Hoppa till sidans innehåll

Grupper 2018-2019

Barn - Handbollfestival U8 (Födda 2010)
Spelare födda 2010 och yngre deltar i något som vi kallar för handbollfestivalen, som är öppen för barn som deltar i föreningarnas Handbollsskola. En handbollfestival är en match- och träningssamling som pågår i ca 3 timmar med lag från olika föreningar. Alla lag börjar i hallen samtidigt och alla lag avslutar tillsammans.
Nytt för den här säsongen är att Handbollfestivalen är könsneutral samt att första omgången är i december, följt av tre omgångar i januari, februari och mars. Veckorna 48, v3, v6, v10.

Den avslutande omgång 4, planerar arrangernade förening minimatcher för samtliga lag.
Gruppindelning för omgång 4 publiceras innan jul. 

Handbollsfestivalen
Omgång 1

       
       
Grupp 1A   Grupp 1B
Arrangör: Skogås HK   Arrangör: AIK Handbollsförening
Datum: 2018-12-01 09:00-12:00   Datum:2018-12-01 09:00-12:00
Plats: Östra Gymnasiet
  Plats: Ulriksdalshallen
   
Skogås HK   AIK Handbollsförening
Skuru IK    AIK Handbollsförening 2
Skuru IK 2   AIK Handbollsförening 3
Skuru IK 3   Sollentuna HK
Sannadals SK   Sollentuna HK 2
Sannadals SK 2   Sollentuna HK 3
Stockholmspolisens IF HF   Lidingö SK


   
       
Grupp 1C   Grupp 1D
Arrangör: Dalarö SK   Arrangör: HK Silwing/Troja
Datum: 2018-12-01 12:00-15:00   Datum: 2018-12-02 09:00-12:00
Plats: Dalaröhallen   Plats: Högdalshallen

 
Dalarö SK    HK Silwing/Troja
HK Cliff P11   IK Bolton 2
HK Cliff Gul   Gustavsbergs IF HK Gurkburkarna
HK Cliff Blå   Gustavsbergs IF HK Hoppskotten
IK Bolton    Gustavsbergs IF HK Gladiatorerna
Huddinge HK 3   Hammarby IF HF 4
Huddinge HK 4   Hammarby IF HF 5

  Hammarby IF HF 6
       
       
Grupp 1E   Grupp 1F
Arrangör: Årsta AIK HF
  Arrangör: Hammarby IF HF
Datum: 2018-12-02 09:00-12:00   Datum: 2018-12-02 09:00-12:00
Plats: Sjöstadshallen   Plats: Eriksdalshallen

 
Årsta AIK HF   Hammarby IF HF
Årsta AIK HF 2   Hammarby IF HF 2
Årsta AIK HF 3   Hammarby IF HF 3
IK Bolton 3   IK Bolton 4
Haninge HK   Täby HBK
Haninge HK 2   Täby HBK 2
Huddinge HK   GT Söder HK
Huddinge HK 2  

 

 
Grupp 1G   Grupp 1H
Arrangör: Gustavsbergs IF HK   Arrangör: Vallentuna HK
Datum: 2018-12-02 12:00-15:00   Datum: 2018-12-01 10:45-13:45
Plats: Gustavsbergs Sporthall   Plats: Vallentuna Sporthall

 
Gustavsbergs IF HK Vit   Vallentuna HK
Gustavsbergs IF HK Röd   Täby HBK 3
Gustavsbergs IF HK Grön   Täby HBK 4
Skuru IK 6   Sollentuna HK 6
Skuru IK 7   Sollentuna HK 7
Tyresö Handboll   Sollentuna HK 8
Tyresö Handboll 2   Djurgårdshof IK

 

 
Grupp 1I  
Arrangör: Bollstanäs SK  
Datum: 2018-12-02 10:30-13:30  
Plats: Smedsgärds Sporthall  

 
Bollstanäs SK  
Bollstanäs SK 2  
Sollentuna HK 4  
Sollentuna HK 5  
Skå IK  
Skuru IK 4  
Skuru IK 5  

 

   

Starttid uppdaterad 20181122

     

Handbollsfestivalen
Omgång 2

       
       
Grupp 2A   Grupp 2B
Arrangör: Sollentuna HK   Arrangör: Lidingö SK
Datum: 2019-01-19 08:00-11:00   Datum: 2019-01-19 08:30-11:30
Plats: Silverdalshallen
  Plats: Gångsätrahallen

 
Sollentuna HK   Lidingö SK
Sollentuna HK 2   Vallentuna HK
Sollentuna HK 3   Sollentuna HK 6
Täby HBK   Sollentuna HK 7
Täby HBK 2   Sollentuna HK 8
Djurgårdshof IK   IK Bolton
       
       
Grupp 2C   Grupp 2D
Arrangör: Gustavsbergs IF HK   Arrangör: Skuru IK
Datum: 2019-01-19 13:00-16:00   Datum: 2019-01-19 14:00-17:00
Plats: Grantomtahallen
  Plats: Skuruhallen

 
Gustavsbergs IF HK Gurkburkarna   Skuru IK 4
Gustavsbergs IF HK Hoppskotten   Skuru IK 5
Gustavsbegrs IF HK Gladiatorerna   Huddinge HK 3
Stockholmspolisens IF HF   Huddinge HK 4
Skuru IK    IK Bolton 2
Skuru IK 2   HK Cliff Gul
Skuru IK 3   HK Cliff Blå
       
       
Grupp 2E   Grupp 2F
Arrangör: Skå IK   Arrangör: Tyresö Handboll
Datum: 2019-01-20 08:15-11:15   Datum: 2019-01-20 09:00-12:00
Plats: Mälaröhallen
  Plats: Slottshallen

 
Skå IK   Tyresö Handboll
Täby HBK 3   Tyresö Handboll 2
Täby HBK 4   Haninge HK
Hammarby IF HF 3   Haninge HK 2
Hammarby IF HF 4   IK Bolton 4
IK Bolton 3   GT Söder HK

 

 
Grupp 2G   Grupp 2H
Arrangör: Huddinge HK   Arrangör: Bollstanäs SK
Datum: 2019-01-20 09:00-12:00   Datum: 2019-01-20 09:00-12:00
Plats: Huddingehallen   Plats: Smedsgärds Sporthall

 
Huddinge HK    Bollstanäs SK
Huddinge HK 2   Bollstanäs SK 2
Gustavsbergs IF HK Vit   Hammarby IF HF
Gustavsbergs IF HK Röd   Hammarby IF HF 2
Gustavsbergs IF HK Grön   Årsta AIK HF 1
HK Cliff P11   Årsta AIK HF 2
Skogås HK   Årsta AIK HF 3

 

 
Grupp 2I   Grupp 2J
Arrangör: Sannadals SK   Arrangör: AIK Handbollsförening
Datum: 2019-01-20 13:00-16:00   Datum: 2019-01-19 09:00-12:00
Plats: Vintervikshallen   Plats: Ulriksdalshallen

 
Sannadals SK   AIK Handbollsförening
Sannadals SK 2   AIK Handbollsförening 2
Dalarö SK   AIK Handbollsförening 3
Skuru IK 6   Sollentuna HK 4
Skuru IK 7   Sollentuna HK 5
HK Silwing/Troja   Hammarby IF HF 5

  Hammarby IF HF 6

 

 

Handbollsfestivalen
Omgång 3

       
       
Grupp 3A   Grupp 3B
Arrangör: GT Söder HK   Arrangör: Sollentuna HK
Datum: 2019-02-09 12:00-15:00   Datum: 2019-02-10 08:30-11:30
Plats: Sköndalshallen
  Plats: Sollentuna Sporthall

 
GT Söder HK   Sollentuna HK 4
Bollstanäs SK   Sollentuna HK 5
Bollstanäs SK 2   Sollentuna HK 6
Tyresö Handboll    IK Bolton 2
Tyresö Handboll 2   Skuru IK 3
AIK Handbollsförening   Skuru IK 4
AIK Handbollsförening 2   Vallentuna HK
AIK Handbollsförening 3  
     
       
       
Grupp 3C   Grupp 3D
Arrangör: Hammarby IF HF   Arrangör: Huddinge HK
Datum: 2019-02-10 09:00-12:00   Datum: 2019-02-10 09:00-12:00

Plats: Eriksdalshallen

  Plats: Huddingehallen

 
Hammarby IF HF 4   Huddinge HK 3
Hammarby IF HF 5   Huddinge HK 4
Hammarby IF HF 6   Täby HBK 3
Sollentuna HK 7   Täby HBK 4
Sollentuna HK 8   Gustavsbergs IF HK Gurkburkarna
Huddinge HK   Gustavsbergs IF HK Hoppskotten
Huddinge HK 2   Gustavsbergs IF HK Gladiatorerna

 

   

     
       
Grupp 3E   Grupp 3F
Arrangör: HK Cliff   Arrangör: IK Bolton
Datum: 2019-02-10 09:00-12:00   Datum: 2019-02-10 09:00-12:00
Plats: Sätrahallen
  Plats: Skanstullshallen

 
HK Cliff P11   IK Bolton 4
HK Cliff Gul   Sollentuna HK
HK Cliff Blå   Sollentuna HK 2
Haninge HK   Sollentuna HK 3
Haninge HK 2   Gustavsbergs IF HK Vit
Skå IK   Gustavsbergs IF HK Röd
Skuru IK    Gustavsbergs IF HK Grön
Skuru IK 2    
     
     
     
Grupp 3G   Grupp 3H
Arrangör: Stockholmspolisens IF HF   Arrangör: Lidingö SK
Datum: 2019-02-10 10:00-13:00   Datum: 2019-02-10 08:30-11:30
Plats: Skärholmshallen   Plats: Gångsätrahallen
     
Stockholmspolisens IF HF   Lidingö SK
Hammarby IF HF   Täby HBK 
Hammarby IF HF 2   Täby HBK 2
Hammarby IF HF 3   Skuru IK 5
Skogås HK   Skuru IK 6
Djurgårdshof IK
  Skuru IK 7
IK Bolton 3   Dalarö SK
     
     
     
     
Grupp 3I    
Arrangör: Arrangör sökes    
Datum: 2019-02-10 13:00-16:00    
Plats: Vintervikshallen    
     
Årsta AIK HF    
Årsta AIK HF 2    
Årsta AIK HF 3    
Sanndals SK     
Sanndals SK 2    
IK Bolton
   
HK Silwing/Troja      
       

 

Handbollsfestivalen
Omgång 4

       
       
Grupp 4A   Grupp 4B
Arrangör: AIK Handbollsförening   Arrangör: GT Söder HK
Datum: 2019-03-09 09:00-12:00   Datum:2019-03-09 12:10-15:10
Plats: Ulriksdalshallen
  Plats: Sköndalshallen
   

 

 

 

 

 

 

 

 
     

 


   
       
Grupp 4C   Grupp 4D
Arrangör: Dalarö SK   Arrangör: Arrangör sökes
Datum: 2019-03-09 12:15-15:15   Datum: 
Plats: Dalaröhallen
  Plats: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Grupp 4E   Grupp 4F
Arrangör: Sannadals SK   Arrangör: Haninge HK
Datum: 2019-03-10 09:00-12:00   Datum: 2019-03-10 10:00-13:00
Plats: Vintervikshallen   Plats: Ribby Sporthall

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Grupp 4G   Grupp 4H
Arrangör: Vallentuna HK   Arrangör: Arrangör sökes
Datum: 2019-03-10 09:00-12:00   Datum: 2019-03-10 09:00-12:00
Plats: Vallentuna Sporthall   Plats: Farstahallen 3    
       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Arrangör: Dalarö SK
Uppdaterad: 2018-11-28 08:46
Skribent: Maria Casado