Hoppa till sidans innehåll

Grupper P9

Här finner ni de fastställda gruppindelningarna och spelprogrammen för åldersklassen Pojkar 9 (P9, födda 2009). 
Ändringar noteras med kursiv text i anslutning till respektive grupp.

          

 


Pojkar 9

Omgång 1

Pojkar 9 grupp A Pojkar 9 grupp B
Lag
AIK
GT Söder HK
GT Söder HK 2
Gustavsbergs IF HK
Huddinge HK
Huddinge HK 2
Huddinge HK 3
Huddinge HK 4
Tröja

Lag
Hammarby IF HF
Hammarby IF HF 2 
HK Cliff (P10)
HK Cliff Blå
HK Cliff Gul
IFK Tumba HK
IFK Tumba HK 2
Kungsängen SK
Kungsängens SK 2
Tröja

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Gustavsbergs IF HK
Datum: 2018-10-06 12:00-14:30
Plats: Gustavsbergs Sporthall
Arrangör: HK Cliff
Datum: 2018-10-07 09:00-11:30 
Plats: Sätrahallen
Gustavsbergs IF HK - Huddinge HK
GT Söder HK - Huddinge HK 2
AIK - Huddinge HK 3
GT Söder HK 2- Huddinge HK 4
Gustavsbergs IF HK - Huddinge HK 2
GT Söder HK - Huddinge HK
AIK - Huddinge HK 4
GT Söder HK 2 - Huddinge HK 3
12:15 
12:15
12:45
12:45
13:15
13:15
13:45
13:45

HK Cliff Blå - Hammarby IF HF
IFK Tumba HK - Kungsängens SK
HK Cliff (P10) - Hammarby IF HF 2
IFK Tumba HK 2 - HK Cliff Gul
Kungsängens SK 2 - HK Cliff Blå
Hammarby IF HF - IFK Tumba HK
Kungsängens SK - HK Cliff (P10)
Hammarby IF HF 2 - IFK Tumba HK 2
HK Cliff Gul - Kungsängens SK 2

09:00 
09:00
09:30
09:30
10:00
10:00
10:30
10:30
11:00

. .


Pojkar 9 grupp C Pojkar 9 grupp D
Lag
IK Bolton 
IK Bolton 2
IK Bolton 3
IK Bolton 4
Jakobsbergs GoIF
Jakobsbergs GoIF 2
Stockholmspolisens IF HF
Vallentuna HK
Tröja

Lag
Sannadals SK
Sannadals SK 2
Skuru IK
Skuru IK 2
Sollentuna HK
Sollentuna HK 2
Spånga HK
Spånga HK 2

Tröja

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Jakobsbergs GoIF
Datum: 2018-10-06 12:00-14:30
Plats: Viksjö Sporthall
Arrangör: Spånga HK
Datum: 2018-10-06 09:00-11:30 
Plats: Smedshagshallen
Jakobsbergs GoIF - IK Bolton
Vallentuna HK - IK Bolton 2
Jakobsbergs GoIF 2 - IK Bolton 3
Stockholmspolisens IF HF - IK Bolton 4
Jakobsbergs GoIF - IK Bolton 2
Vallentuna HK - IK Bolton 
Jakobsbergs GoIF 2 - IK Bolton 4
Stockholmspolisens IF HF - IK Bolton 3
12:15 
12:15
12:45
12:45
13:15
13:15
13:45
13:45

Spånga HK - Sannadals SK
Sollentuna HK - Skuru IK 2
Spånga HK 2 - Sollentuna HK 2
Sannadals SK 2 - Skuru IK
Spånga HK - Skuru IK 2
Sollentuna HK - Sannadals SK
Spånga HK 2 - Skuru IK 
Sannadals SK 2 - Sollentuna HK 2 

09:15 
09:15
09:45
09:45
10:15
10:15
10:45
10:45
. .


Pojkar 9 grupp E
Lag
Tyresö Handboll 
Tyresö Handboll 2
Täby HBK
Täby HBK 2
Åkersberga HK
Åkersberga HK 2
Årsta AIK HF
Ösmo GIF HK
Tröja



















. .
Spelprogram
Arrangör: Tyresö Handboll
Datum: 2018-10-06 11:00-13:30 
Plats: Slottshallen
 
Tyresö Handboll - Årsta AIK HF
Täby HBK - Åkersberga HK 2
Tyresö Handboll 2 - Täby HBK 2 
Ösmo GIF HK - Åkersberga HK
Tyresö Handboll - Åkersberga HK 2
Täby HBK - Årsta AIK HF
Tyresö Handboll 2- Åkersberga HK
Ösmo  GIF HK - Täby HBK 2
11:15
11:15 
11:45
11:45
12:15
12:15
12:45
12:45




. .

Omgång 2

Pojkar 9 grupp F Pojkar 9 grupp G

Lag
IK Bolton 
IK Bolton 2
IK Bolton 3
IK Bolton 4
Sannadals SK
Sannadals SK 2
Tyresö Handboll
Tyresö Handboll 2

Tröja
Lag
Huddinge HK 
Huddinge HK 2
Huddinge HK 3
Huddinge HK 4
IFK Tumba HK
IFK Tumba HK 2
Jakobsbergs GoIF
Jakobsbergs GoIF 2
Tröja
. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Sannadals SK
Datum: 2018-10-28 13:00-15:30 
Plats: Vintervikshallen
Arrangör: Huddinge HK
Datum: 2018-10-27 08:30-11:00
Plats: Huddingehallen
Sannadals SK - IK Bolton 
Tyresö Handboll - IK Bolton 2
Sannadals SK 2 - IK Bolton 3
Tyresö Handboll 2 - IK Bolton 4
Sanndals SK - IK Bolton 2
Tyresö Handboll - IK Bolton
Sannadals SK 2 - IK Bolton 4
Tyresö Handboll - IK Bolton 3

13:15 
13:15 
13:45 
13:45 
14:15 
14:15 
14:45 
14:45 

Huddinge HK - IFK Tumba HK
Huddinge HK 2- Jakobsbergs GoIF
Huddinge HK 3 - IFK Tumba HK 2
Huddinge HK 4 - Jakobsbergs GoIF 2
Huddinge HK - Jakobsbergs GoIF
Huddinge HK 2 - IFK Tumba HK
Huddinge HK 3 - Jakobsbergs GoIF
Huddinge HK 4 - IFK Tumba HK 2


08:45
08:45
09:15
09:15
09:45
09:45
10:15
10:15
. .


Pojkar 9 grupp H Pojkar 9 grupp I
Lag
GT Söder HK
GT Söder HK 2
HK Cliff (P10)
HK Cliff Blå
HK Cliff Gul
Sollentuna HK
Sollentuna HK 2
Ösmo GIF HK
Tröja
Lag
AIK 
Hammarby IF HF
Hammarby IF HF 2
Spånga HK
Spånga HK 2
Täby HBK
Täby HBK
Vallentuna HK
Årsta AIK HF
Tröja
. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: GT Söder HK
Datum: 2018-10-27 12:00-14:30
Plats: Sköndalshallen
Arrangör: AIK
Datum: 2018-10-27 09:00-11:30
Plats: Ulriksdalshallen
GT Söder HK -  HK Cliff Blå
Ösmo GIF HK - Sollentuna HK 2
GT Söder HK 2 - HK Cliff (P10)
Sollentuna HK - HK Cliff Gul
GT Söder HK - Sollentuna HK 2
Ösmo GIF HK - HK Cliff Blå
GT Söder HK 2 - HK Cliff Gul
Sollentuna HK - HK Cliff (P10)
12:15
12:15
12:45
12:45
13:15
13:15
13:45
13:45
AIK - Spånga HK 2
Hammarby IF HF - Vallentuna HK
Täby HBK - Årsta AIK HF
Spånga HK - Hammarby IF HF 2
Täby HBK 2 - AIK 
Spånga HK 2 - Hammarby IF HF 
Vallentuna HK - Täby HBK
Årsta AIK HF - Spånga HK
Hammarby IF HF 2 - Täby HBK 2
09:00 
09:00 
09:30 
09:30 
10:00 
10:00 
10:30 
10:30 
11:00 
. .


Pojkar 9 grupp J
Lag
Gustavsbergs IF HK 
Kungsängens SK 
Kungsängens SK 2
Skuru IK 
Skuru IK 2
Stockholmspolisens IF HF
Åkersberga HK 
Åkersberga HK 2
Tröja

 

















. .
Spelprogram
Arrangör: Kungsängens SK
Datum: 2018-10-27 09:00-11:30 
Plats: Ekhammarhallen

Kungsängens SK - Åkersberga HK 2
Skuru IK - Gustavsbergs IF HK
Kungsängens SK 2 - Skuru IK 2
Stockholmspolisens IF HF - Åkersberga HK
Kungsängens SK - Gustavsbergs IF HK
Skuru IK - Åkersberga HK 2
Kungsängens SK 2 - Åkersberga HK
Stockholmspolisens IF HF - Skuru IK 2

09:15
09:15 
09:45 
09:45 
10:15 
10:15 
10:45 
10:45

 

 

. .

Omgång 3

Pojkar 9 grupp K Pojkar 9 grupp L

Lag
Hammarby IF HF
Hammarby IF HF 2
GT Söder HK
GT Söder HK 2
IK Bolton  
IK Bolton 2
IK Bolton 3
IK Bolton 4
Stockholmspolisens IF HF

Tröja

Lag
Huddinge HK 
Huddinge HK 2
Huddinge HK 3
Huddinge HK 4
Sollentuna HK
Sollentuna HK 2
Tyresö Handboll
Tyresö Handboll 2
Tröja
. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Stockholmspolisens IF HF
Datum: 2018-11-18 10:15-12:45 
Plats: Skärholmshallen
Arrangör: Tyresö Handboll
Datum: 2018-11-17 11:00-13:30
Plats: Slottshallen

IK Bolton - Stockholmspolisens IF HF
GT Söder HK 2 - IK Bolton 2
Hammarby IF HF - IK Bolton 3
GT Söder - IK Bolton 4
Hammarby IF 2 - IK Bolton
Stockholmspolisens IF HF - GT Söder HK 2
IK Bolton 2 - Hammarby IF HF
IK Bolton 3 - GT Söder HK
IK Bolton 4 - Hammarby IF HF 2

10:15 
10:15 
10:45 
10:45 
11:15 
11:15 
11:45
12:15
12:15

Tyresö Handboll - Huddinge HK 3
Sollentuna HK - Huddinge HK 4
Tyresö Handboll 2 - Huddinge HK
Sollentuna HK 2 - Huddinge HK 2
Tyresö Handbol - Huddinge HK 4
Sollentuna HK - Huddinge HK 3
Tyresö Handboll 2 - Huddinge HK 2
Sollentuna HK 2- Huddinge HK 

11:15
11:15
11:45
11:45
12:15
12:15
12:45
12:45

. .


Pojkar 9 grupp M Pojkar 9 grupp N

Lag
AIK
HK Cliff (P10)
HK Cliff Blå
HK Cliff Gul
Jakobsbergs GoIF
Jakobsbergs GoIF 2
Åkersberga HK
Åkersberga HK 2

Tröja

Lag
IFK Tumba HK 
IFK Tumba HK 2
Skuru IK 
Skuru IK 2
Spånga HK
Spånga HK 2
Täby HBK
Täby HBK 2
Tröja

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: HK Cliff
Datum: 2018-11-18 15:20-17:50 
Plats: Sätrahallen
Arrangör: Spånga HK
Datum: 2018-11-17 09:00-11:30
Plats: Smedshagshallen

HK Cliff Gul - Åkersberga HK 2
HK Cliff (P10) - Jakobsbergs GoIF
HK Cliff Blå - Åkersberga HK
AIK - Jakobsbergs GoIF 2
HK Cliff Gul - Jakobsbergs GoIF
HK Cliff (P10) - Åkersberga HK 2
HK Cliff Blå - Jakobsbergs GoIF
AIK - Åkersberga HK 

15:20 
15:20 
15:50 
15:50 
16:20 
16:20 
16:50 
16:50 
17:20 

Spånga HK - IFK Tumba HK 2
Täby HBK 2 - Skuru IK
Spånga HK 2 - Täby HBK
IFK Tumba HK - Skuru IK 2
Spånga HK - Skuru IK
Täby HBK 2 - IFK Tumba HK 2
Spånga HK 2 - Skuru IK 2
IFK Tumba HK - Täby HBK

09:15 
09:15 
09:45 
09:45 
10:15 
10:15 
10:45 
10:45 
. .


Pojkar 9 grupp O
Lag
Gustavsbergs IF HK 
Kungsängens SK
Kungsängens SK 2
Sannadals SK
Sannadals SK 2
Vallentuna HK
Årsta AIK HF
Ösmo GIF HK
Tröja



















. .
Spelprogram
Arrangör: Sannadals SK
Datum: 2018-11-17 13:00-15:30
Plats: Vintervikshallen

Sannadals SK 2 - Årsta AIK HF
Gustavsbergs IF HK - Kungsängens SK  
Sannadals SK - Vallentuna HK
Ösmo GIF HK - Kungsängens SK 2
Sannadals SK 2 - Kungsängens SK
Gustavsbergs IF HK - Årsta AIK HF 
Sanndalas SK - Kungsängens SK 2
Ösmo GIF HK - Vallentuna HK 

13:15
13:15 
13:45
13:45
14:15
14:15
14:45
14:45 


 

. .

Omgång 4

Pojkar 9 grupp P Pojkar 9 grupp Q
Lag
Huddinge HK 
Huddinge HK 2
Huddinge HK 3
Huddinge HK 4
IK Bolton 
IK Bolton 2
IK Bolton 3
IK Bolton 4
Tröja

Lag
Gustavsbergs IF HK
Hammarby IF HF
Hammarby IF HF
Jakobsbergs GoIF
Jakobsbergs GoIF 2
Kungsägens SK
Kungsägens SK 2
Täby HBK
Täby HBK 2
Tröja

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Huddinge HK
Datum: 2018-12-08 09:00-11:30 
Plats: Huddingehallen
Arrangör: Kungsängens SK
Datum: 2018-12-09 09:00-11:30
Plats: Ekhammarhallen

Huddinge HK - IK Bolton 3
Huddinge HK 2 - IK Bolton 4
Huddinge HK 3 - IK Bolton
Huddinge HK 4 - IK Bolton 2
Huddinge HK - IK Bolton 4 
Huddinge HK 2 - IK Bolton 3
Huddinge HK 3 - IK Bolton 2
Huddinge HK 4 - IK Bolton 


09:15 
09:15 
09:45 
09:45 
10:15 
10:15 
10:45 
10:45 


Kungsägens SK 2 - Täby HBK 
Hammarby IF HF - Jakobsbergs GoIF 2
Gustavsbergs IF HK - Kungsängens SK
Hammarby IF HF 2 - Täby HBK 2
Jakobsbergs GoIF - Kungsängens SK 2
Täby HBK - Hammarby IF HF
Jakobsbergs GoIF - Gustavsbergs IF HK
Kungsägens SK - Hammarby IF HF 2
Täby HBK 2 - Jakobsbergs GoIF
09:15
09:15 
09:45
09:45
10:15
10:15
10:45
10:45

.Byte av tid. 20181011 .


Pojkar 9 grupp R Pojkar 9 grupp S
Lag
IFK Tumba HBK 
IFK Tumba HBK 2
Stockholmspolisens IF HF
Tyresö Handboll
Tyresö Handboll 2
Åkersberga HK
Åkersberga HK 2
Årsta AIK HF
Tröja

Lag
HK Cliff (P10)
HK Cliff Blå
HK Cliff Gul
Skuru IK
Skuru IK 2
Sollentuna HK
Sollentuna HK 2
Vallentuna HK
Tröja

. .
Spelprogram Spelprogram
Arrangör: Tyresö Handboll
Datum: 2018-12-09 09:00-11:30
Plats: Slottshallen
Arrangör: Vallentuna HK
Datum: 2018-12-09 09:00-11:30
Plats: Vallentuna Sporthall

Tyresö Handboll - Åkersberga HK
Stockholmspolisens IF HF - IFK Tumba HK 2
Tyresö Handboll 2 - IFK Tumba HK
Åkersberga HK 2 - Årsta AIK HF
Tyresö Handboll - IFK Tumba HK 2
Stockholmspolisens IF HF - Åkersberga HK
Tyresö Handboll 2- Årsta AIK HF
Åkersberga HK 2 - IFK Tumba HK 

09:15
09:15  
09:45 
09:45 
10:15 
10:15 
10:45
10:45
Vallentuna HK - HK Cliff (P10)
Sollentuna HK - Skuru IK 2
HK Cliff Blå - Sollentuna HK 2
HK Cliff Gul - Skuru IK
Vallentuna HK - Skuru IK 2
Sollentuna HK - HK Cliff (P10)
HK Cliff Blå - Skuru IK 
HK Cliff Gul - Sollentuna HK 2 
09:15
09:15 
09:45
09:45
10:15
10:15
10:45
10:45
.


Pojkar 9 grupp T
Lag
AIK
GT Söder HK
GT Söder HK 2
Sannadals SK
Sanndals SK 2
Spånga HK
Spånga HK 2
Ösmo GIF HK
Tröja



















. .
Spelprogram
Arrangör: GT Söder HK
Datum: 2018-12-08 12:00-14:30
Plats: Sköndalshallen
 
GT Söder HK - Sannadals SK 2
Spånga HK - Ösmo GIF HK
GT Söder HK - Spånga HK 2
Sannadals SK - AIK
GT Söder HK - Ösmo GIF HK
Spånga HK - Sannadals SK 2
GT Söder HK - AIK
Sannadals SK - Spånga HK.
12:15
12:15 
12:45 
12:45  
13:15 
13:15 
 
13:45 
13:45  

 

. .


 

 

 

 

09:00 
09:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
 
13:30
Uppdaterad: 2018-10-11 18:05
Skribent: Maria Casado