Hoppa till sidans innehåll
18931 True
    Huvudsponsor
    22545 True
      Huvudsponsor
      22014 False
        Huvudsponsor
        18334 False
          Huvudsponsor
          8167 False
            Huvudsponsor
            5982 False
              Huvudsponsor

              Serier & Resultat

              Alla matcher
              Tid Matchnummer Match Resultat MP AP
              Omgång 1
              On 27/9 20:45 1715131002 Hellas HK - Sorunda IF 22-24
              Lö 30/9 16:00 1715131005 Matteuspojkarna - Norrtulls SK 26-21
              Sö 1/10 13:45 1715131001 BK Bitter - Sannadals SK 15-20
              17:30 1715131003 IF Gauthiod HK - Huddinge HK 23-24
              18:30 1715131004 Årsta AIK HF - BK Sparta 20-19
              Omgång 2
              Fr 6/10 20:45 1715131006 Norrtulls SK - Årsta AIK HF 32-28
              Lö 7/10 12:00 1715131009 Sorunda IF - BK Bitter 31-21
              15:00 1715131008 Huddinge HK - Hellas HK 24-17
              15:30 1715131010 Sannadals SK - Matteuspojkarna 17-30
              Sö 8/10 14:00 1715131007 BK Sparta - IF Gauthiod HK 32-33
              Omgång 3
              Lö 14/10 15:00 1715131015 Sorunda IF - Sannadals SK 26-19
              17:00 1715131013 IF Gauthiod HK - Norrtulls SK 36-37
              Sö 15/10 15:30 1715131012 Hellas HK - BK Sparta 25-24
              17:15 1715131011 BK Bitter - Huddinge HK 26-18
              19:35 1715131014 Årsta AIK HF - Matteuspojkarna 23-28
              Omgång 4
              Lö 21/10 17:00 1715131020 Sannadals SK - Årsta AIK HF 30-19
              Sö 22/10 10:30 1715131016 Matteuspojkarna - IF Gauthiod HK 33-24
              17:30 1715131019 Huddinge HK - Sorunda IF 22-27
              18:00 1715131018 BK Sparta - BK Bitter 31-24
              20:15 1715131017 Norrtulls SK - Hellas HK 28-36
              Omgång 5
              On 25/10 19:30 1715131022 Hellas HK - Matteuspojkarna 25-20
              Lö 28/10 12:00 1715131025 Sorunda IF - BK Sparta 27-24
              15:30 1715131021 BK Bitter - Norrtulls SK 21-28
              17:00 1715131024 Huddinge HK - Sannadals SK 26-22
              17:15 1715131023 IF Gauthiod HK - Årsta AIK HF 26-17
              Omgång 6
              Lö 18/11 17:45 1715131030 Sannadals SK - IF Gauthiod HK 24-27
              Sö 19/11 11:15 1715131027 Matteuspojkarna - BK Bitter 23-20
              19:10 1715131026 Årsta AIK HF - Hellas HK 22-36
              20:00 1715131029 BK Sparta - Huddinge HK 24-32
              20:45 1715131028 Norrtulls SK - Sorunda IF 26-28
              Omgång 7
              On 22/11 19:00 1715131031 BK Bitter - Årsta AIK HF 28-25
              20:45 1715131032 Hellas HK - IF Gauthiod HK 28-26
              Lö 25/11 12:00 1715131035 Sorunda IF - Matteuspojkarna 32-17
              18:45 1715131034 Huddinge HK - Norrtulls SK 23-23
              Sö 26/11 19:35 1715131033 BK Sparta - Sannadals SK 25-20
              Omgång 8
              Lö 2/12 16:15 1715131040 Sannadals SK - Hellas HK 22-31
              17:45 1715131036 IF Gauthiod HK - BK Bitter 24-27
              Sö 3/12 15:30 1715131039 Norrtulls SK - BK Sparta 22-22
              19:15 1715131037 Årsta AIK HF - Sorunda IF 27-41
              Ti 5/12 21:00 1715131038 Matteuspojkarna - Huddinge HK 26-31
              Omgång 9
              On 6/12 19:30 1715131041 BK Bitter - Hellas HK 23-23
              Lö 9/12 16:00 1715131045 Sorunda IF - IF Gauthiod HK 34-19
              18:30 1715131044 Huddinge HK - Årsta AIK HF 33-15
              Sö 10/12 16:15 1715131042 Norrtulls SK - Sannadals SK 22-27
              19:30 1715131043 BK Sparta - Matteuspojkarna 22-30
              Omgång 10
              Sö 14/1 13:15 1715131049 Matteuspojkarna - BK Sparta 18-21
              19:00 1715131050 Sannadals SK - Norrtulls SK 25-19
              19:15 1715131048 Årsta AIK HF - Huddinge HK 12-23
              19:15 1715131046 Hellas HK - BK Bitter 16-21
              20:30 1715131047 IF Gauthiod HK - Sorunda IF 27-31
              Omgång 11
              Lö 20/1 12:00 1715131055 Sorunda IF - Årsta AIK HF 34-17
              18:15 1715131054 Huddinge HK - Matteuspojkarna 32-26
              Sö 21/1 14:30 1715131051 BK Bitter - IF Gauthiod HK 30-19
              20:45 1715131053 BK Sparta - Norrtulls SK 36-26
              On 24/1 20:45 1715131052 Hellas HK - Sannadals SK 28-22
              Omgång 12
              To 25/1 21:10 1715131058 Matteuspojkarna - Sorunda IF 23-36
              Lö 27/1 10:15 1715131060 Sannadals SK - BK Sparta 17-21
              17:45 1715131056 IF Gauthiod HK - Hellas HK 20-21
              Sö 28/1 18:15 1715131059 Norrtulls SK - Huddinge HK 16-24
              18:20 1715131057 Årsta AIK HF - BK Bitter 25-27
              Omgång 13
              Lö 3/2 14:30 1715131063 IF Gauthiod HK - Sannadals SK 27-35
              15:30 1715131065 Sorunda IF - Norrtulls SK 37-28
              18:30 1715131064 Huddinge HK - BK Sparta 25-22
              Sö 4/2 13:30 1715131061 BK Bitter - Matteuspojkarna 25-27
              19:15 1715131062 Hellas HK - Årsta AIK HF 36-16
              Omgång 14
              Lö 10/2 16:15 1715131070 Sannadals SK - Huddinge HK 19-26
              Sö 11/2 12:15 1715131066 Årsta AIK HF - IF Gauthiod HK 26-30
              14:00 1715131067 Matteuspojkarna - Hellas HK 24-30
              17:30 1715131069 BK Sparta - Sorunda IF 29-17
              18:30 1715131068 Norrtulls SK - BK Bitter 20-31
              Omgång 15
              On 14/2 19:00 1715131071 BK Bitter - BK Sparta 22-23
              20:45 1715131072 Hellas HK - Norrtulls SK 35-26
              Lö 17/2 11:00 1715131075 Sorunda IF - Huddinge HK 36-29
              11:15 1715131073 IF Gauthiod HK - Matteuspojkarna 20-30
              Sö 18/2 18:15 1715131074 Årsta AIK HF - Sannadals SK 16-28
              Omgång 16
              Lö 24/2 15:00 1715131079 Huddinge HK - BK Bitter 33-21
              15:15 1715131080 Sannadals SK - Sorunda IF 23-25
              Sö 25/2 12:30 1715131076 Matteuspojkarna - Årsta AIK HF 30-14
              17:45 1715131078 BK Sparta - Hellas HK 24-27
              Ti 6/3 20:00 1715131077 Norrtulls SK - IF Gauthiod HK 25-24
              Omgång 17
              Lö 10/3 17:45 1715131083 IF Gauthiod HK - BK Sparta 21-31
              Sö 11/3 11:00 1715131085 Matteuspojkarna - Sannadals SK 24-24
              17:30 1715131082 Hellas HK - Huddinge HK 29-32
              19:15 1715131081 BK Bitter - Sorunda IF 21-19
              20:00 1715131084 Årsta AIK HF - Norrtulls SK 20-26
              Omgång 18
              To 22/3 19:30 1715131089 Sorunda IF - Hellas HK 26-27
              19:30 1715131090 Sannadals SK - BK Bitter 18-21
              19:30 1715131086 Norrtulls SK - Matteuspojkarna 29-29
              19:30 1715131088 Huddinge HK - IF Gauthiod HK 38-17
              20:45 1715131087 BK Sparta - Årsta AIK HF 29-16

              Nyheter

              SHF förlänger samarbetet med Solidsport

              2020-08-06

              Svenska Handbollförbundet och Solidsport…

              SHF förlänger samarbetet med Solidsport

              2020-08-06

              Svenska Handbollförbundet och Solidsport…

              Med anledning av coronaviruset

              2020-08-06

              Text senast uppdaterad onsdag 5 augusti 10:14.

              SHF livesänder webbinarier

              2020-07-16

              Nu finns våra tidigare webbinarier som repriser…

              Ligornas spelprogram offentliggjorda

              2020-07-14

              Spelprogrammen till svensk handbolls högsta…

               
              Svenska Handbollförbundet
              Box 11016
              100 61 Stockholm
              Telefon: [saknas] Information
              E-post: [saknas] Information