Hoppa till sidans innehåll

Göteborg F05 Tema 4-6 Gruppindelning

2020-02-13 13:43

Nu är grupperna för Tema 4-6 klara. Vi påminner om att inte byta grupper med varandra, det underlättar för alla inblandade att behålla grupperna som de är, tack. Vi tar inte emot några efteranmälningar!

Anmälan om frånvaro anmäls till distriktsledarna:

Angela Sundgren
angela.sundgren@edu.samskolan.se

Madelene Olsson
madde-o@hotmail.com

Martin Larsson
larsalarsson88@hotmail.com

Eric Westergren
westeergren@gmail.com

 

Tema 4 - Samarbete anfall (grunder) del 1: 9M-, K6- och M6-spelarens register i zon och över zon med boll.

Målvakt: 9-metersskott, övningar
När: Fredag 21/2 kl.18:30-21:30 (2 grupper). Lördag 22/2 kl.12:00-17:00 (3 grupper)
Var: Lundbystrand 1 & 2
Ta med: Vit eller svart tröja att träna i, boll, tejp etc. om man behöver detta 

Gruppindelningar: (Klicka på respektive grupp)
Grupp 1, Fredag 21/2 kl.18:30-20:00 - Lundbystrand 1
Grupp 2, Fredag 21/2 kl.20:00-21:30 - Lundbystrand 1
Grupp 3, Lördag 22/2 kl.12:00-13:30 - Lundbystrand 2
Grupp 4, Lördag 22/2 kl.13:45-15:15 - Lundbystrand 2
Grupp 5, Lördag 22/2 kl.15:30-17:00 - Lundbystrand 2

Tema 5 - 3-3 zon försvarsspel samt repetition av man-man försvar
Målvakt: kantskott, övningar
När: Fredag 6/3 kl.18:30-21:30 (2 grupper). Lördag 7/3 kl.12:00-17:00 (3 grupper)
Var: Lundbystrand 1 & 5
Ta med: Vit eller svart tröja att träna i, boll, tejp etc. om man behöver detta 

Gruppindelningar: (Klicka på respektive grupp)
Grupp 1, Fredag 6/3 kl.18:30-20:00 - Lundbystrand 1
Grupp 2, Fredag 6/3 kl.20:00-21:30 - Lundbystrand 1
Grupp 3, Lördag 7/3 kl.12:00-13:30 - Lundbystrand 5
Grupp 4, Lördag 7/3 kl.13:45-15:15 - Lundbystrand 5
Grupp 5, Lördag 7/3 kl.15:30-17:00 - Lundbystrand 5

Tema 6 - Samarbete anfall (grunder) del 2: 9M-, K6- och M6-spelarens register i zon och över zon med boll.

Målvakt: kantskott, övningar
När: Fredag 13/3 kl.18:30-21:30 (2 grupper). Lördag 14/3 kl.12:00-17:00 (3 grupper)
Var: Lundbystrand 1 & 2
Ta med: Vit eller svart tröja att träna i, boll, tejp etc. om man behöver detta

Gruppindelningar: (Klicka på respektive grupp)
Grupp 1, Fredag 13/3 kl.18:30-20:00 - Lundbystrand 1

Grupp 2, Fredag 13/3 kl.20:00-21:30 - Lundbystrand 1
Grupp 3, Lördag 14/3 kl.12:00-13:30 - Lundbystrand 2
Grupp 4, Lördag 14/3 kl.13:45-15:15 - Lundbystrand 2
Grupp 5, Lördag 14/3 kl.15:30-17:00 - Lundbystrand 2

Uppdaterad: 2020-02-26 11:23
Skribent: Louise Idebäck

Fler nyheter

Bohuslän Dal P05 Tema 4-6 Gruppindelning

2020-02-21

Nu är grupperna för Bohuslän Dal P05 Tema 4-6…

Förlängd anmälan till Bohuslän Dal P05

2020-02-11

På grund av sen information från oss med datum…

Bohuslän Dal F05 Tema 3-5 Gruppindelning

2020-02-08

Nu är gruppindelningar för Tema 3-4 och 5 klara…

Göteborg P05 Tema 4-6 Gruppindelning

2020-02-08

Nu är grupperna för Tema 4-6 klara. De som är…

Missat att anmäla er - då finns en ny chans!

2020-02-03

Distriktsträningar!

 
Handbollförbundet Väst
Gullbergs Strandgata 36 A
411 04 Göteborg
Telefon: 0317071890