Hoppa till sidans innehåll

Serier & Resultat

Arenainformation

Ulriksdalshallen

Adress: Banmästargatan 3
Postadress 17067 SOLNA
Planmått: 20x40
[Missing text /templates/results/matchesplaintitle for sv]
Tid Match Resultat
Lö 19/9 10:00 AIK - Spånga HK
P13 Nivå 2 StHF
-
11:00 AIK - Tyresö Handboll
F16 Nivå 1 StHF
-
12:15 AIK - Storvreta HK
P16 Nivå 4 Norra StHF
-
13:30 AIK 2 - Skuru IK 4
F14 Nivå 3 StHF
-
Lö 26/9 09:00 AIK - Spånga HK
F16 Nivå 1 StHF
-
10:00 AIK 3 - Skå IK
F16 Nivå 4 Norra StHF
-
11:00 AIK 2 - Uppsala HK 2
F16 Nivå 3 Norra StHF
-
12:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
USM Block
-
13:00 AIK - Rimbo HK Roslagen
USM P16 1:10
-
14:20 Spånga HK - IFK Nyköping
USM P16 1:10
-
15:40 Rimbo HK Roslagen - VästeråsIrsta HF 2
USM P16 1:10
-
17:00 AIK - IFK Nyköping
USM P16 1:10
-
18:20 VästeråsIrsta HF 2 - Spånga HK
USM P16 1:10
-
Sö 27/9 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
USM Block
-
09:00 Rimbo HK Roslagen - IFK Nyköping
USM P16 1:10
-
10:20 AIK - VästeråsIrsta HF 2
USM P16 1:10
-
11:40 Spånga HK - Rimbo HK Roslagen
USM P16 1:10
-
13:00 IFK Nyköping - VästeråsIrsta HF 2
USM P16 1:10
-
14:20 AIK - Spånga HK
USM P16 1:10
-
18:00 AIK - HK Roslagen
P19 Nivå 2 StHF
-
Lö 3/10 00:00 RegionsTolvan - Block 6 timmar
RegionsTolvan - Block
-
09:00 Skuru IK 2 - Sannadals SK 2
P9 HT mini 1A StHF
-
09:00 AIK - Skuru IK
P9 HT mini 1A StHF
-
09:30 Sannadals SK 2 - Stockholmspolisens IF HF
P9 HT mini 1A StHF
-
09:30 Skuru IK - Sannadals SK
P9 HT mini 1A StHF
-
10:00 AIK - Sannadals SK 2
P9 HT mini 1A StHF
-
10:00 Skuru IK - IK Bolton 5
P9 HT mini 1A StHF
-
10:30 Sannadals SK - IK Bolton 5
P9 HT mini 1A StHF
-
10:30 Stockholmspolisens IF HF - AIK
P9 HT mini 1A StHF
-
11:00 AIK - Sannadals SK
P9 HT mini 1A StHF
-
11:00 IK Bolton 5 - Skuru IK 2
P9 HT mini 1A StHF
-
11:30 Skuru IK 2 - Stockholmspolisens IF HF
P9 HT mini 1A StHF
-
12:00 AIK - Rimbo HK Roslagen
P12_RegionsTolvan 1E
-
12:45 VästeråsIrsta HF - Skogås HK
P12_RegionsTolvan 1E
-
13:30 AIK - Sollentuna HK
P13 Nivå 2 StHF
-
14:15 AIK - VästeråsIrsta HF
P12_RegionsTolvan 1E
-
15:00 Skogås HK - Rimbo HK Roslagen
P12_RegionsTolvan 1E
-
16:30 Rimbo HK Roslagen - VästeråsIrsta HF
P12_RegionsTolvan 1E
-
17:15 AIK - Skogås HK
P12_RegionsTolvan 1E
-
Sö 11/10 18:00 AIK - Hammarby IF HF 2
P19 Nivå 2 StHF
-
Lö 17/10 10:00 HK Cliff - AIK
P10 HT 6-6 2E StHF
-
10:30 AIK 2 - Täby HBK 2
P10 HT 6-6 2E StHF
-
11:00 Täby HBK - HK Cliff
P10 HT 6-6 2E StHF
-
11:30 AIK - Täby HBK 2
P10 HT 6-6 2E StHF
-
12:00 AIK 2 - Täby HBK
P10 HT 6-6 2E StHF
-
12:30 AIK - Huddinge HK 3
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
13:15 AIK - HK Cliff
P14 Nivå 3 StHF
-
14:15 Huddinge HK 3 - Årsta AIK HF
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
15:00 AIK 2 - Åkersberga HK
F12 Nivå 3 StHF
-
15:45 AIK - Årsta AIK HF
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
Lö 24/10 10:00 AIK - Spårvägens HF
F16 Nivå 1 StHF
-
11:15 AIK - Hammarby IF HF 3
P16 Nivå 4 Norra StHF
-
Lö 7/11 10:00 AIK 2 - Skå IK
F11 Nivå 3 StHF
-
10:45 AIK - Skånela IF 2
F13 Nivå 3 Norra StHF
-
11:45 Årsta AIK HF 3 - Skå IK
F11 Nivå 3 StHF
-
12:30 AIK 2 - Spånga HK 2
F14 Nivå 3 StHF
-
13:30 AIK 2 - Årsta AIK HF 3
F11 Nivå 3 StHF
-
14:15 AIK 2 - Sollentuna HK 3
F16 Nivå 3 Norra StHF
-
15:30 AIK 3 - Westermalms IF HK
F16 Nivå 4 Norra StHF
-
Sö 8/11 18:00 AIK - Sollentuna HK
P19 Nivå 2 StHF
-
Lö 14/11 09:00 AIK - Spånga HK 2
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
09:45 AIK 2 - Skuru IK 3
F11 Nivå 3 StHF
-
10:30 Spånga HK 2 - Tyresö Handboll 2
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
11:15 Årsta AIK HF 2 - Skuru IK 3
F11 Nivå 3 StHF
-
12:00 AIK - Tyresö Handboll 2
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
12:45 AIK 2 - Årsta AIK HF 2
F11 Nivå 3 StHF
-
13:30 AIK - Hammarby IF HF
F14 Nivå 1 StHF
-
14:30 AIK - Spånga HK 2
P14 Nivå 3 StHF
-
15:30 AIK - Westermalms IF HK
P13 Nivå 2 StHF
-
16:30 AIK 3 - Vakant
F16 Nivå 4 Norra StHF
-
Lö 21/11 00:00 AIK 2 - Vakant plats
F12 Nivå 3 StHF
-
00:00 Djurgårdshof IK - Vakant plats
F12 Nivå 3 StHF
-
00:00 RegionsTolvan - Block 6 timmar
RegionsTolvan - Block
-
10:00 AIK - Lidingö SK 2
F13 Nivå 3 Norra StHF
-
11:00 AIK - Nacka HK
F16 Nivå 1 StHF
-
12:15 AIK 2 - IK Bolton 2
F14 Nivå 3 StHF
-
13:15 AIK 2 - Hammarby IF HF 2
F16 Nivå 3 Norra StHF
-
Lö 28/11 09:00 Handbollfestivalen - Block 3 timmar
Handbollfestivalen
-
12:30 Vallentuna HK - Dalarö SK 2
F12 Nivå 3 StHF
-
13:15 AIK - IK Bolton 3
P16 Nivå 4 Norra StHF
-
14:15 AIK 2 - Vallentuna HK
F12 Nivå 3 StHF
-
15:00 AIK - Tyresö Handboll
P14 Nivå 3 StHF
-
16:00 Dalarö SK 2 - AIK 2
F12 Nivå 3 StHF
-
16:45 AIK - Skånela IF
P13 Nivå 2 StHF
-
17:45 AIK 3 - Vallentuna HK
F16 Nivå 4 Norra StHF
-
Sö 29/11 18:00 AIK - Bålsta IF
P19 Nivå 2 StHF
-
Lö 5/12 10:00 AIK - IFK Tumba HK
F12 Nivå 1 StHF
-
10:45 AIK 2 - Åkersberga HK
F16 Nivå 3 Norra StHF
-
12:00 IFK Tumba HK - Täby HBK
F12 Nivå 1 StHF
-
12:45 AIK - Sannadals SK
P16 Nivå 4 Norra StHF
-
14:00 AIK - Täby HBK
F12 Nivå 1 StHF
-
14:45 AIK - Eskilstuna Guif
F14 Nivå 1 StHF
-
Sö 6/12 18:00 AIK - Uppsala HK
P19 Nivå 2 StHF
-
Lö 12/12 09:00 AIK - Täby HBK 3
F10 HT 6-6 4D StHF
-
09:30 IFK Tumba HK - Skuru IK
F10 HT 6-6 4D StHF
-
10:00 Skuru IK 2 - AIK
F10 HT 6-6 4D StHF
-
10:30 Täby HBK 3 - Skuru IK
F10 HT 6-6 4D StHF
-
11:00 IFK Tumba HK - Skuru IK 2
F10 HT 6-6 4D StHF
-
11:45 AIK - Årsta AIK HF
F11 Nivå 1 StHF
-
12:30 AIK - Sollentuna HK
P12 Nivå 2 Blå StHF
-
13:15 AIK - Sollentuna HK 2
F13 Nivå 3 Norra StHF
-
14:15 AIK 2 - Huddinge HK 3
F14 Nivå 3 StHF
-
Lö 16/1 09:00 AIK - Spånga HK
F12 Nivå 1 StHF
-
09:45 AIK - Sannadals SK
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
10:30 AIK 2 - Djurgårdshof IK
F12 Nivå 3 StHF
-
11:15 Sannadals SK - GT Söder HK
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
12:00 AIK - Tyresö Handboll
F14 Nivå 1 StHF
-
13:00 AIK - GT Söder HK
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
13:45 AIK - Kungsängens SK 2
P13 Nivå 2 StHF
-
14:45 AIK - Vallentuna HK
P14 Nivå 3 StHF
-
15:45 AIK - VästeråsIrsta HF
F16 Nivå 1 StHF
-
16:45 AIK 3 - Vassunda IF
F16 Nivå 4 Norra StHF
-
Sö 17/1 18:00 AIK - Årsta AIK HF
P19 Nivå 2 StHF
-
Lö 23/1 11:00 AIK - Kungsängens SK 2
P16 Nivå 4 Norra StHF
-
12:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
USM Block
-
Sö 24/1 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
USM Block
-
Lö 30/1 09:00 Block 3 timmar - F9 Mini
Vårens Spel - Block
-
12:00 AIK - Täby HBK 2
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
12:45 AIK - Huddinge HK
F11 Nivå 1 StHF
-
13:30 Täby HBK 2 - HK Cliff Gul
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
14:15 Huddinge HK - Skuru IK
F11 Nivå 1 StHF
-
15:00 AIK - HK Cliff Gul
P11 Nivå 2 Gul StHF
-
15:45 AIK - Skuru IK
F11 Nivå 1 StHF
-
16:30 AIK 2 - Åkersberga HK
F12 Nivå 3 StHF
-
Lö 6/2 09:00 Block 3 timmar - P9 Mini
Vårens Spel - Block
-
12:00 Block 3 timmar - P10 6 mot 6
Vårens Spel - Block
-
15:00 AIK 2 - Djurgårdshof IK
F11 Nivå 3 StHF
-
15:45 AIK 2 - Ösmo GIF HK
F12 Nivå 3 StHF
-
16:30 Vallentuna HK - Djurgårdshof IK
F11 Nivå 3 StHF
-
17:15 Årsta AIK HF 2 - Ösmo GIF HK
F12 Nivå 3 StHF
-
18:00 AIK 2 - Vallentuna HK
F11 Nivå 3 StHF
-
18:45 Årsta AIK HF 2 - AIK 2
F12 Nivå 3 StHF
-
Sö 7/2 18:00 AIK - IFK Tumba HK
P19 Nivå 2 StHF
-
Lö 13/2 00:00 RegionsTolvan - Block 6 timmar
RegionsTolvan - Block
-
10:00 AIK - Gustavsbergs IF HK
F16 Nivå 1 StHF
-
11:15 AIK 2 - Bålsta IF
F14 Nivå 3 StHF
-
12:15 AIK 2 - IK Bolton 2
F16 Nivå 3 Norra StHF
-
13:45 AIK 3 - Lidingö SK 2
F16 Nivå 4 Norra StHF
-
Sö 21/2 18:00 AIK - Vassunda IF
P19 Nivå 2 StHF
-
Lö 13/3 10:00 AIK 3 - Kungsängens SK 2
F16 Nivå 4 Norra StHF
-
11:10 AIK - Sannadals SK
P16 Nivå 4 Norra StHF
-
12:00 Bokat av StHF - USM - Block 7 timmar
USM Block
-
Sö 14/3 09:00 Bokat av StHF - USM - Block 8 timmar
USM Block
-
Lö 20/3 09:00 Handbollfestivalen - Block 3 timmar
Handbollfestivalen
-
12:30 AIK - Tyresö Handboll
P14 Nivå 3 StHF
-
13:30 AIK 2 - Åkersberga HK
F16 Nivå 3 Norra StHF
-
14:45 AIK - Vakant
P13 Nivå 2 StHF
-
Sö 21/3 18:00 AIK - IF Swithiod 2
P19 Nivå 2 StHF
-
Lö 27/3 09:00 Block 3 timmar - F10 6 mot 6
Vårens Spel - Block
-
12:30 AIK - Gustavsbergs IF HK
F14 Nivå 1 StHF
-
13:30 AIK - Sollentuna HK 2
F13 Nivå 3 Norra StHF
-
14:30 AIK 3 - Spånga HK 3
F16 Nivå 4 Norra StHF
-
15:45 AIK - Kungsängens SK 2
P16 Nivå 4 Norra StHF
-

Hemmalag Ulriksdalshallen

Nyheter

Serieindelningar för 20-21 publicerade

2020-05-15

Nu är även distriktsserierna samt den…

1 maj har passerat - anmälan stängd

2020-05-07

Ca 760 lag anmälda till seriespel

Klart med förbundsserierna 20-21

2020-04-24

I samband med Svenska Handbollförbundets…

Nyhet; Flickor och Pojkar 19 RegionÖst

2020-04-15

Anmäl er till den ena eller den andra, eller…

Välkomna till säsongen 2020-2021

2020-04-03

Föregående säsong avslutades tidigare än önskat…

Andra distrikts serier

Lag från Stockholm som spelar i serier som administreras av andra förbund finner sina resultat och tabeller genom att först ändra rullgardinsmenyn för distrikt till rätt distrikt.

 

Rapportera resultat via SMS

 
Stockholms Handbollförbund
Box 11016
100 61 Stockholm
Telefon: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information