Hoppa till sidans innehåll
 
Sök
Logga in
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      19813 False
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        8167 False
          Huvudsponsor
          5982 False
            Huvudsponsor

            PROTOKOLL

            Uppdaterad kl.21:55

            Matchprotokoll lördagen den 12:e november - Övriga dagar, se klickrad till höger!!

            Match som är fetmarkerad är klickbar och ni finner matchprotokollet gemom att klicka på matchen.

            Rosvalla A - Nyköpingsguiden Arena
            Tid-Grupp-Lag
            09:00 FA Gr. F Dala-Gävleborg 2 - Örebro
            10:10 FA Gr. F Halland - Göteborg
            11:20 Pojkar Main Round A:A Västergötland - Skåne Gul
            12:50 Flickor Main Round A:D Bohuslän-Dal - Skåne Röd
            14:00 Pojkar Main Round A:C Småland-Blekinge Norra - Göteborg
            15:10 Flickor Main Round A:B Västergötland - Norrbotten
            16:20 Pojkar Man Round B:A Dala-Gävleborg - Västmanland
            17:30 Flickor Main Round B:A Södermanland - Småland-Blekinge Södra
            18:40 Flickor Main Round B:B Dala-Gävleborg 2 - Västmanland
            19:50 Flickor Main Round A:B Skåne Gul - Västergötland
            21:00 Flickor Main Round B:B Västmanland - Dala-Gävleborg 1

            Rosvalla B - Solidsport Arena
            Tid-Grupp-Lag
            09:10 PA Gr. F Örebro - Stockholm Röd
            10:20 FA Gr. E Västerbotten - Bohuslän-Dal
            11:30 Pojkar Main Round A:B Östergötland - Stockholm Gul
            13:00 Flickor Main Round A:C Göteborg - Stockholm Röd
            14:10 Pojkar Main Round A:D Skåne Röd - Halland
            15:20 Flickor Main Round A:A Värmland - Uppland
            16:30 Flickor Main Round A:D Halland - Bohuslän-Dal
            17:30 Flickor Main Round B:A Örebro - Västernorrland-Jämtland
            18:50 Pojkar Main Round A:A Skåne Gul - Bohuslän-Dal
            20:00 Flickor Main Round A:C Stockholm Röd - Östergötland
            21:00 Pojkar Main Round A:D Halland - Södermanland

            Rosvalla C - Hemköp & Begood Arena
            Tid-Grupp-Lag
            09:00 PA Gr. E Västmaland - Västerbotten
            10:10 FA Gr. D Västernorrland-Jämtland - Västmaland
            11:20 Flickor Main Round A:A Uppland - Stockholm Gul
            12:50 Pojkar Main Round B:B Norrbotten - Småland-Blekinge Södra
            14:00 Flickor Main Round B:A Västernorrland-Jämtland - Södermanland
            15:10 Pojkar Main Round A:B Västernorrland-Jämtland - Östergötland
            16:20 Pojkar Main Round B:B Småland-Blekinge Södra - Örebro
            17:30 Pojkar Main Round A:D Södermanland - Skåne Röd
            18:40 Pojkar Main Round A:B Stockholm Gul - Västernorrland-Jämtland

            Multihallen - Gutz Arena
            Tid-Grupp-Lag
            09:00 PA Gr. E Skåne Röd - Uppland
            10:10 FA Gr. D Västergötland - Skåne Röd
            11:20 Flickor Main Round A:B Norrbotten - Skåne Gul
            12:50 Pojkar Main Round B:B Örebro - Västerbotten
            14:00 Flickor Main Round B:A Småland-Blekinge Södra - Örebro
            15:10 Pojkar Main Round A:A Bohuslän-Dal - Västergötland
            16:20 Pojkar Main Round B:B Västerbotten - Norrbotten
            17:30 Pojkar Main Round A:C Uppland - Småland-Blekinge Norra
            18:40 Flickor Main Round B:B Västerbotten - Småland-Blekinge Norra
            19:50 Flickor Main Round A:D Skåne Röd - Halland
            21:00 Pojkar Main Round A:C Göteborg - Uppland

            Nyköpings Sph - Sodexo Arena
            Tid-Grupp-Lag
            09:00 PA Gr. F Södermaland - Småland-Blekinge Norra
            10:10 FA Gr. E Östergötland - Småland-Blekinge Södra
            11:20 Pojkar Man Round B:A Värmland - Dala-Gävleborg
            12:50 Pojkar Man Round B:A Västmanland - Stockholm Röd
            14:00 Flickor Main Round B:B Småland-Blekinge Norra - Dala-Gävleborg 2
            15:10 Flickor Main Round B:B Dala-Gävleborg 1 - Västerbotten
            16:20 Flickor Main Round A:C Östergötland - Göteborg
            17:30 Pojkar Man Round B:A Stockholm Röd - Värmland
            18:40 Flickor Main Round A:A Stockholm Gul - Värmland

            Uppdaterad: 2016-11-21 16:24
            Skribent: Nicklas Brunlöf

            Nyheter

            Övriga dagar

            Fredag >>>

            Söndag >>>

             
            Svenska Handbollförbundet
            Box 11016
            100 61 Stockholm
            Telefon: 086996000