Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        18334 False
          Huvudsponsor
          8167 False
            Huvudsponsor
            5982 False
              Huvudsponsor

              Serier & Resultat

              Arenainformation

              Skövde Idrottshall

              Adress: Skaraborgsgatan 18
              Postadress 54150 Skövde
              Telefon: 0500-487317
              E-post: idrottshallen@skovde
              Planmått: 40x20
              Kapacitet: 1400
              [Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
              Tid Match Resultat
              Fr 18/9 19:00 Skövde HF - Boden Handboll IF
              SHE
              -
              Lö 19/9 15:00 Skövde HF - KFUM Lundagård
              USM F18 1:09
              -
              17:00 HK Ankaret - GT Söder HK
              USM F18 1:09
              -
              Sö 20/9 09:00 Skövde HF - HK Ankaret
              USM F18 1:09
              -
              10:30 GT Söder HK - KFUM Lundagård
              USM F18 1:09
              -
              13:30 KFUM Lundagård - HK Ankaret
              USM F18 1:09
              -
              15:00 Skövde HF - GT Söder HK
              USM F18 1:09
              -
              Lö 26/9 13:00 Skövde HF 1 - IK Sävehof 1
              F16-15 1 Röd HFV
              -
              Lö 3/10 09:30 Skövde HF 2 - Partille IF HK
              F16-15 2 Svart HFV
              -
              11:30 Skövde HF - IK Sävehof 2 F16
              F19-17 Elit
              -
              13:00 Skövde HF - Stenungsunds HK
              USM F14 1:16
              -
              14:30 Skåre HK - Strömstad HK Svart
              USM F14 1:16
              -
              16:00 Stenungsunds HK - Kävlinge HK
              USM F14 1:16
              -
              17:30 Skövde HF - Strömstad HK Svart
              USM F14 1:16
              -
              19:00 Kävlinge HK - Skåre HK
              USM F14 1:16
              -
              Sö 4/10 09:00 Stenungsunds HK - Strömstad HK Svart
              USM F14 1:16
              -
              10:30 Skövde HF - Kävlinge HK
              USM F14 1:16
              -
              12:00 Skåre HK - Stenungsunds HK
              USM F14 1:16
              -
              13:30 Strömstad HK Svart - Kävlinge HK
              USM F14 1:16
              -
              15:00 Skövde HF - Skåre HK
              USM F14 1:16
              -
              17:00 HF Somby Skövde - Ystads IF HF
              Dam 1 södra
              -
              Ti 6/10 00:00 HK Country - HK Lidköping
              VHF P14
              -
              00:00 HK Lidköping - IFK Bankeryd 1
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - IFK Bankeryd 1
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - KFUM IK Ulricehamn
              VHF P14
              -
              00:00 KFUM IK Ulricehamn - IFK Skövde HK P13
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK P13
              VHF P14
              -
              Lö 10/10 10:00 Skövde HF Vit - KFUM Trollhättan 1
              VHF F16-15 1
              -
              15:00 Skövde HF - VästeråsIrsta HF
              SHE
              -
              Sö 11/10 12:00 Skövde HF 1 - Kungälvs HK Grön
              F16-15 1 Röd HFV
              -
              Ti 13/10 00:00 HK Country - HK Lidköping
              VHF P12
              -
              00:00 HK Lidköping - IF HV Tidaholm
              VHF P12
              -
              00:00 HK Country - IF HV Tidaholm
              VHF P12
              -
              00:00 HK Country - Skåre HK
              VHF P16-15
              -
              On 14/10 19:00 HF Somby Skövde - Kv IK Sport
              Dam 1 södra
              -
              Lö 17/10 09:00 Skövde HF Vit - Tibro HK
              VHF F12
              -
              10:00 Tibro HK - HK Country
              VHF F12
              -
              11:00 Skövde HF Vit - HK Country
              VHF F12
              -
              13:00 Skövde HF - IK Sävehof 1
              F19-17 Elit
              -
              15:00 Skövde HF - KFUM Trollhättan
              F14 1 Röd HFV
              -
              Sö 18/10 10:00 Skövde HF Vit - Tibro HK
              VHF F10 Norra
              -
              11:00 Tibro HK - HK Country
              VHF F10 Norra
              -
              12:00 Skövde HF Vit - HK Country
              VHF F10 Norra
              -
              13:00 Skövde HF Svart - Falköpings AIK HK Vit
              VHF F10 Södra
              -
              14:00 Falköpings AIK HK Vit - Skara HF LILA
              VHF F10 Södra
              -
              15:00 Skövde HF Svart - Skara HF LILA
              VHF F10 Södra
              -
              Ti 20/10 00:00 HK Country - HK Lidköping 2
              VHF F13
              -
              00:00 HK Lidköping 2 - Vårgårda IK
              VHF F13
              -
              00:00 HK Country - Vårgårda IK
              VHF F13
              -
              00:00 HK Country - Skövde HF Vit
              VHF F16-15 1
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 1
              VHF P13
              -
              00:00 IFK Skövde HK 1 - IFK Karlsborg
              VHF P13
              -
              00:00 HK Country - IFK Karlsborg
              VHF P13
              -
              00:00 HK Country - HK Lidköping 1
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Lidköping 1 - Skövde HF Röd
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Country - Skövde HF Röd
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Country - HK Lidköping 1
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 HK Lidköping 1 - IF HV Tidaholm
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 HK Country - IF HV Tidaholm
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 3
              VHF P10 Östra
              -
              Lö 24/10 09:00 Skövde HF Svart - Falköpings AIK HK
              VHF F12
              -
              10:00 Falköpings AIK HK - HK Country
              VHF F12
              -
              11:00 Skövde HF Svart - HK Country
              VHF F12
              -
              12:30 Skövde HF Röd - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F12
              -
              13:30 KFUM IK Ulricehamn - Skara HF VIT
              VHF F12
              -
              14:30 Skövde HF Röd - Skara HF VIT
              VHF F12
              -
              16:00 Skövde HF Vit - IF Hallby HK 2
              VHF F12
              -
              Sö 25/10 09:00 Skövde HF Röd - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F13
              -
              10:00 KFUM IK Ulricehamn - IF Hallby HK 2
              VHF F13
              -
              11:00 Skövde HF Röd - IF Hallby HK 2
              VHF F13
              -
              12:30 Skövde HF 2 - Önnereds HK Vit
              F16-15 2 Svart HFV
              -
              14:30 Skövde HF Röd - Alingsås HK 1
              VHF F16-15 1
              -
              16:00 Skövde HF Röd - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F14
              -
              17:00 KFUM IK Ulricehamn - Tibro HK
              VHF F14
              -
              18:00 Skövde HF Röd - Tibro HK
              VHF F14
              -
              To 29/10 19:00 Skövde HF - Önnereds HK
              SHE
              -
              Ti 3/11 00:00 HK Country - HK Lidköping
              VHF P16-15
              -
              00:00 HK Country - Skara HF LILA
              VHF F14
              -
              00:00 Skara HF LILA - Tibro HK
              VHF F14
              -
              00:00 HK Country - Tibro HK
              VHF F14
              -
              00:00 HK Country - Skövde HF Röd
              VHF F12
              -
              00:00 HK Country - Borås HK 84
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 IFK Bankeryd - Borås HK 84
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 HK Country - IFK Bankeryd
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 Skövde HF Röd - HK Lidköping 2
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Lidköping 2 - HK Country
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 Skövde HF Röd - HK Country
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 2
              VHF P11 Östra
              -
              00:00 HP Tibro - IFK Skövde HK 2
              VHF P11 Östra
              -
              00:00 HK Country - HP Tibro
              VHF P11 Östra
              -
              Fr 6/11 19:00 Skövde HF - IK Sävehof
              SHE
              -
              Lö 7/11 09:00 Skövde HF F12 - IF Hallby HK 2
              VHF F13
              -
              10:00 IF Hallby HK 2 - HK Lidköping 1
              VHF F13
              -
              11:00 Skövde HF F12 - HK Lidköping 1
              VHF F13
              -
              11:30 Skövde HF Vit - Skövde HF Röd
              VHF F16-15 1
              -
              12:30 Skövde HF - Stenungsunds HK Röd
              F14 1 Röd HFV
              -
              15:00 HF Somby Skövde - IFK Kristianstad
              Dam 1 södra
              -
              Sö 8/11 09:00 Skövde HF Röd - HK Lidköping 2
              VHF F11 Norra
              -
              10:00 HK Lidköping 2 - KFUM Trollhättan
              VHF F11 Norra
              -
              11:00 Skövde HF Röd - KFUM Trollhättan
              VHF F11 Norra
              -
              12:30 Skövde HF - Önnereds HK 1
              F19-17 Elit
              -
              14:00 Skövde HF 1 - GF Kroppskultur Vit
              F16-15 1 Röd HFV
              -
              15:30 Skövde HF Vit - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F11 Södra
              -
              16:30 KFUM IK Ulricehamn - Falköpings AIK HK Röd
              VHF F11 Södra
              -
              17:30 Skövde HF Vit - Falköpings AIK HK Röd
              VHF F11 Södra
              -
              Ti 10/11 00:00 HK Country - Skövde HF Röd
              VHF F11 Norra
              -
              00:00 Skövde HF Röd - Skara HF VIT
              VHF F11 Norra
              -
              00:00 HK Country - Skara HF VIT
              VHF F11 Norra
              -
              00:00 HK Country - KFUM Trollhättan 1
              VHF F16-15 1
              -
              00:00 HK Country - Skara HK
              VHF P14
              -
              00:00 Skara HK - IFK Skövde HK P13
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK P13
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - KFUM Trollhättan
              VHF P14
              -
              00:00 KFUM Trollhättan - IF HV Tidaholm
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - IF HV Tidaholm
              VHF P14
              -
              Lö 14/11 09:00 Skövde HF F13 - Skara HF VIT
              VHF F14
              -
              10:00 Skara HF VIT - IFK Bankeryd
              VHF F14
              -
              11:00 Skövde HF F13 - IFK Bankeryd
              VHF F14
              -
              12:30 Skövde HF 2 - IK Sävehof 2
              F16-15 2 Svart HFV
              -
              14:00 Skövde HF F12 - KFUM Trollhättan
              VHF F13
              -
              15:30 Skövde HF Röd - Skara HF VIT
              VHF F16-15 1
              -
              17:00 Skövde HF Röd - HK Country
              VHF F13
              -
              Ti 17/11 00:00 HK Country - HK Lidköping 1
              VHF F12
              -
              00:00 HK Country - KFUM IK Ulricehamn
              VHF P12
              -
              00:00 KFUM IK Ulricehamn - KFUM Trollhättan
              VHF P12
              -
              00:00 HK Country - KFUM Trollhättan
              VHF P12
              -
              00:00 HK Country - IF HV Tidaholm
              VHF P14
              -
              00:00 IF HV Tidaholm - IFK Skövde HK 1
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 1
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - HP Tibro
              VHF P11 Östra
              -
              Lö 21/11 09:00 Skövde HF Svart - HK Guldkroken Hjo
              VHF F11 Norra
              -
              10:00 HK Guldkroken Hjo - Skara HF VIT
              VHF F11 Norra
              -
              11:00 Skövde HF Svart - Skara HF VIT
              VHF F11 Norra
              -
              12:30 Skövde HF - Kungälvs HK Grön
              F14 1 Röd HFV
              -
              15:00 HF Somby Skövde - IF Hellton Karlstad
              Dam 1 södra
              -
              Sö 22/11 09:00 Skövde HF Röd - HK Country
              VHF F14
              -
              10:00 HK Country - Skara HF VIT
              VHF F14
              -
              11:00 Skövde HF Röd - Skara HF VIT
              VHF F14
              -
              12:30 Skövde HF - IF Hallby HK
              F19-17 Elit
              -
              14:30 Skövde HF Vit - IF Hallby HK
              VHF F11 Södra
              -
              15:30 IF Hallby HK - HK Country
              VHF F11 Södra
              -
              16:30 Skövde HF Vit - HK Country
              VHF F11 Södra
              -
              Ti 24/11 00:00 HK Country - Skara HF VIT
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 Skara HF VIT - HK Lidköping 1
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Country - HK Lidköping 1
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Country - Borås HK 84
              VHF F10 Södra
              -
              00:00 Borås HK 84 - Falköpings AIK HK Vit
              VHF F10 Södra
              -
              00:00 HK Country - Falköpings AIK HK Vit
              VHF F10 Södra
              -
              00:00 HK Country - IF HV Tidaholm
              VHF P16-15
              -
              00:00 HK Country - Tibro HK
              VHF F16-15 1
              -
              Lö 28/11 00:00 Skövde HF Vit - Skövde HF Svart
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 HK Lidköping 1 - HK Country
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Skara HF VIT - HK Country 2
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 HK Lidköping - Tibro HK
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Tibro HK - Skövde HF Vit
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 HK Country 2 - HK Lidköping 1
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Skara HF VIT - HK Lidköping
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 HK Country - Skövde HF Svart
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Tibro HK - Skara HF VIT
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 HK Lidköping - HK Lidköping 1
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Skövde HF Vit - HK Country
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Skövde HF Svart - HK Country 2
              F9 Mini Öst
              -
              15:00 Skövde HF Vit - Alingsås HK 1
              VHF F16-15 1
              -
              Sö 29/11 12:00 Skövde HF 1 - Kärra HF 1
              F16-15 1 Röd HFV
              -
              14:00 Skövde HF 2 - Redbergslids IK vit
              F16-15 2 Svart HFV
              -
              Ti 1/12 00:00 HK Country - IFK Mullsjö
              VHF P13
              -
              00:00 IFK Mullsjö - IF Hallby HK 3
              VHF P13
              -
              00:00 HK Country - IF Hallby HK 3
              VHF P13
              -
              00:00 HK Country - HK Guldkroken Hjo
              VHF F13
              -
              00:00 HK Guldkroken Hjo - Skara HF
              VHF F13
              -
              00:00 HK Country - Skara HF
              VHF F13
              -
              00:00 HK Country - Skövde HF Vit
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 Skövde HF Vit - IF Hallby HK
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 HK Country - IF Hallby HK
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 3
              VHF P11 Östra
              -
              00:00 IFK Skövde HK 3 - HK Country
              VHF P11 Östra
              -
              00:00 HK Country - HK Country
              VHF P11 Östra
              -
              Lö 5/12 13:15 Skövde HF Svart - Skövde HF Röd
              VHF F11 Norra
              -
              15:00 HF Somby Skövde - RP IF Linköping
              Dam 1 södra
              -
              17:30 Skövde HF Röd - HK Country
              VHF F16-15 1
              -
              Sö 6/12 00:00 HK Country - IFK Skövde HK 4
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 IFK Skövde HK 4 - IFK Bankeryd
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 HK Country - IFK Bankeryd
              VHF P10 Östra
              -
              09:00 Skövde HF Vit - Skara HF LILA
              VHF F12
              -
              10:00 Skara HF LILA - HK Lidköping 2
              VHF F12
              -
              11:00 Skövde HF Vit - HK Lidköping 2
              VHF F12
              -
              12:00 Skövde HF Svart - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F12
              -
              13:00 KFUM IK Ulricehamn - HK Lidköping 1
              VHF F12
              -
              14:00 Skövde HF Svart - HK Lidköping 1
              VHF F12
              -
              15:00 Skövde HF Röd - HK Country
              VHF F12
              -
              16:30 Skövde HF Röd - IFK Bankeryd
              VHF F13
              -
              Ti 8/12 00:00 HK Country - IFK Bankeryd/Cyrus
              VHF P16-15
              -
              00:00 HK Country - Skövde HF Svart
              VHF F12
              -
              00:00 Skövde HF Svart - Falköpings AIK HK
              VHF F12
              -
              00:00 HK Country - Falköpings AIK HK
              VHF F12
              -
              00:00 HK Country - KFUM Trollhättan
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 KFUM Trollhättan - HK Country
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Country - HK Country
              VHF F10 Norra
              -
              Lö 12/12 00:00 HK Lidköping 1 - Skara HF VIT
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Tibro HK - Skövde HF Svart
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Skövde HF Vit - HK Lidköping
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 HK Country 2 - HK Country
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Skövde HF Vit - HK Lidköping 1
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Skara HF VIT - Skövde HF Svart
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 HK Lidköping - HK Country 2
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Tibro HK - HK Country
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 HK Country 2 - Skövde HF Vit
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 HK Lidköping 1 - Tibro HK
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 HK Country - Skara HF VIT
              F9 Mini Öst
              -
              00:00 Skövde HF Svart - HK Lidköping
              F9 Mini Öst
              -
              09:00 Skövde HF Röd - HK Country
              VHF F11 Norra
              -
              10:00 HK Country - Skara HF VIT
              VHF F11 Norra
              -
              11:00 Skövde HF Röd - Skara HF VIT
              VHF F11 Norra
              -
              12:30 Skövde HF 1 - IK Baltichov vit
              F16-15 1 Röd HFV
              -
              14:00 Skövde HF Röd - Skara HF VIT
              VHF F10 Norra
              -
              15:00 Skara HF VIT - Skövde HF Vit
              VHF F10 Norra
              -
              16:00 Skövde HF Röd - Skövde HF Vit
              VHF F10 Norra
              -
              17:30 Skövde HF F12 - Skara HF
              VHF F13
              -
              Sö 13/12 12:30 Skövde HF - Skara HF 1
              F19-17 Elit
              -
              Ti 15/12 00:00 HK Country - IF Hallby HK 2
              VHF F16-15 1
              -
              00:00 HK Country - IF Hallby HK 2
              VHF F13
              -
              Lö 19/12 09:00 Skövde HF Röd - Tibro HK
              VHF F14
              -
              11:00 Skövde HF Röd - Skara HF LILA
              VHF F14
              -
              12:30 Skövde HF - GF Kroppskultur 1
              F14 1 Röd HFV
              -
              14:30 Skövde HF 2 - HK Aranäs gul
              F16-15 2 Svart HFV
              -
              16:00 Skövde HF Röd - Tibro HK
              VHF F16-15 1
              -
              Sö 20/12 10:00 Skövde HF F12 - HK Lidköping 2
              VHF F13
              -
              11:00 HK Lidköping 2 - IFK Bankeryd
              VHF F13
              -
              12:00 Skövde HF F12 - IFK Bankeryd
              VHF F13
              -
              13:30 Skövde HF F13 - HK Lidköping
              VHF F14
              -
              14:30 HK Lidköping - Falköpings AIK HK
              VHF F14
              -
              15:30 Skövde HF F13 - Falköpings AIK HK
              VHF F14
              -
              Ti 29/12 19:00 Skövde HF - Kristianstad HK
              SHE
              -
              On 6/1 14:00 HF Somby Skövde - Backa HK Kungälv
              Dam 1 södra
              -
              To 7/1 00:00 HK Country - Skara HK
              VHF P16-15
              -
              Lö 9/1 12:30 Skövde HF - Torslanda HK 1
              F19-17 Elit
              -
              Ti 12/1 00:00 HK Country - Byttorps IF
              VHF P12
              -
              00:00 Byttorps IF - KFUM IK Ulricehamn
              VHF P12
              -
              00:00 HK Country - KFUM IK Ulricehamn
              VHF P12
              -
              On 13/1 19:30 HF Somby Skövde - HK Önnerediterna
              Dam 1 södra
              -
              Lö 16/1 09:00 Skövde HF Vit - HK Country
              VHF F12
              -
              10:00 HK Country - Tibro HK
              VHF F12
              -
              11:00 Skövde HF Vit - Tibro HK
              VHF F12
              -
              15:00 Skövde HF - Höörs HK H 65
              SHE
              -
              17:30 Skövde HF Svart - HK Lidköping 2
              VHF F12
              -
              Sö 17/1 13:00 Skövde HF Svart - KFUM Trollhättan
              VHF F11 Norra
              -
              14:00 KFUM Trollhättan - HK Country
              VHF F11 Norra
              -
              15:00 Skövde HF Svart - HK Country
              VHF F11 Norra
              -
              16:30 Skövde HF Vit - Skara HF VIT
              VHF F16-15 1
              -
              Ti 19/1 00:00 HK Country - HK Guldkroken Hjo
              VHF F14
              -
              00:00 HK Guldkroken Hjo - HK Lidköping
              VHF F14
              -
              00:00 HK Country - HK Lidköping
              VHF F14
              -
              00:00 HK Country - IFK Hammarö P06/07
              VHF P13
              -
              00:00 IFK Hammarö P06/07 - HK Lidköping
              VHF P13
              -
              00:00 HK Country - HK Lidköping
              VHF P13
              -
              00:00 HK Country - HK Country
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - HK Guldkroken Hjo
              VHF F10 Södra
              -
              00:00 HK Guldkroken Hjo - Skara HF LILA
              VHF F10 Södra
              -
              00:00 HK Country - Skara HF LILA
              VHF F10 Södra
              -
              00:00 Skövde HF Röd - Tibro HK
              VHF F12
              -
              00:00 Tibro HK - Falköpings AIK HK
              VHF F12
              -
              00:00 Skövde HF Röd - Falköpings AIK HK
              VHF F12
              -
              00:00 HK Country - Falköpings AIK HK Röd
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 Falköpings AIK HK Röd - Skara HF LILA
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 HK Country - Skara HF LILA
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 Skövde HF Vit - Borås HK 84
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 Borås HK 84 - IF HV Tidaholm
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 Skövde HF Vit - IF HV Tidaholm
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 HK Country - HK Lidköping 1
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 HK Lidköping 1 - HP Tibro
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 HK Country - HP Tibro
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 3
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 IFK Skövde HK 3 - HP Skövde 90
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 HK Country - HP Skövde 90
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 HK Country - HK Country
              VHF P11 Östra
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 3
              VHF P11 Östra
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 3
              VHF P11 Östra
              -
              17:00 Skövde HF - HK Aranäs vit
              F14 1 Röd HFV
              -
              Lö 23/1 09:00 Skövde HF Röd - Skara HF
              VHF F13
              -
              10:00 Skara HF - Tibro HK
              VHF F13
              -
              11:00 Skövde HF Röd - Tibro HK
              VHF F13
              -
              Ti 26/1 00:00 HK Country - Skövde HF Röd
              VHF F16-15 1
              -
              00:00 HK Country - IFK Bankeryd
              VHF F14
              -
              00:00 IFK Bankeryd - Skara HF VIT
              VHF F14
              -
              00:00 HK Country - Skara HF VIT
              VHF F14
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 1
              VHF P16-15
              -
              Lö 30/1 09:00 Skövde HF F12 - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F13
              -
              10:00 KFUM IK Ulricehamn - Vårgårda IK
              VHF F13
              -
              11:00 Skövde HF F12 - Vårgårda IK
              VHF F13
              -
              15:00 Skövde HF - Lugi HF
              SHE
              -
              17:30 HF Somby Skövde - HK Drott Halmstad
              Dam 1 södra
              -
              Sö 31/1 09:00 Skövde HF Röd - Tibro HK
              VHF F10 Norra
              -
              10:00 KFUM Trollhättan - Tibro HK
              VHF F10 Norra
              -
              11:00 Skövde HF Röd - KFUM Trollhättan
              VHF F10 Norra
              -
              12:00 Skövde HF Vit - HK Lidköping 2
              VHF F10 Norra
              -
              13:00 HK Lidköping 2 - HK Country
              VHF F10 Norra
              -
              14:00 Skövde HF Vit - HK Country
              VHF F10 Norra
              -
              15:30 Skövde HF - Kungälvs HK
              F19-17 Elit
              -
              17:00 Skövde HF 2 - Alingsås HK F14
              F16-15 2 Svart HFV
              -
              18:30 Skövde HF Vit - Tibro HK
              VHF F16-15 1
              -
              Ti 2/2 00:00 HK Country - IFK Skövde HK P12
              VHF P13
              -
              00:00 HK Country - Skövde HF Svart
              VHF F11 Norra
              -
              00:00 HK Country - HK Lidköping 2
              VHF F11 Norra
              -
              00:00 Skövde HF Röd - IFK Karlsborg
              VHF F11 Norra
              -
              00:00 HK Country - Skövde HF Röd
              VHF F13
              -
              Lö 6/2 09:00 Skövde HF Svart - Falköpings AIK HK Röd
              VHF F10 Södra
              -
              10:00 Falköpings AIK HK Röd - HK Guldkroken Hjo
              VHF F10 Södra
              -
              11:00 Skövde HF Svart - HK Guldkroken Hjo
              VHF F10 Södra
              -
              12:30 Skövde HF Vit - Skövde HF Röd
              VHF F12
              -
              13:30 Skövde HF Röd - Skövde HF Svart
              VHF F12
              -
              14:30 Skövde HF Vit - Skövde HF Svart
              VHF F12
              -
              16:00 Skövde HF Röd - KFUM Trollhättan 1
              VHF F16-15 1
              -
              17:30 Skövde HF Svart - HK Lidköping 2
              VHF F11 Norra
              -
              Ti 9/2 00:00 HK Country - IFK Karlsborg
              VHF F11 Norra
              -
              00:00 IFK Karlsborg - Falköpings AIK HK Vit
              VHF F11 Norra
              -
              00:00 HK Country - Falköpings AIK HK Vit
              VHF F11 Norra
              -
              00:00 HK Country - IF Hallby HK 2
              VHF F12
              -
              00:00 IF Hallby HK 2 - Skara HF VIT
              VHF F12
              -
              00:00 HK Country - Skara HF VIT
              VHF F12
              -
              00:00 HK Country - KFUM Trollhättan
              VHF P12
              -
              00:00 KFUM Trollhättan - IFK Skövde HK 3
              VHF P12
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 3
              VHF P12
              -
              00:00 HK Country - Falköpings AIK HK Röd
              VHF P13
              -
              00:00 Falköpings AIK HK Röd - KFUM Trollhättan
              VHF P13
              -
              00:00 HK Country - KFUM Trollhättan
              VHF P13
              -
              00:00 HK Country - HK Guldkroken Hjo / IFK Karlsborg
              VHF P16-15
              -
              00:00 HK Country - HK Lidköping 2
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Lidköping 2 - Skövde HF Röd
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Country - Skövde HF Röd
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Country - Skara HF VIT
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 Skara HF VIT - Tibro HK
              VHF F10 Norra
              -
              00:00 HK Country - Tibro HK
              VHF F10 Norra
              -
              On 10/2 19:30 HF Somby Skövde - Alingsås HK
              Dam 1 södra
              -
              To 11/2 19:00 Skövde HF - Skuru IK
              SHE
              -
              Lö 13/2 09:00 Skövde HF Röd - HK Guldkroken Hjo
              VHF F13
              -
              10:00 HK Guldkroken Hjo - Skövde HF F12
              VHF F13
              -
              11:00 Skövde HF Röd - Skövde HF F12
              VHF F13
              -
              12:30 Skövde HF - Önnereds HK F16
              F19-17 Elit
              -
              14:00 Skövde HF Vit - IF Hallby HK 2
              VHF F16-15 1
              -
              Sö 14/2 09:00 Skövde HF Röd - Skövde HF F13
              VHF F14
              -
              10:00 Skövde HF F13 - HK Country
              VHF F14
              -
              11:00 Skövde HF Röd - HK Country
              VHF F14
              -
              12:30 Skövde HF Svart - Tibro HK
              VHF F12
              -
              14:00 Skövde HF Röd - Skara HF LILA
              VHF F12
              -
              Må 22/2 19:00 Skövde HF - BK Heid
              SHE
              -
              Ti 23/2 00:00 HK Country - Borås HK 84
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 IFK Bankeryd - Borås HK 84
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 HK Country - IFK Bankeryd
              VHF F11 Södra
              -
              00:00 HK Country - IFK Bankeryd
              VHF F10 Södra
              -
              00:00 IFK Bankeryd - Skövde HF Svart
              VHF F10 Södra
              -
              00:00 HK Country - Skövde HF Svart
              VHF F10 Södra
              -
              00:00 HK Country - Skara HK
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 Skara HK - HK Country
              VHF P10 Östra
              -
              00:00 HK Country - HK Country
              VHF P10 Östra
              -
              Lö 27/2 09:00 Skövde HF F13 - Skara HF VIT
              VHF F14
              -
              10:00 Skara HF VIT - Skövde HF Röd
              VHF F14
              -
              11:00 Skövde HF F13 - Skövde HF Röd
              VHF F14
              -
              12:30 Skövde HF - Alingsås HK
              F19-17 Elit
              -
              14:30 Skövde HF Vit - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F11 Södra
              -
              15:30 KFUM IK Ulricehamn - Falköpings AIK HK Röd
              VHF F11 Södra
              -
              16:30 Skövde HF Vit - Falköpings AIK HK Röd
              VHF F11 Södra
              -
              Sö 28/2 09:00 Skövde HF Vit - Falköpings AIK HK
              VHF F12
              -
              10:00 Skövde HF Röd - HK Lidköping 2
              VHF F12
              -
              11:00 HK Lidköping 2 - IF Hallby HK 2
              VHF F12
              -
              12:00 Skövde HF Röd - IF Hallby HK 2
              VHF F12
              -
              14:00 Skövde HF 2 - Partille IF HK
              F16-15 2 Svart HFV
              -
              16:00 HF Somby Skövde - HK S-hof
              Dam 1 södra
              -
              Ti 2/3 00:00 HK Country - IFK Karlsborg
              VHF P14
              -
              00:00 IFK Karlsborg - Skara HK
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - Skara HK
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - Skara HF VIT
              VHF F16-15 1
              -
              00:00 HK Country - HK Lidköping 1
              VHF F13
              -
              00:00 HK Lidköping 1 - KFUM Trollhättan
              VHF F13
              -
              00:00 HK Country - KFUM Trollhättan
              VHF F13
              -
              12:00 Skövde HF - Kärra HF 1
              F14 1 Röd HFV
              -
              Fr 5/3 19:00 Skövde HF - Kungälvs HK
              SHE
              -
              Lö 6/3 14:00 Skövde HF Röd - Skövde HF Vit
              VHF F16-15 1
              -
              Sö 7/3 09:00 Skövde HF Röd - HK Lidköping 2
              VHF F11 Norra
              -
              10:00 HK Lidköping 2 - IFK Karlsborg
              VHF F11 Norra
              -
              11:00 Skövde HF Röd - IFK Karlsborg
              VHF F11 Norra
              -
              Ti 9/3 00:00 HK Country - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F10 Södra
              -
              00:00 Falköpings AIK HK Röd - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F10 Södra
              -
              00:00 HK Country - HK Lidköping
              VHF F14
              -
              00:00 HK Lidköping - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F14
              -
              00:00 HK Country - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F14
              -
              00:00 HK Country - KFUM Trollhättan
              VHF P16-15
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 1
              VHF P14
              -
              00:00 IFK Skövde HK 1 - HK Guldkroken Hjo
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - HK Guldkroken Hjo
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 2
              VHF P14
              -
              00:00 IFK Skövde HK 2 - IFK Bankeryd 2
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - IFK Bankeryd 2
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - IFK Skövde HK 2
              VHF P11 Östra
              -
              00:00 IFK Skövde HK 2 - HP Skövde 90
              VHF P11 Östra
              -
              00:00 HK Country - HP Skövde 90
              VHF P11 Östra
              -
              00:00 HK Country - HK Guldkroken Hjo
              VHF P11 Östra
              -
              00:00 HK Country - Tibro HK
              VHF F11 Norra
              -
              Lö 13/3 09:00 Skövde HF Svart - Skövde HF Röd
              VHF F11 Norra
              -
              10:00 Skövde HF Röd - HK Guldkroken Hjo
              VHF F11 Norra
              -
              11:00 Skövde HF Svart - HK Guldkroken Hjo
              VHF F11 Norra
              -
              12:30 Skövde HF 2 - Önnereds HK Vit
              F16-15 2 Svart HFV
              -
              14:00 Skövde HF Vit - HK Country
              VHF F16-15 1
              -
              16:00 HF Somby Skövde - HK Malmö
              Dam 1 södra
              -
              Sö 14/3 13:30 Skövde HF - HK Aranäs vit
              F19-17 Elit
              -
              15:30 Skövde HF Svart - Skövde HF Vit
              VHF F12
              -
              16:30 Skövde HF Vit - Skövde HF Röd
              VHF F12
              -
              17:30 Skövde HF Svart - Skövde HF Röd
              VHF F12
              -
              Ti 16/3 00:00 HK Country - HK Lidköping 2
              VHF F12
              -
              00:00 HK Lidköping 2 - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F12
              -
              00:00 HK Country - KFUM IK Ulricehamn
              VHF F12
              -
              00:00 HK Country - HK Country
              VHF P14
              -
              00:00 HK Country - Alingsås HK 1
              VHF F16-15 1
              -
              Lö 20/3 09:00 Skövde HF F12 - Tibro HK
              VHF F13
              -
              10:00 Tibro HK - HK Country
              VHF F13
              -
              11:00 Skövde HF F12 - HK Country
              VHF F13
              -
              12:30 Skövde HF Röd - IF Hallby HK 2
              VHF F16-15 1
              -
              14:30 Skövde HF Röd - KFUM Trollhättan
              VHF F13
              -
              15:30 KFUM Trollhättan - HK Lidköping 2
              VHF F13
              -
              16:30 Skövde HF Röd - HK Lidköping 2
              VHF F13
              -
              Ti 23/3 12:00 Skövde HF - IK Sävehof 1
              F14 1 Röd HFV
              -
              Lö 27/3 14:00 Skövde HF 2 - IK Sävehof 2
              F16-15 2 Svart HFV
              -

              Hemmalag Skövde Idrottshall

              Nyheter

              #handballweek

              2020-07-11

              Mellan den 12-18 juli firar vi internationella…

              Med anledning av coronaviruset

              2020-07-10

              Text senast uppdaterad torsdag 8 juli 16:14.

              EM 2020 satte handbollen på kartan i Stockholms ytterstad

              2020-07-09

              Stockholms stad valde att satsa på projektet…

              Riktlinjer för turneringar

              2020-07-08

              Med utgångspunkt i Folkhälsomyndighetens…

              Sommartider på SHF

              2020-07-06

              Vi lägger ner bollarna och stänger kontoret…

               
              Svenska Handbollförbundet
              Box 11016
              100 61 Stockholm
              Telefon: [saknas] Information
              E-post: [saknas] Information