåll

Grupper söndag


Sporrong Minihandbollcup söndag
Flickor

Flickor Norge
Lag Tröja
Tumba Kristaller
Haninge HK Vit
Årsta AIK HF 1
HK Cliff blå








Tid Hall Hemma - Borta
12:30
12:30
13:45
13:45
15:15
15:15
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Tumba Kristaller – Haninge HK Vit
Årsta AIK HF 1 – HK Cliff blå
Årsta AIK HF 1 – Tumba Kristaller
HK Cliff blå – Haninge HK Vit
Haninge HK Vit – Årsta AIK HF 1
Tumba Kristaller – HK Cliff blå
Flickor Nederländerna
Lag Tröja
Hammarby Gul
Skogås HK 2
Skuru IK 3
HK Cliff gul








Tid Hall Hemma - Borta
12:30
12:30
13:45
13:45
15:15
15:15
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Hammarby Gul – Skogås HK 2
Skuru IK 3 – HK Cliff gul
Skuru IK 3 – Hammarby Gul
HK Cliff gul – Skogås HK 2
Skogås HK 2 – Skuru IK 3
Hammarby Gul – HK Cliff gul
Flickor Frankrike
Lag Tröja
AIK Vit
Skuru IK
Tumba Guld
Tyresö handboll Röd








Tid Hall Hemma - Borta
12:30
12:30
13:45
13:45
15:15
15:15
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
AIK Vit – Skuru IK
Tumba Guld – Tyresö handboll Röd
Tumba Guld – AIK Vit
Tyresö handboll Röd – Skuru IK
Skuru IK – Tumba Guld
AIK Vit – Tyresö handboll Röd
Lagen i dessa tre grupper möter varandra i finalmatcher som spelas 16:45 (klicka här >>>).

Flickor Danmark
Lag Tröja
Skuru IK 4
Hammarby Grön
Spånga HK 2
Stockholmspolisen 2








Tid Hall Hemma - Borta
12:45
12:45
14:00
14:00
15:30
15:30
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Skuru IK 4 – Hammarby Grön
Spånga HK 2 – Stockholmspolisen 2
Spånga HK 2 – Skuru IK 4
Stockholmspolisen 2 – Hammarby Grön
Hammarby Grön – Spånga HK 2
Skuru IK 4 – Stockholmspolisen 2
Flickor Rumänien
Lag Tröja
Spånga HK 1
Skuru IK 7
Älta IF Falkar
Tumba Stjärnor








Tid Hall Hemma - Borta
12:45
12:45
14:00
14:00
15:30
15:30
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Spånga HK 1 – Skuru IK 7
Älta IF Falkar – Tumba Stjärnor
Älta IF Falkar – Spånga HK 1
Tumba Stjärnor – Skuru IK 7
Skuru IK 7 – Älta IF Falkar
Spånga HK 1 – Tumba Stjärnor
Flickor Tyskland
Lag Tröja
HHK LILA
Tyresö handboll Gul
Sannadal Röd
Skogås HK 1








Tid Hall Hemma - Borta
12:45
12:45
14:00
14:00
15:30
15:30
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
HHK LILA – Tyresö handboll Gul
Sannadal Röd – Skogås HK 1
Sannadal Röd – HHK LILA
Skogås HK 1 – Tyresö handboll Gul
Tyresö handboll Gul – Sannadal Röd
HHK LILA – Skogås HK 1
Lagen i dessa tre grupper möter varandra i finalmatcher som spelas 17:00 (klicka här >>>).

Flickor Ryssland
Lag Tröja
Älta IF Örnar
Skuru IK 2
Tumba Pärlor
GT Söder Vit








Tid Hall Hemma - Borta
13:00
13:00
14:15
14:15
15:45
15:45
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Älta IF Örnar – Skuru IK 2
Tumba Pärlor – GT Söder Vit
Tumba Pärlor – Älta IF Örnar
GT Söder Vit – Skuru IK 2
Skuru IK 2 – Tumba Pärlor
Älta IF Örnar – GT Söder Vit
Flickor Sverige
Lag Tröja
Skuru IK 5
Gustavsberg Snövit
Sannadal Vit
Djurgårdshof IK HK








Tid Hall Hemma - Borta
13:00
13:00
14:15
14:15
15:45
15:45
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Skuru IK 5 – Gustavsberg Snövit
Sannadal Vit – Djurgårdshof IK HK
Sannadal Vit – Skuru IK 5
Djurgårdshof IK HK – Gustavsberg Snövit
Gustavsberg Snövit – Sannadal Vit
Skuru IK 5 – Djurgårdshof IK HK
Flickor Serbien
Lag Tröja
Gustavsberg Askungen
HHK ROSA
Lidingö SK
Dalarö SK 2








Tid Hall Hemma - Borta
13:00
13:00
14:15
14:15
15:45
15:45
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Gustavsberg Askungen – HHK ROSA
Lidingö SK – Dalarö SK 2
Lidingö SK – Gustavsberg Askungen
Dalarö SK 2 – HHK ROSA
HHK ROSA – Lidingö SK
Gustavsberg Askungen – Dalarö SK 2
Lagen i dessa tre grupper möter varandra i finalmatcher som spelas 17:15 (klicka här >>>).

Flickor Tjeckien
Lag Tröja
Haninge HK Blå
Årsta AIK HF 2
Lidingö SK 2
Tyresö handboll F09








Tid Hall Hemma - Borta
13:15
13:15
14:30
14:30
16:00
16:00
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Haninge HK Blå – Årsta AIK HF 2
Lidingö SK 2 – Tyresö handboll F09
Lidingö SK 2 – Haninge HK Blå
Tyresö handboll F09 – Årsta AIK HF 2
Årsta AIK HF 2 – Lidingö SK 2
Haninge HK Blå – Tyresö handboll F09
Flickor Spanien
Lag Tröja
GT Söder Blå
AIK Svart
Spånga HK Br
Skuru IK 6








Tid Hall Hemma - Borta
13:15
13:15
14:30
14:30
16:00
16:00
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
GT Söder Blå – AIK Svart
Spånga HK Br – Skuru IK 6
Spånga HK Br – GT Söder Blå
Skuru IK 6 – AIK Svart
AIK Svart – Spånga HK Br
GT Söder Blå – Skuru IK 6
Flickor Ungern
Lag Tröja
Gustavsberg Giraffer
Hammarby Svart
HHK HSK Grön
Stockholmspolisen 1








Tid Hall Hemma - Borta
13:15
13:15
14:30
14:30
16:00
16:00
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Gustavsberg Giraffer – Hammarby Svart
HHK HSK Grön – Stockholmspolisen 1
HHK HSK Grön – Gustavsberg Giraffer
Stockholmspolisen 1 – Hammarby Svart
Hammarby Svart – HHK HSK Grön
Gustavsberg Giraffer – Stockholmspolisen 1
Lagen i dessa tre grupper möter varandra i finalmatcher som spelas 17:30 (klicka här >>>).

Flickor Montenegro
Lag Tröja
Spårvägen Lodjur
Dalarö SK 1
Gustavsberg Zebror
Hammarby Vit








Tid Hall Hemma - Borta
13:30
13:30
14:45
14:45
16:15
16:15
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Spårvägen Lodjur – Dalarö SK 1
Gustavsberg Zebror – Hammarby Vit
Gustavsberg Zebror – Spårvägen Lodjur
Hammarby Vit – Dalarö SK 1
Dalarö SK 1 – Gustavsberg Zebror
Spårvägen Lodjur – Hammarby Vit
Flickor Slovenien
Lag Tröja
Spårvägen Vargar
Skuru IK 8
AIK Gul
Tumba Diamanter








Tid Hall Hemma - Borta
13:30
13:30
14:45
14:45
16:15
16:15
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Spårvägen Vargar – Skuru IK 8
AIK Gul – Tumba Diamanter
AIK Gul – Spårvägen Vargar
Tumba Diamanter – Skuru IK 8
Skuru IK 8 – AIK Gul
Spårvägen Vargar – Tumba Diamanter
Flickor Polen
Lag Tröja
Spårvägen Björnar
Skuru IK 9
Gustavsberg Hästar
Vakant








Tid Hall Hemma - Borta
13:30
13:30
14:45
14:45
16:15
16:15
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Spårvägen Björnar – Skuru IK 9
Gustavsberg Hästar – Vakant
Gustavsberg Hästar – Spårvägen Björnar
Vakant – Skuru IK 9
Skuru IK 9 – Gustavsberg Hästar
Spårvägen Björnar – Vakant
Lagen i dessa tre grupper möter varandra i finalmatcher som spelas 17:45 (klicka här >>>).

Pojkar

Pojkar Frankrike
Lag Tröja
AIK Gul
GT Söder Blue
Hammarby Grön
Årsta/Kärrtorp HF








Tid Hall Hemma - Borta
08:15
08:15
09:00
09:00
10:00
10:00
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
AIK Gul – GT Söder Blue
Hammarby Grön – Årsta/Kärrtorp HF
Hammarby Grön – AIK Gul
Årsta/Kärrtorp HF – GT Söder Blue
GT Söder Blue – Hammarby Grön
AIK Gul – Årsta/Kärrtorp HF
Pojkar Norge
Lag Tröja
GT Söder Blå
IK Bolton Svart
Skuru IK 2
Tyresö handboll Gul








Tid Hall Hemma - Borta
08:15
08:15
09:00
09:00
10:15
10:15
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
GT Söder Blå – IK Bolton Svart
Skuru IK 2 – Tyresö handboll Gul
Skuru IK 2 – GT Söder Blå
Tyresö handboll Gul – IK Bolton Svart
IK Bolton Svart – Skuru IK 2
GT Söder Blå – Tyresö handboll Gul
Pojkar Slovenien
Lag Tröja
Lidingö SK
Sannadal Röd
Tumba 1
Tyresö handboll Röd








Tid Hall Hemma - Borta
08:15
08:15
09:15
09:15
10:15
10:15
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Lidingö SK – Sannadal Röd
Tumba 1 – Tyresö handboll Röd
Tumba 1 – Lidingö SK
Tyresö handboll Röd – Sannadal Röd
Sannadal Röd – Tumba 1
Lidingö SK – Tyresö handboll Röd
Lagen i dessa två grupper möter varandra i finalmatcher som spelas 11:15 (klicka här >>>).

Pojkar Kroatien
Lag Tröja
IK Bolton Gul
Tumba 2
Vassunda IF P08
Årsta/Sjöstaden HF








Tid Hall Hemma - Borta
08:30
08:30
09:15
09:15
10:15
10:15
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
IK Bolton Gul – Tumba 2
Vassunda IF P08 – Årsta/Sjöstaden HF
Vassunda IF P08 – IK Bolton Gul
Årsta/Sjöstaden HF – Tumba 2
Tumba 2 – Vassunda IF P08
IK Bolton Gul – Årsta/Sjöstaden HF
Pojkar Spanien
Lag Tröja
Djurgårdshof IK HK
Haninge HK Grön
HK Cliff
IK Bolton Blå








Tid Hall Hemma - Borta
08:30
08:30
09:15
09:15
10:30
10:30
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Djurgårdshof IK HK – Haninge HK Grön
HK Cliff – IK Bolton Blå
HK Cliff – Djurgårdshof IK HK
IK Bolton Blå – Haninge HK Grön
Haninge HK Grön – HK Cliff
Djurgårdshof IK HK – IK Bolton Blå
Lagen i dessa två grupper möter varandra i finalmatcher som spelas 11:30 (klicka här >>>).

Pojkar Sverige
Lag Tröja
Haninge HK Vit
IK Bolton Vit
Skogås HK Vit
Skuru IK








Tid Hall Hemma - Borta
08:30
08:30
09:30
09:30
10:30
10:30
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Haninge HK Vit – IK Bolton Vit
Skogås HK Vit – Skuru IK
Skogås HK Vit – Haninge HK Vit
Skuru IK – IK Bolton Vit
IK Bolton Vit – Skogås HK Vit
Haninge HK Vit – Skuru IK
Pojkar Ungern
Lag Tröja
Haninge HK Blå
HHK BLÅ
Skuru IK 3
IK Bolton Röd








Tid Hall Hemma - Borta
08:45
08:45
09:30
09:30
10:30
10:30
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Haninge HK Blå – HHK BLÅ
Skuru IK 3 – IK Bolton Röd
Skuru IK 3 – Haninge HK Blå
IK Bolton Röd – HHK BLÅ
HHK BLÅ – Skuru IK 3
Haninge HK Blå – IK Bolton Röd
Lagen i dessa två grupper möter varandra i finalmatcher som spelas 11:45 (klicka här >>>).

Pojkar Tyskland
Lag Tröja
AIK Svart
HHK HSK GULA
HK Cliff P09
Sannadal Vit








Tid Hall Hemma - Borta
08:45
08:45
09:30
09:30
10:45
10:45
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
AIK Svart – HHK HSK GULA
HK Cliff P09 – Sannadal Vit
HK Cliff P09 – AIK Svart
Sannadal Vit – HHK HSK GULA
HHK HSK GULA – HK Cliff P09
AIK Svart – Sannadal Vit
Pojkar Danmark
Lag Tröja
Hammarby Vit
Skogås HK Grön
Stockholmspolisen
Vallentuna HK








Tid Hall Hemma - Borta
08:45
08:45
10:00
10:00
10:45
10:45
Nacka Sporthall bana 5
Nacka Sporthall bana 6
Nacka Bollhall bana 1
Nacka Bollhall bana 2
Nacka Bollhall bana 3
Nacka Sporthall bana 4
Hammarby Vit – Skogås HK Grön
Stockholmspolisen – Vallentuna HK
Stockholmspolisen – Hammarby Vit
Vallentuna HK – Skogås HK Grön
Skogås HK Grön – Stockholmspolisen
Hammarby Vit – Vallentuna HK
Lagen i dessa två grupper möter varandra i finalmatcher som spelas 12:00 (klicka här >>>).

Uppdaterad: 2017-05-06 21:15
Skribent: Adam Engström

Nyheter

Damer, DJ, F03 och P03 spelar Sommarserien

2017-04-26

Sommarserien har publicerats på förbundets…

Sista infon före slutspelets första helg

2017-04-21

All viktig information om Stockholm Handboll…

Stockholms USM-grupper här

2017-03-24

Svenska Handbollförbundet (SvHF) har återigen…

Arrangörer och matchtider i NBC klart

2017-03-23

Spelprogrammet till Newbody Cup steg 4 har…

Dags att planera 2017-2018

2017-03-23

Det är slutspurt i seriespelet, USM pågår för…

 
Stockholms Handbollförbund
Smedjegatan 8
131 54 Nacka
Telefon: 08-55606890