Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        18334 False
          Huvudsponsor
          8167 False
            Huvudsponsor
            5982 False
              Huvudsponsor

              Serier & Resultat

              Alla matcher
              Tid Matchnummer Match Resultat MP AP
              Omgång 1
              Lö 26/9 14:00 1500202005 GF Kroppskultur - OV Helsingborg HK 21-26
              14:15 1500202002 Bjurslätt/Torslanda - Kärra HF 32-26
              15:00 1500202006 Eskilstuna Guif - Skara HF 26-19
              16:00 1500202003 Lidingö SK - Tyresö Handboll 14-29
              Sö 27/9 15:00 1500202001 KFUM Lundagård - Boden Handboll IF 24-17
              16:00 1500202004 Skånela IF - RP IF Linköping 30-22
              Omgång 2
              Lö 3/10 13:30 1500202008 RP IF Linköping - Bjurslätt/Torslanda 20-25
              14:00 1500202011 Skara HF - Skånela IF 25-21
              14:00 1500202010 OV Helsingborg HK - Eskilstuna Guif 22-26
              14:00 1500202009 Kärra HF - Lidingö SK 24-19
              14:15 1500202012 Tyresö Handboll - KFUM Lundagård 32-20
              15:00 1500202007 Boden Handboll IF - GF Kroppskultur 18-17
              Omgång 3
              Lö 10/10 14:00 1500202017 Eskilstuna Guif - Kärra HF 29-22
              15:00 1500202015 KFUM Lundagård - Lidingö SK 16-19
              16:15 1500202016 GF Kroppskultur - Tyresö Handboll 20-23
              Sö 11/10 16:00 1500202018 Skånela IF - OV Helsingborg HK 26-26
              Ti 13/10 17:30 1500202013 RP IF Linköping - Boden Handboll IF 22-29
              On 14/10 19:00 1500202014 Bjurslätt/Torslanda - Skara HF 21-23
              Omgång 4
              Lö 17/10 14:00 1500202020 OV Helsingborg HK - Bjurslätt/Torslanda 27-26
              14:00 1500202023 Kärra HF - KFUM Lundagård 19-22
              14:00 1500202022 Skara HF - RP IF Linköping 31-15
              14:15 1500202024 Tyresö Handboll - Skånela IF 28-37
              15:00 1500202021 Lidingö SK - GF Kroppskultur 26-22
              Sö 18/10 16:00 1500202019 Boden Handboll IF - Eskilstuna Guif 25-19
              Omgång 5
              To 22/10 19:00 1500202026 Bjurslätt/Torslanda - Tyresö Handboll 26-21
              Lö 24/10 14:00 1500202025 Skara HF - Boden Handboll IF 28-19
              14:00 1500202029 GF Kroppskultur - KFUM Lundagård 27-17
              15:00 1500202027 Eskilstuna Guif - Lidingö SK 25-28
              Sö 25/10 13:30 1500202028 RP IF Linköping - OV Helsingborg HK 17-25
              16:00 1500202030 Skånela IF - Kärra HF 31-31
              Omgång 6
              On 28/10 20:15 1500202033 Kärra HF - GF Kroppskultur 22-28
              Lö 31/10 14:00 1500202036 OV Helsingborg HK - Skara HF 19-23
              14:15 1500202034 Tyresö Handboll - Eskilstuna Guif 27-19
              15:00 1500202032 Lidingö SK - RP IF Linköping 19-24
              15:00 1500202031 Boden Handboll IF - Bjurslätt/Torslanda 30-25
              15:30 1500202035 KFUM Lundagård - Skånela IF 28-25
              Omgång 7
              Lö 7/11 13:30 1500202039 RP IF Linköping - Kärra HF 21-22
              14:00 1500202042 Skara HF - Tyresö Handboll 29-24
              14:15 1500202038 Bjurslätt/Torslanda - Lidingö SK 20-27
              Sö 8/11 14:00 1500202037 OV Helsingborg HK - Boden Handboll IF 26-23
              16:00 1500202041 Eskilstuna Guif - KFUM Lundagård 18-19
              16:00 1500202040 Skånela IF - GF Kroppskultur 32-14
              Omgång 8
              On 11/11 18:30 1500202047 GF Kroppskultur - Eskilstuna Guif 19-29
              Lö 14/11 14:00 1500202048 Kärra HF - Skara HF 24-26
              15:00 1500202045 Lidingö SK - OV Helsingborg HK 24-24
              16:00 1500202046 Tyresö Handboll - RP IF Linköping 31-20
              Sö 15/11 15:00 1500202044 KFUM Lundagård - Bjurslätt/Torslanda 26-21
              16:00 1500202043 Boden Handboll IF - Skånela IF 20-26
              Omgång 9
              Fr 20/11 19:00 1500202053 OV Helsingborg HK - Kärra HF 27-21
              Lö 21/11 14:00 1500202051 Skara HF - Lidingö SK 27-23
              14:15 1500202050 Bjurslätt/Torslanda - GF Kroppskultur 23-25
              16:00 1500202054 Skånela IF - Eskilstuna Guif 22-28
              Sö 22/11 13:30 1500202052 RP IF Linköping - KFUM Lundagård 29-22
              16:00 1500202049 Boden Handboll IF - Tyresö Handboll 23-25
              Omgång 10
              Lö 28/11 15:00 1500202056 Eskilstuna Guif - Bjurslätt/Torslanda 30-29
              15:15 1500202059 Tyresö Handboll - OV Helsingborg HK 22-25
              16:00 1500202060 KFUM Lundagård - Skara HF 23-25
              16:15 1500202058 GF Kroppskultur - RP IF Linköping 22-23
              Ti 1/12 20:15 1500202057 Lidingö SK - Skånela IF 19-26
              On 9/12 20:00 1500202055 Kärra HF - Boden Handboll IF 26-35
              Omgång 11
              Fr 4/12 19:00 1500202066 OV Helsingborg HK - KFUM Lundagård 23-27
              Lö 5/12 13:30 1500202063 RP IF Linköping - Eskilstuna Guif 23-24
              14:00 1500202064 Skara HF - GF Kroppskultur 23-22
              15:00 1500202065 Tyresö Handboll - Kärra HF 31-28
              Sö 10/1 16:00 1500202061 Boden Handboll IF - Lidingö SK 21-21
              On 13/1 19:00 1500202062 Bjurslätt/Torslanda - Skånela IF 19-26
              Omgång 12
              To 19/11 19:00 1500202067 Lidingö SK - Boden Handboll IF 19-29
              On 6/1 14:00 1500202070 GF Kroppskultur - Skara HF 18-34
              15:00 1500202068 Skånela IF - Bjurslätt/Torslanda 28-25
              Lö 9/1 16:15 1500202071 Kärra HF - Tyresö Handboll 25-26
              Ti 12/1 19:00 1500202072 KFUM Lundagård - OV Helsingborg HK 20-20
              On 13/1 20:00 1500202069 Eskilstuna Guif - RP IF Linköping 27-26
              Omgång 13
              Lö 16/1 13:45 1500202077 OV Helsingborg HK - Tyresö Handboll 17-26
              14:00 1500202078 Skara HF - KFUM Lundagård 31-17
              14:15 1500202074 Bjurslätt/Torslanda - Eskilstuna Guif 17-22
              15:00 1500202073 Boden Handboll IF - Kärra HF 33-24
              Sö 17/1 13:30 1500202076 RP IF Linköping - GF Kroppskultur 24-21
              17:00 1500202075 Skånela IF - Lidingö SK 26-26
              Omgång 14
              Lö 23/1 13:00 1500202079 Tyresö Handboll - Boden Handboll IF 26-21
              14:00 1500202083 Kärra HF - OV Helsingborg HK 26-29
              14:00 1500202081 Lidingö SK - Skara HF 18-20
              15:00 1500202084 Eskilstuna Guif - Skånela IF 23-21
              Sö 24/1 15:00 1500202082 KFUM Lundagård - RP IF Linköping 19-18
              16:15 1500202080 GF Kroppskultur - Bjurslätt/Torslanda 33-23
              Omgång 15
              Lö 30/1 14:00 1500202090 Skara HF - Kärra HF 36-17
              14:00 1500202087 OV Helsingborg HK - Lidingö SK 27-21
              14:15 1500202086 Bjurslätt/Torslanda - KFUM Lundagård 25-24
              15:00 1500202089 Eskilstuna Guif - GF Kroppskultur 32-24
              Sö 31/1 13:30 1500202088 RP IF Linköping - Tyresö Handboll 24-21
              On 3/2 18:00 1500202085 Skånela IF - Boden Handboll IF 25-25
              Omgång 16
              Lö 6/2 15:00 1500202095 KFUM Lundagård - Eskilstuna Guif 20-27
              15:00 1500202092 Lidingö SK - Bjurslätt/Torslanda 23-19
              15:30 1500202096 Tyresö Handboll - Skara HF 27-31
              16:15 1500202094 GF Kroppskultur - Skånela IF 24-22
              16:15 1500202093 Kärra HF - RP IF Linköping 23-24
              Sö 7/2 15:00 1500202091 Boden Handboll IF - OV Helsingborg HK 21-19
              Omgång 17
              Ti 9/2 19:00 1500202098 RP IF Linköping - Lidingö SK 22-20
              On 10/2 19:00 1500202102 Skara HF - OV Helsingborg HK 22-17
              Sö 14/2 15:00 1500202097 Bjurslätt/Torslanda - Boden Handboll IF 19-30
              16:00 1500202101 Skånela IF - KFUM Lundagård 28-32
              On 17/2 19:00 1500202099 GF Kroppskultur - Kärra HF 20-23
              19:30 1500202100 Eskilstuna Guif - Tyresö Handboll 29-28
              Omgång 18
              Lö 20/2 14:00 1500202108 Kärra HF - Skånela IF 25-29
              14:00 1500202106 OV Helsingborg HK - RP IF Linköping 18-14
              15:00 1500202103 Boden Handboll IF - Skara HF 24-24
              15:15 1500202104 Tyresö Handboll - Bjurslätt/Torslanda 26-29
              16:00 1500202105 Lidingö SK - Eskilstuna Guif 23-26
              16:30 1500202107 KFUM Lundagård - GF Kroppskultur 20-17
              Omgång 19
              Lö 27/2 13:30 1500202112 RP IF Linköping - Skara HF 24-20
              14:15 1500202110 Bjurslätt/Torslanda - OV Helsingborg HK 21-26
              15:00 1500202111 GF Kroppskultur - Lidingö SK 30-13
              16:00 1500202114 Skånela IF - Tyresö Handboll 29-28
              Sö 28/2 15:00 1500202113 KFUM Lundagård - Kärra HF 20-19
              16:00 1500202109 Eskilstuna Guif - Boden Handboll IF 18-26
              Omgång 20
              Lö 5/3 14:00 1500202120 OV Helsingborg HK - Skånela IF 26-26
              14:15 1500202118 Tyresö Handboll - GF Kroppskultur 22-20
              16:15 1500202119 Kärra HF - Eskilstuna Guif 23-20
              19:00 1500202116 Skara HF - Bjurslätt/Torslanda 23-28
              Sö 6/3 15:30 1500202117 Lidingö SK - KFUM Lundagård 22-27
              16:00 1500202115 Boden Handboll IF - RP IF Linköping 31-19
              Omgång 21
              Lö 12/3 14:15 1500202122 Bjurslätt/Torslanda - RP IF Linköping 23-27
              15:00 1500202126 KFUM Lundagård - Tyresö Handboll 22-23
              15:00 1500202124 Eskilstuna Guif - OV Helsingborg HK 19-25
              15:00 1500202123 Lidingö SK - Kärra HF 23-19
              Sö 13/3 16:00 1500202125 Skånela IF - Skara HF 32-32
              Må 14/3 19:00 1500202121 GF Kroppskultur - Boden Handboll IF 20-20
              Omgång 22
              Lö 19/3 17:00 1500202130 RP IF Linköping - Skånela IF 26-27
              17:00 1500202131 OV Helsingborg HK - GF Kroppskultur 23-18
              17:00 1500202132 Skara HF - Eskilstuna Guif 28-19
              17:00 1500202127 Boden Handboll IF - KFUM Lundagård 29-22
              17:00 1500202128 Kärra HF - Bjurslätt/Torslanda 26-27
              17:00 1500202129 Tyresö Handboll - Lidingö SK 31-12

              Nyheter

              USM i handboll stannar i Uppsala ytterligare två år

              2020-02-19

              Svenska Handbollförbundet har beslutat att…

              Påminnelse: sista dag för LOK-stödsansökan är 25 februari

              2020-02-17

              Vi påminner om att ansökan till statligt lokalt…

              Riksläger i april

              2020-02-17

              Här hittar du listor över uttagna spelare…

              Anmälan till TS3 öppen

              2020-02-14

              Nu är anmälan till SHF:s nästa utbildning i…

              Mirza och Mattias dömer i OS-kvalet

              2020-02-12

              Mirza Kurtagic och Mattias Wetterwik som nyligen…

               
              Svenska Handbollförbundet
              Box 11016
              100 61 Stockholm
              Telefon: [saknas] Information
              E-post: [saknas] Information