Hoppa till sidans innehåll

Grupper F9

 

Här finner ni de fastställda gruppindelningarna och spelprogrammen för 
åldersklassen Flickor 9 (F9, födda 2009). 
Ändringar noteras med kursiv text i anslutning till respektive grupp.

          

 


Flickor 9

Omgång 1

Flickor 9 grupp A Flickor 9 grupp B
Lag
AIK 
Dalarö SK
Djurgårdshof IK
GT Söder HK
GT Söder HK 2
Skuru IK 
Skuru IK 2
Skuru IK 3
Skuru IK 4
Tröja

Lag
Gustavsbergs IF HK Röd 
Gustavsbergs IF HK Svart
Gustavsbergs IF HK Vit
Handens SK
Skuru IK 5
Skuru IK 6
Skuru IK 7
Skå IK 
Spårvägen HF
Tröja

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Dalarö SK
Datum: 2018-10-13 12:00-14:30 
Plats: Dalaröhallen
Arrangör: Handens SK
Datum: 2018-10-14 12:00-14:30
Plats: Torvalla Träningshall
Dalarö SK - Skuru IK
AIK - Skuru IK 2
GT Söder HK - Skuru IK 3
Djurgårdshof IK - Skuru IK 4
GT Söder HK 2 - Dalarö SK
Skuru IK - AIK
Skuru IK 2 - GT Söder HK
Skuru IK 3 - Djurgårdshof IK
Skuru IK 4 - GT Söder HK 2
12:00 
12:00
12:30
12:30
13:00
13:00
13:30
13:30
14:00
Handens SK - Gustavsbergs IF HK Röd
Skuru IK 5 - Skå IK
Skuru IK 6 - Gustavsbergs IF HK Svart
Spårvägen HF - Skuru IK 7
Gustavsbergs IF HF Vit - Handens SK
Gustavsbergs IF HK Röd - Skuru IK 5
Skå IK - Skuru IK 6
Gustavsbergs IF HK Svart - Spårvägen HF
Skuru IK 7 - Gustavsbergs IF HF Vit
12:00 
12:00
12:30
12:30
13:00
13:00
13:30
13:30
14:00
. .


Flickor 9 grupp C Flickor 9 grupp D
Lag
Hammarby IF HF  
Hammarby IF HF 2
Haninge HK Blå
Haninge HK Vit
Huddinge HK 
Huddinge HK 2
Årsta AIK HF
Årsta AIK HF 2
Årsta AIK HF 3
Tröja

Lag
IFK Tumba HK 
IFK Tumba HK 2
IK Bolton 
IK Bolton 2
IK Bolton 3
IK Bolton 4
Spånga HK
Spånga HK 2

Tröja

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Haninge HK
Datum: 2018-10-14 09:00-11:30
Plats: Ribby Sporthall
Arrangör: IFK Tumba HK
Datum: 2018-10-14 09:00-11:30
Plats: Tumba Idrottshus
Haninge HK Blå - Huddinge HK 2
Årsta AIK HF 3- Hammarby IF HF 
Haninge HK Vit - Årsta AIK HF
Huddinge HK - Hammarby IF HF 2
Årsta AIK HF 2 - Haninge HK Blå
Huddinge HK 2 - Årsta AIK HF 3
Hammarby IF HF - Haninge HK Vit
Årsta AIK HF - Huddinge HK
Hammarby IF HF 2 - Årsta AIK HF 2
09:00 
09:00 
09:30 
09:30 
10:00 
10:00 
10:30 
10:30 
11:00 

IFK Tumba HK - IK Bolton 
Spånga HK - IK Bolton 2
IFK Tumba HK 2 - IK Bolton 3
Spånga HK 2 - IK Bolton 4
IFK Tumba HK - IK Bolton 2
Spånga HK - IK Bolton 
IFK Tumba HK 2 - IK Bolton 4
Spånga HK 2 - IK Bolton 3
09:30
09:30
10:00
10:00 
10:30 
10:30 
11:00 
11:00  

. .


Flickor 9 grupp E Flickor 9 grupp F
Lag
Kungsängens SK 
Kungsängens SK 2
Sannadals SK
Sannadals SK 2
Sollentuna HK
Sollentuna HK 2
Sollentuna HK 3
Sollentuna HK 4
Tröja

Lag 
Tyresö Handboll 
Tyresö Handboll 2
Täby HBK
Täby HBK 2
Täby HBK 3
Täby HBK 4
Älta IF
Älta IF 2
Tröja 

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Kungsängens SK
Datum: 2018-10-14 09:00-11:30
Plats: Ekhammarhallen
Arrangör: Täby HBK
Datum: 2018-10-13 09:00-11:30
Plats: Tibblehallen CC 
Kungsängens SK - Sollentuna HK
Sannadals SK - Sollentuna HK 2
Kungsängens SK 2 - Sollentuna HK 3
Sannadals SK 2- Sollentuna HK 4
Kungsängens SK - Sollentuna HK 2
Sannadals SK - Sollentuna HK
Kungsängens SK 2 - Sollentuna HK 4
Sannadals SK 2 - Sollentuna HK 3
09:15 
09:15 
09:45 
09:45 
10:15 
10:15 
10:45 
10:45  
Täby HBK - Tyresö Handboll
Täby HBK 2 - Älta IF
Täby HBK 3 - Tyresö Handboll 2
Täby HBk 4 - Älta IF 2
Täby HBK - Älta IF
Täby HBK 2 - Tyresö Handboll
Täby HBK 3 - Älta IF 2
Täby HBK 4 - Tyresö Handboll 2
09:15 
09:15
09:45 
09:45 
10:15 
10:15 
10:45 
10:45  
. .

Omgång 2

Flickor 9 grupp G Flickor 9 grupp H

Lag
Sannadals SK 
Sannadals SK 2
Skuru IK 5
Skuru IK 6
Skuru IK 7
Täby HBK
Täby HBK 2
Täby HBK 3
Täby HBK 4


Tröja

Lag
Gustavsberg IF HK Röd
Gustavsberg IF HK Svart
Gustavsberg IF HK Vit
Hammarby IF HF 
Hammarby IF HF 2
IK Bolton 
IK Bolton 2
IK Bolton 3
IK Bolton 4

Tröja


. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Skuru IK
Datum: 2018-11-10 09:00-11:30
Plats: Skuruhallen
Arrangör: Gustavsberg IF HK
Datum: 2018-11-10 12:00-14:30 
Plats: Gustavsbergs Sporthall
Skuru IK 5 - Täby HBK
Sannadals SK - Täby HBK 2
Skuru IK 6 - Täby HBK 3
Skuru IK 7 - Sannadals SK 2
Täby HBK 4 - Skuru IK 5
Täby HBK - Sannadals SK
Täby HBK 2 - Skuru IK 6
Täby HBK 3 - Skuru IK 7
Sannadals SK 2 - Täby HBK 4

09:00 
09:00
09:30 
09:30 
10:00
10:00 
10:30 
10:30
11:00

Gustavsbergs IF HK Röd - IK Bolton 3
Hammarby IF HF - Gustavsbergs IF HF Svart
IK Bolton 2 - Hammarby IF HF 2
IK Bolton - Gustavsbergs IF HF Vit
IK Bolton 4 - Gustavsbergs IK HF Röd
IK Bolton 3 - Hammarby IF HF 
Gustavsbergs IF HF Svart - IK Bolton 2
Hammarby IF HF 2 - IK Bolton
Gustavsbergs IF HF 4 - IK Bolton 4

12:00 
12:00 
12:30 
12:30 
13:00 
13:00 
13:30 
13:30
14:00
.Datum och hall uppdaterat 20181031 .


Flickor 9 grupp I Flickor 9 grupp J
Lag
Huddinge HK 
Huddinge HK 2
Skuru IK 
Skuru IK 2
Skuru IK 3
Skuru IK 4
Spånga HK 
Spånga HK 2

Tröja


Lag
Dalarö SK
Haninge HK Blå 
Haninge HK Vit
Kungsängens SK
Kungsängens SK 2
Skå IK
Tyresö Handboll
Tyresö Handboll 2
Tröja

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Huddinge HK
Datum: 2018-11-10 08:30-11:00
Plats: Huddingehallen
Arrangör: Haninge HK
Datum: 2018-11-11 09:30-12:00 
Plats: Ribby Sporthall
Huddinge HK - Skuru IK 
Huddinge HK 2 - Skuru IK 2
Skuru IK 3 - Spånga HK
Skuru IK 4 - Spånga HK 2
Huddinge HK - Skuru IK 2
Huddinge HK 2 - Skuru IK
Spånga HK - Skuru IK 4
Spånga HK 2 - Skuru IK 3
08:50 
08:50 
09:20 
09:20 
09:50 
09:50 
10:20 
10:20 
Haninge HK Blå - Dalarö SK
Tyresö Handboll - Kungsängens SK 2
Haninge HK Vit - Skå IK
Kungsängens SK - Tyresö Handboll 2
Haninge HK Blå - Kungsängens SK 2
Tyresö Handboll - Dalarö SK
Haninge HK Vit - Tyresö Handboll 2
Kungsängens SK - Skå IK
09:30 
09:30 
10:00 
10:00 
10:30 
10:30 
11:00 
11:00 
.Spårvägen HF utgått 20181031 .


Flickor 9 grupp K Flickor 9 grupp L
Lag
Djurgårdshof IK 
Handens SK
IFK Tumba HK
IFK Tumba HK 2
Sollentuna HK
Sollentuna HK 2
Sollentuna HK 3
Sollentuna HK 4

Tröja


Lag 
AIK 
GT Söder HK
GT Söder HK 2
Årsta AIK HF
Årsta AIK HF 2
Årsta AIK HF 3
Älta IF
Älta IF 2
Tröja 

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Sollentuna HK
Datum: 2018-11-10 08:30-11:00
Plats: Silverdalshallen
Arrangör: GT Söder HK
Datum: 2018-11-10 12:00-14:30
Plats: Sköndalshallen

Sollentuna HK - Djurgårdshof IK
Sollentuna HK 2 - IFK Tumba HK
Sollentuna HK 3 - Handens SK
Sollentuna HK 4 - IFK Tumba HK 2
Sollentuna HK - IFK Tumba HK 
Sollentuna HK 2 - Djurgårdshof IK
Sollentuna HK 3 - IFK Tumba HK
Sollentuna HK 4 - Handens SK

08:45
08:45 
09:15 
09:15 
09:45 
09:45 
10:15 
10:15 
GT Söder HK - Årsta AIK HF 2
AIK - Älta IF
Årsta AIK HF - GT Söder HK 2
Årsta AIK HF 3 - Älta IF 2
GT Söder HK - Älta IF
AIK - Årsta AIK HF 2
Årsta AIK HF - Älta IF 2
Årsta AIK HF 3 - GT Söder HK 2
12:15 
12:15 
12:45 
12:45 
13:15 
13:15 
13:45 
13:45 
. .

Omgång 3

Flickor 9 grupp M Flickor 9 grupp N
Lag
Sollentuna HK 
Sollentuna HK 2
Sollentuna HK 3
Sollentuna HK 4
Tyresö Handboll
Tyresö Handboll 2
Årsta AIK HF 
Årsta AIK HF 2
Årsta AIK HF 3

Tröja


Lag
GT Söder HK 
GT Söder HK 2
Haninge HK Blå 
Haninge HK Vit
IK Bolton 
IK Bolton 2
IK Bolton 3
IK Bolton 4

Tröja


. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Årsta AIK HF
Datum: 2018-11-25 09:00-11:30
Plats: Sjöstadshallen
Arrangör: IK Bolton
Datum: 2018-11-25 09:00-11:30
Plats: Skanstullshallen

Sollentuna HK - Årsta AIK HF
Tyresö Handboll- Sollentuna HK 2
Årsta AIK HF 2 - Sollentuna HK 3
Tyresö Handboll 2 - Sollentuna HK 4
Årsta AIK HF 3 - Sollentuna HK 
Årsta AIK HF - Tyresö Handboll
Sollentuna HK 2 - Årsta AIK HF 2
Sollentuna HK 3 - Tyresö Handboll 2
Sollentuna HK 4 - Årsta AIK HF 3

09:00 
09:00
09:30
09:30
10:00 
10:00 
10:30 
10:30
11:00

IK Bolton - GT Söder HK
IK Bolton 2 - Haninge HK Vit
IK Bolton 3 - GT Söder HK 2
IK Bolton 4 - Haninge HK Blå
IK Bolton - Haninge HK Vit
IK Bolton 2 - GT Söder HK
IK Bolton 3 - Haninge HK Blå
IK Bolton 4 - GT Söder HY 2

09:15
09:15 
09:45 
09:45 
10:15 
10:15 
10:45 
10:45 

. .


Flickor 9 grupp O Flickor 9 grupp P
Lag
Gustavsbergs IF HK Röd 
Gustavsbergs IF HK Svart
Gustavsbergs IF HK Vit
Kungsängens SK
Kungsängens SK 2
Täby HBK
Täby HBK 2
Täby HBK 3
Täby HBK 4
Tröja

Lag
Djurgårdshof IK 
Hammarby IF HF
Hammarby IF HF 2
Handens SK
Skuru IK 
Skuru IK 2
Skuru IK 3
Skuru IK 4
Tröja



.
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Täby HBK
Datum: 2018-11-24 09:00-11:30
Plats: Tibblehallen CC
Arrangör: Handens SK
Datum: 2018-11-25 12:00-14:30
Plats: Torvalla Träningshall

Täby HBK - Gustavsbergs IF HK Röd
Täby HBK 2- Kungsängens SK
Gustavsbergs IF HK Svart - Täby HBK 3
Kungsängens SK 2 - Täby HBK 4
Gustavsbergs IF HK Vit - Täby HBK
Gustavsbergs IF HK Röd - Täby HBK 2
Kungsängen SK - Gustavsbergs IF HK Svart
Täby HBK 3 - Kungsängens SK 2
Täby HBK 4 - Gustavsbergs IF HK

09:00 
09:00
09:30
09:30
10:00 
10:00 
10:30 
10:30
11:00

Handens SK - Skuru IK 4
Hammarby IF HF 2 - Skuru IK 3
Djurgårdshof IK - Skuru IK 
Hammarby IF HF - Skuru IK 2
Handens SK - Skuru IK 3
Hammarby IF HF 2 - Skuru IK 4
Djurgårdshof IK - Skuru IK 2
Hammarby IF HF - Skuru IK

12:15 
12:15 
12:45
12:45
13:15
13:15
13:45
13:45
. .


Flickor 9 grupp Q Flickor 9 grupp R
Lag
AIK 
Skuru IK 5
Skuru IK 6
Skuru IK 7
Skå IK
Älta IF
Älta IF 2
Tröja

Lag 
Huddinge HK 
Huddinge HK 2
IFK Tumba HK
IFK Tumba HK 2
Sannadals SK
Sannadals SK 2
Spånga HK
Spånga HK 2
Tröja 

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Älta IF
Datum: 2018-11-24 09:00-11:30
Plats: Stavsborgshallen
Arrangör: Spånga HK
Datum: 2018-11-24 09:00-11:30
Plats: Smedshagshallen

Älta IF 2 - Vakant
Skuru IK 6 - Skå IK
Skuru IK 5 - AIK
Skuru IK 7 - Älta IF 
Älta IF 2 - Skå IK
Skuru IK 6 - Vakant
Skuru IK 5 - Älta IF
Skuru IK 7 - AIK

09:15
09:15 
09:45 
09:45 
10:15 
10:15 
10:45 
10:45 


Spånga HK 2- Huddinge HK
IFK Tumba HK 2 - Sannadals SK
Spånga HK - IFK Tumba HK
Huddinge HK 2 - Sannadals SK 2
Spånga HK 2 - Sannadals SK
IFK Tumba HK 2- Huddinge HK
Spånga HK - Sannadals SK 2
Huddinge HK 2 - IFK Tumba HK
09:15
09:15 
09:45 
09:45 
10:15 
10:15 
10:45 
10:45 


.Dalarö SK utgått 20181122 .

Omgång 4

Flickor 9 grupp S Flickor 9 grupp T
Lag
AIK 
Huddinge HK
Huddinge HK 2
Skuru IK 5
Skuru IK 6
Skuru IK 7
Årsta AIK HF
Årsta AIK HF 2
Årsta AIK HF 3

Tröja

Lag
Hammarby IF HF
Hammarby IF HF
Spånga HK
Spånga HK 2
Täby HBK
Täby HBK 2
Täby HBK 3
Täby HBk 4
Tröja
 
. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Huddinge HK
Datum: 2018-12-15 09:00-11:30
Plats: Huddingehallen
Arrangör: Täby HBK
Datum: 2018-12-16 09:00-11:30
Plats: Tibblehallen CC

Huddinge HK - Skuru IK 5
Årsta AIK HF 3 - AIK
Skuru IK 6 - Årsta AIK HF 2
Huddinge HK 2 - Skuru IK 7
Årsta AIK HF - Huddinge HK
Skuru IK 5 - Årsta AIK HF 3
AIK - Skuru IK 6
Årsta AIK HF 2 - Huddinge HK 2
Skuru IK 7 - Årsta AIK HF

09:00 
09:00 
09:30 
09:30 
10:00 
10:00 
10:30 
11:00 
11:00 
Täby HBK - Spånga HK 
Hammarby IF HF - Täby HBK 2
Spånga HK 2 - Täby HBK 3
Vakant- Täby HBK 4
Hammarby IF HF 2 - Täby HBK
Spånga HK - Hammarby IG HF 
Täby HBK 2- Spånga HK 2
Täby HBK 3 - Vakant
Täby HBK 4 - Hammarby IF HF 2
09:00 
09:00 
09:30
09:30 
10:00 
10:00 
10:30 
10:30 
11:00
. .Dalarö SK utgått 20181122


Flickor 9 grupp U Flickor 9 grupp V
Lag
IK Bolton  
IK Bolton 2
IK Bolton 3
IK Bolton 4
Skå IK
Sollentuna HK
Sollentuna HK 2
Sollentuna HK 3
Sollentuna HK 4
Tröja

Lag
Djurgårdshofs IK 
Gustavsbergs IF HK Röd
Gustavsbergs IF HK Svart
Gustavsbergs IF HK Vit
Haninge HK Blå
Haninge HK Vit
Kungsängens SK
Kungsängens SK 2
Tröja

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Sollentuna HK
Datum: 2018-12-15 08:30-11:00
Plats: Silverdalshallen
Arrangör: Kungsängens SK
Datum: 2018-12-16 09:00-11:30
Plats: Ekhammarhallen

Sollentuna HK - IK Bolton 
Sollentuna HK 2 - IK Bolton 2
Sollentuna HK 3 - IK Bolton 3
Sollentuna HK 4 - Skå IK
IK Bolton 4 - Sollentuna HK 
IK Bolton - Sollentuna HK 2
IK Bolton 2 - Sollentuna HK 3
Ik Bolton 3- Sollentuna HK 4
Skå IK - IK Bolton 4

08:30
08:30 
09:00 
09:00 
09:30 
09:30 
10:00 
10:00
10:30

Kungsängens SK 2- Gustavsbergs IF HK Vit
Djurgårdshof IK - Haninge HK Blå
Kungsängens SK - Gustavsbergs IF HK Svart
Haninge HK  Vit - Gustavsbergs IF HK Röd
Kungsängens SK 2 - Haninge HK Blå
Djurgårdshof IK - Gustavsbergs IF HK Vit
Kungsängens SK - Gustavsbergs IF HK Röd
Haninge HK Vit - Gustavsbergs IF HK Svart 

09:15
09:15 
09:45 
09:45
10:15
10:15
10:45 
10:45
.


Flickor 9 grupp W Flickor 9 grupp X
Lag
GT Söder HK 
GT Söder HK 2
Handens SK
IFK Tumba HK
IFK Tumba HK 2
Älta IF
Älta IF 2
Tröja

Lag 
Sannadals SK 
Sannadals SK 2
Skuru IK 
Skuru IK 2
Skuru IK 3
Skuru IK 4
Tyresö Handboll
Tyresö Handboll 2
Tröja 

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: GT Söder HK
Datum: 2018-12-15 09:00-11:00 
Plats: Sköndalshallen
Arrangör: Tyresö Handboll
Datum: 2018-12-16 09:00-11:30
Plats: Slottshallen
GT Söder HK - Handens SK
IFK Tumba HK - Älta IF 2
GT Söder HK 2 - IFK Tumba HK 2
GT Söder HK - Älta IF
Handens SK - IFK Tumba HK 
Älta IF 2 - GT Söder HK 2
IFK Tumba HK 2 - Älta IF 
09:00 
09:00 
09:30 
09:30 
10:00 
10:00 
10:30



Tyresö Handboll 2 - Skuru IK
Sannadals SK - Skuru IK 3
Tyresö Handboll - Skuru IK 2
Sannadals SK 2 - Skuru IK 4
Tyresö Handboll 2 - Skuru IK 3
Sannadals SK - Skuru IK 
Tyresö Handboll 2 - Skuru IK 4
Sannadals SK 2 - Skuru IK 2
09:15
09:15 
09:45 
09:45
10:15
10:15
10:45 
10:45

. Spårvägen HF utgått 20181031. 
. Ny arrangör utsedd. Datum, hall och tid är uppdaterad. 20181114
.


 

 

 

 

09:00 
09:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
 
13:30
Uppdaterad: 2018-11-29 16:08
Skribent: Maria Casado