Hoppa till sidans innehåll

Handbollfestivalen Vår2018

I Handbollsfestivalen våren 2018 deltar flickor och pojkar födda 2009.
Handbollfestivalen är indelad i fyra omgångar. De tre första omgångarna finner ni nedan.
Den avslutande omgången, som är omgång 4, har vi alla en gemensam säsongsavslutning
i samband med Stockholm Handboll Finals den 29 april.
Mer information om den dagen kommer senare. 

 

Handbollsfestivalen Flickor 2009
Omgång 1

       
       
Grupp A   Grupp B
Arrangör: AIK Handbollsförening   Arrangör: Huddinge HK
Datum: 2018-01-27  09:00-12:00   Datum:2018-01-27 09:00-12:00
Plats: Ulriksdalshallen
  Plats: Huddingehallen
   
AIK Handbollsförening    Huddinge HK
AIK Handbollsförening 2   Huddinge HK 2
Djurgårdshof IK HK   Skuru IK 3
GT Söder   Skuru IK 4
Skuru IK   Hammarby IF HF 3
Skuru IK 2   Hammarby IF HF 4
Hammarby IF HF   Årsta AIK HF 
Hammarby IF HF 2   Årsta AIK HF 2

 


   
       
Grupp C   Grupp D
Arrangör: Älta IF   Arrangör: Gustavsbergs IF HK
Datum:2018-01-27 12:00-15:00   Datum: 2018-01-27 12:15-15:15
Plats: Stavsborgshallen   Plats: Gustavsbergs Sporthall

 
Älta IF   Gustavsbergs IF HF
Älta IF 2   Gustavsbergs IF HF 2
Haninge HK   Gustavsbergs IF HF 3
Haninge HK 2   Årsta AIK HF 3
Skuru IK 5   Årsta AIK HF 4
Skuru IK 6   Spånga Hk Bromma
Tyresö Handboll   Spånga HK Spånga
Tyresö Handboll 2   Spårvägen HF
     
       
       
Grupp E   Grupp F
Arrangör: Lidingö SK
  Arrangör: Vallentuna HK
Datum: 2018-01-28 09:00-12:00   Datum: 2018-01-27 09:00-12:00
Plats: Gångsätrahallen   Plats: Vallentuna Sporthall

 
Lidingö SK   Vallentuna HK 
Skuru IK 7   Sollentuna HK 
Skuru IK 8   Sollentuna HK 2 
Sollentuna HK 4   Sollentuna HK 3
Sollentuna HK 5   Sannadals SK
Årsta AIK HF 5   Sannadals SK 2
Årsta AIK HF 6   Täby HBK 
Skå IK o Bygdegård   Täby HBK 2 
     
       

Handbollsfestivalen Flickor 2009 
Omgång 2

       
       
Grupp G   Grupp H
Arrangör: Sollentuna HK   Arrangör: Sollentuna HK
Datum: 2018-02-10 09:00-12:00   Datum: 2018-02-10 12:00-15:00
Plats: Silverdalshallen
  Plats: Silverdalshallen

 
Sollentuna HK   Sollentuna HK 4 
Sollentuna HK 2   Sollentuna HK 5
Sollentuna HK 3   Skuru IK 3
Årsta AIK HF   Skuru IK 4
Årsta AIK HF 2   Årsta AIK 3 
Spårvägen HF   Årsta AIK 4
Huddinge HK   Vallentuna HK
Huddinge HK 2   Lidingö SK
     
       
       
Grupp I   Grupp J
Arrangör: Skuru IK   Arrangör: Skå IK o Bygdegård 
Datum: 2018-02-10 14:00-17:00   Datum: 2018-02-11 09:45-12:45
Plats: Skuruhallen
  Plats: Mälaröhallen

 
Skuru IK   Skå IK o Bygdegård 
Skuru IK 2   Spånga HK Bromma 
Årsta AIK HF 5   Spånga HK Spånga 
Årsta AIK HF 6   Täby HBK 
Haninge HK   Täby HBK 2 
Haninge HK 2   Djurgårdshof IK HK 
AIK Handbollsförening    Älta IF 
AIK Handbollsförening 2   Älta IF 2 
     
       
       
Grupp K   Grupp L
Arrangör: Skuru IK    Arrangör: Tyresö Handboll
Datum: 2018-02-11 09:00-12:00   Datum: 2018-02-11 09:00-12:00
Plats: Nacka bollhall
  Plats: Slottshallen

 
Skuru IK 5   Tyresö Handboll 
Skuru IK 6   Tyresö Handboll 2 
Hammarby IF HF 3   Hammarby IF HF 
Hammarby IF HF 4   Hammarby IF HF 2
Gustavsbergs IF HK   Sannadals SK
Gustavsbergs IF HK 2   Sannadals SK 2
Gustavsbergs IF HK 3   Skuru IK 7
GT Söder   Skuru IK 8
     
       

Handbollsfestivalen Flickor 2009 
Omgång 3

       
       
Grupp M   Grupp N
Arrangör: Spårvägen HF   Arrangör: GT Söder
Datum: 2018-03-17 12:00-15:00   Datum: 2018-03-17 11:00-14:00
Plats: Liljeholmshallen 2
  Plats: Skarpnäckshallen

 
Spårvägen HF   GT Söder
Hammarby IF HF 3   Haninge HK
Hammarby IF HF 4   Haninge HK 2
Sannadals SK    Skuru IK 3
Sannadals SK 2   Skuru IK 4
Skuru IK    Sollentuna HK  
Skuru IK 2   Sollentuna HK 2
Skå IK o Bygdegård   Sollentuna HK 3
     
       
       
Grupp O   Grupp P
Arrangör: AIK Handbollsförening    Arrangör: Hammarby IF HF
Datum: 2018-03-24 09:00-12:00   Datum: 2018-03-25 09:00-12:00
Plats: Tallbackaskolan
  Plats: Eriksdalshallen

 
AIK Handbollsförening    Hammarby IF HF
AIK Handbollsförening 2   Hammarby IF HF 2
Lidingö SK   Skuru IK 7
Skuru IK 5   Skuru IK 8
Skuru IK 6   Årsta AIK HF
Spånga HK Bromma   Årsta AIK HF 2
Spånga HK Spånga   Täby HBK
Vallentuna HK   Täby HK 2

   
       
       
Grupp Q   Grupp R
Arrangör: Huddinge HK   Arrangör: Gustavsbergs IF HK
Datum: 2018-03-25 09:00-12:00   Datum: 2018-03-25 12:00-15:00
Plats: Huddingehallen
  Plats: Gustavsbergs Sporthallen

 
Huddinge HK   Gustavsbergs IF HK
Huddinge HK 2   Gustavsbergs IF HK 2
Årsta AIK HF 3   Gustavsbergs IF HK 3
Årsta AIK HF 4   Djurgårdshof IK HK
Sollentuna HK 4   Årsta AIK HF 5
Sollentuna HK 5   Årsta AIK HF 6
Tyresö Handboll   Älta IF
Tyresö Handboll   Älta IF 2
     
       
       
       

Handbollsfestivalen Pojkar 2009
Omgång 1

       
       
Grupp A   Grupp B
Arrangör: IFK Tumba IK   Arrangör: Sollentuna HK
Datum: 2018-01-27 09:00-12:00   Datum:2018-01-27 09:00-12:00
Plats: Tumba Idrottshus
  Plats: Silverdalshallen
   
IFK Tumba HK   Sollentuna HK
IFK Tumba HK 2   Sollentuna HK 2
HK Cliff Blå   AIK Handbollsförening
HK Cliff Gul   AIK Handbollsförening 
HK Silwing-Troja   Täby HBK
IK Bolton   Täby HBK 2 
IK Bolton 2   Vallentuna HK
Stockholmspolisen IF HF  
     

 


   
       
Grupp C   Grupp D
Arrangör: Skogås HK   Arrangör: GT Söder
Datum: 2018-01-27 09:00-12:00   Datum: 2018-01-27 12:15-15:15
Plats: Östra Gymnasiet
  Plats: Sköndalshallen

 
Skogås HK   GT Söder
Sannadals SK   Djurgårdshof IK HK 
Sannadals SK 2   HK Cliff P10 
Spånga HK Bromma   IK Bolton 5 
Spånga HK Hässelby   IK Bolton 6 
Årsta AIK HF   Skuru IK  
Årsta AIK HF 2   Skuru IK 2
    Värmdö IF 2 (Tillagd 2018-01-05)
     
       
       
Grupp E   Grupp F
Arrangör: Hammarby IF HF
  Arrangör: Jakobsbergs GOIF
Datum: 2018-01-28 09:00-12:00   Datum: 2018-02-03 12:00-15:00
Plats: Eriksdalshallen
  Plats: Viksjö hallen

 
Hammarby IF HF   Jakobsbergs GOIF
Hammarby IF HF 2   Jabobsbergs GOIF 2
IK Bolton 3   Hammarby IF HF 3 
IK Bolton 4   Hammarby IF HF 4
Åkersberga HK   IK Bolton 7
Åkersberga HK   IK Bolton 8
Spånga HK Spånga    Lidingö SK
Värmdö IF    
     
       

Handbollsfestivalen Pojkar 2009 
Omgång 2

       
       
Grupp G   Grupp H
Arrangör: AIK Handbollsförening   Arrangör: Åkersberga HK
Datum: 2018-02-10 09:00-12:00   Datum: 2018-02-10 12:00-15:00
Plats: Tallbackaskolan
  Plats: Hackstahallen

 
AIK Handbollförening   Åkersberga HK
AIK Handbollsförening 2   Åkersberga HK 2
IK Bolton 3   IK Bolton 5
IK Bolton 4   IK Bolton 6
IFK Tumba HK   Jakobsbergs GOIF  
IFK Tumba HK 2   Jakobsbergs GOIF 2
Hammarby IF HF   Sollentuna HK
Hammarby IF HF 2   Sollentuna HK 2
     
       
       
Grupp I   Grupp J
Arrangör: HK Cliff   Arrangör: Djurgårdshof IK HK
Datum: 2018-02-11 08:30-11:30   Datum: 2018-02-11 13:00-16:00
Plats: Sätrahallen
  Plats: Engelbrektshallen

 
HK Cliff Blå   Djurågrdshof IF HK
HK Cliff Gul   IK Bolton 7 
Lidingö SK   IK Bolton 8 
Spånga HK Bromma0   Årsta AIK HF 
Spånga HK Hässelby    Årsta AIK HF 2 
Spånga HK Spånga   Skuru IK  
Vallentuna HK   Skuru IK 2 

   
     
       
       
Grupp K   Grupp L
Arrangör: HK Silwing-Troja   Arrangör: IK Bolton
Datum: 2018-02-11 09:00-12:00   Datum: 2018-02-11 09:00-12:00
Plats: Högdalshallen
  Plats: Skanstullshallen

 
HK Silwing-Troja   IK Bolton 
Hammarby IF HF 3   IK Bolton 2 
Hammarby IF HF 4   Värmdö IF
HK Cliff P10   Stockholmspolisens IF HF
Sannadals SK   Täby HBK
Sannadals SK 2   Täby HBK 2
Skogås HK   GT Söder

  Värmdö IF 2 (Tillagd 2018-01-05)
     
       

Handbollsfestivalen Pojkar 2009 
Omgång 3

       
       
Grupp M   Grupp N
Arrangör: IK Bolton   Arrangör: Sannadals SK
Datum: 2018-03-18 13:00-17:00   Datum: 2018-03-18 09:00-12:00
Plats: S:t Erikshallen 
  Plats: Liljeholmshallen 1

 
Sannadals SK   Sannadals SK 2 
Skogås HK   IK Bolton 
IK Bolton 3   IK Bolton 2
IK Bolton 4   AIK Handbollsförening
Lidingö SK   AIK Handbollsförening 2
Sollentuna HK   Ärsta AIK HF 
Sollentuna HK 2   Årsta AIK HF 2

 
     
       
       
Grupp O   Grupp P
Arrangör: Skuru IK   Arrangör: Stockholmspolisen IF HF
Datum: 2018-03-24 14:00-17:00   Datum: 2018-03-25 14:00-17:00
Plats: Skuruhallen
  Plats: Skärholmshallen

 
Skuru IK    Stockholmpolisens IF HF 
Skuru IK 2   HK Cliff Blå
HK Cliff P10   HK Cliff Gul
IK Bolton 5   IK Bolton 7
IK Bolton 6   IK Bolton 8
Hammarby IF HF   Spånga HK Bromma 
Hammarby IF HF 2   Spånga HK Hässelby
HK Silwing-Troja  

   
       
       
Grupp Q   Grupp R
Arrangör: Vallentuna HK   Arrangör: IFK Tumba HK
Datum: 2018-03-24 09:00-12:00   Datum: 2018-03-25 11:00-14:00
Plats: Vallentuna Sporthall
  Plats: Tumba Idrottshus B

 
Vallentuna HK   IFK Tumba HK
Djurgårdshof IK HK   IFK Tumba 2 
Jakobsbergs GOIF   GT Söder
Jakobsbergs GOIF 2   Hammarby IF HF 3 
Täby HBK   Hammarby IF HF 4 
Täby HBK 2   Åkersberga HK 
Värmdö IF   Åkersberga HK 2 
Värmdö IF 2 (Tillagd 2018-01-05)
  Spånga HK Spånga
     
       
       
       
Uppdaterad: 2018-01-05 12:31
Skribent: Maria Casado