Hem / Utbildning / Spelarutbildning (SU) / SU 06 Småland/Blekinge

SU 06 Småland/Blekinge

Trots att vi numera befinner oss i ett nytt SDF, Handbollförbundet Syd, så kommer spelarutbildningsverksamheten för tidigare Småland-Blekinge HF:s PF06 att avslutas enligt den fördelning som gjordes i det gamla distriktet. Detta innebär således att vi fortsatt har fyra olika spelarutbildningsgrupper med följande ansvariga ledare:

F06 Norra

Stefan Berg, This is a mailto link / 073-532 34 89

Mia Chaib, This is a mailto link / 070-215 49 55

Stefan Lundell, This is a mailto link / 070-616 63 65

Patrik Bergling, This is a mailto link / 070-714 44 10

F06 Södra

Alex Masmanidis, This is a mailto link / 070-677 98 76

Lisa Danielsson, This is a mailto link / 070-964 38 98

Jonas Pedersen, This is a mailto link / 070-313 05 37

P06 Norra

Björn Arvidsson, This is a mailto link / 070-666 57 76

Mats Thomasson, This is a mailto link / 073-687 67 86

Jan Johansson, This is a mailto link / 076-141 38 54

Alexandar Pavic, This is a mailto link / 070-207 12 30

P06 Södra

Anders Hjörring, This is a mailto link / 070-940 16 22

Freddie Persson, This is a mailto link / 070-855 73 33

Henrik Danielsson, This is a mailto link / 073-375 96 07

Ahmad Amoura, This is a mailto link / 072-324 04 66

 

Uttagna spelartrupper till Sverigecupen

F06 Norra

Alva Thur, Anderstorps Sportklubb

Emmie Ekstrand, Anderstorps Sportklubb

Alma Lindell Wallentin, IF Hallby Handbollsklubb

Alice Thomasson, IF Hallby Handbollsklubb 

Elvira Svenningsson, IF Hallby Handbollsklubb

Hedda Karlsson, IF Hallby Handbollsklubb    

Ines Chaib, IF Hallby Handbollsklubb

Klara Bergling, IF Hallby Handbollsklubb                                    

Meja Thylén, IF Hallby Handbollsklubb          

Nea Bratt, IF Hallby Handbollsklubb

Tilda Andersson, IF Hallby Handbollsklubb   

Tindra Nymoen, IF Hallby Handbollsklubb    

Ellen Swenlert, IFK Bankeryd

Maja Nyman, IFK Bankeryd                                

Märtha Dittschlag, IFK Bankeryd

Vilma Sjölin, IFK Bankeryd

F06 Södra

Alice Granlund, Karlskrona Handboll              

Alice Pyka, Karlskrona Handboll

Anna Danielsson, Karlskrona Handboll

Edda Östergren, Karlskrona Handboll             

Elsa Ilvell, Karlskrona Handboll

Kerstin Gidlöf, Karlskrona Handboll                

Maja Johnsson, Karlskrona Handboll                                           

Nellie Nilsson, Karlskrona Handboll                 

Selma Holmqvist, Karlskrona Handboll          

Tea Masmanidou, Karlskrona Handboll         

Alexandra Svensson, KFUM Kalmar HK                                                                    

Felicia Karlsson-Pettersson, KFUM Kalmar HK

Julia Ahlin, KFUM Kalmar HK                              

Moa Darnelius, Mörrums GOIS HK

Saga Palmér, Mörrum GOIS HK

Tintin Holmgren, Mörrums GOIS HK

P06 Norra

Alfred Helmetschläger, Anderstorps SK

Anton Hallman, IF Hallby HK 

Anton Johansson, IF Hallby HK

Linus Thulin, IF Hallby HK

Oliver Gotmark, IF Hallby HK

Olle Mattsson, IF Hallby HK                                                             

Tim Lindsäth, IF Hallby HK                                   

William Johansson, IF Hallby HK

Arvid Lind, IFK Bankeryd

David Blazevic, IFK Bankeryd 

Gustav Rydh, IFK Bankeryd    

Jakob Ståhl, IFK Bankeryd      

Linus Nygård, IFK Bankeryd   

Love Hultman, IFK Bankeryd                                                           

Viggo Grubesic, IFK Bankeryd                            

Oscar Ader, IK Cyrus

P06 Södra

Allex Hugosson, Amo HK

Wille Woxander, Amo HK

Adam Johansson, Karlskrona Handboll

Alfred Danielsson, Karlskrona Handboll

Elliot Dahlskog, Karlskrona Handboll

Melker Ramleback, Karlskrona Handboll       

Axel Johansson, Mörrums GOIS HK

Calle Österling, Mörrums GOIS HK

Douglas Hjörring, Mörrums GOIS HK

Harry Håkansson, Mörrums GOIS HK

Julius Mellqvist, Mörrums GOIS HK

Ludvig Lägnert, Mörrums GOIS HK

Sixten Thiel, Mörrums GOIS HK

Viggo Jaldegård, Mörrums GOIS HK

Emil Stensson, Växjö HF

Oscar Wärn, Växjö HF

 

Kommande tillfällen (ej fri anmälan till de återstående tillfällena, spelarna tas ut av distriktslagsledarna och kallas därefter)

F06 Norra

18-19 december - Jönköping (Jönköpings Idrottshus)

14-16 januari - Sverigecupen (Nyköping)

F06 Södra

4-5 december - Ronneby (Ronneby Sporthall)

14-16 januari - Sverigecupen (Nyköping)

P06 Norra

4 december - Eksjö (Prästängshallen)

14-16 januari - Sverigecupen (Nyköping)

P06 Södra

4 december - Mörrum (Norrevångshallen)

14-16 januari - Sverigecupen (Nyköping)