Hoppa till sidans innehåll

Styrelse 2017-2018

Kansliadress: Industrigatan 1, 651 02 KARLSTAD
Kanslist: Jukka-Pekka Laine
Paketadress: Box 10, 651 02 KARLSTAD
Kanslitele: 010-476 47 71
Mobil: 070-222 38 32
Öppettider: Mån - Fre 10:00 - 15:00
E-postadress: handbollen@varmland.rf.se

Hemsida: http://www.handboll.info/sv/VarmlandsHandbollforbund/

POSTGIRO: 9 24 76 – 1 BANKGIRO: 526 - 6945


STYRELSE
Ordförande:

Lars Edwinson               b) 0550-333 19
Strandviksvägen 47       m) 070-330 63 60
660 57 Väse                  e) latina@bahnhof.se


Sekreterare:

Gunilla Frykensjö Björnfoth b)
Röjarstigen 4               m) 070-393 94 48
691 36 Karlskoga          e) gunilla@frykensjo.se


Ledamöter:

Sören Borgström          b) 054-51 79 79
Hagavägen 23             m) 070-551 79 93
663 32 Skoghall           e) soren.borgstrom@skola.hammaro.se

Ronnie Walfridsson       b) 0560-123 22
Sjögatan 6                  m) 070-569 23 22
685 30 Torsby              e) walfridsson1@telia.com

Holger Andersson          b) 0532-143 33
Rågvägen 8                 m) 073-022 51 51
662 35 Åmål                e) holger4@telia.com

Karina Gjedsted            b) 
Ringgatan 4 A               m) 0708-66 40 30
653 49 Karlstad            e) karina.gjedsted@gmail.com

Carl-Magnus Eriksson    b) 054-53 32 66 
Glimmervägen 20         m) 070-653 32 66
653 50 Karlstad            e) Carl-Magnus.eriksson@rejlers.se

Per Söderberg               b) 054-87 10 80 
Annebergsgatan 89       m) 070-665 88 84
667 31 Forshaga            e)  per.soderberg67@hotmail.com

Mattias Nord                 b) 
Ringgatan 9B                m) 072-231 90 80
653 49 Karlstad             e)  mattias.nord@visitkarlstad.se 

 

Suppleant:

Viktoria Grönkvist          b) 054-56 35 11 
Löwenborgs Väg 8         m) 076-185 14 84
653 46 Karlstad             e) viktoria.gronkvist@outlook.com

Hans Paulsson               b)
Porsvägen 18                m)
653 51 Karlstad             e) Hans.Paulsson@projektengagemang.se

 

Verksamhetsansvariga:
Tävlingsansvarig:

Carl-Magnus Eriksson            Se styrelse. 

Domaransvarig:

Sören Borgström                  Se styrelse. 

Utbildningsansv:

Ronnie Walfridsson              Se styrelse.

Spelarutb.ansv:

Ronnie Walfridsson              Se styrelse. 


Rättskommittén: Lars Edwinson, Sören Borgström, samt Gunilla Frykensjö Björnfoth.

 

Uppdaterad: 2017-08-18 08:40
Skribent: Jukka-Pekka Laine

Nyheter

 
Värmlands Handbollförbund
Idrottens Hus, Box 10
651 02 Karlstad
Telefon: 010-476 47 71