Gå till innehåll

Svensk Handboll

Svensk Handboll

SHF kontor

Peter Kant

Generalsekreterare

Robert Wedberg
Telefon: 08-6996563
E-post: robert.wedberg@handboll.rf.se

Peter Kant

Stabsenheten

Emma Jannesson
Telefon: 08-6996557
E-post: emma.jannesson@handboll.rf.se
Verksamhetskoordinator

Stabsenheten

Victoria Pettersson
Telefon: 08-6996550
E-post: victoria.pettersson@handboll.rf.se
Verksamhetskoordinator

 

Stabsenheten

Carina Edström
Telefon: 08-6996612
E-post: carina.edstrom@handboll.rf.se
Ekonom

Stabsenheten

Lotta Löngren
Telefon: 08-6996551
E-post: Lotta.lonngren@handboll.rf.se
Ekonom

 

Peter Kant

Stabsenheten

Lasse Tjernberg
Telefon: 08-6996549
E-post: lasse.tjernberg@handboll.rf.se
IT-ansvarig

 

Peter Kant

Stabsenheten

Therese Bringefors
Telefon: 08-6996555
E-post: therese.bringefors@handboll.rf.se
Kommunikatör/formgivare

 

Stabsenheten

Jessica Larsson
Telefon: 070-6799057
E-post: jessica.larsson@handboll.rf.se
Kommunikatör

 

Peter Kant

Landslagsenheten

Hanna Fogelström
Telefon: 08-6996553
E-post: hanna.fogelstrom@handboll.rf.se
Landslagschef

 

Peter Kant

Tävlingsenheten

Adam Engström
Telefon: 08-6996556
E-post: adam.engstrom@handboll.rf.se
Tävlingschef

Peter Kant

Tävlingsenheten

Niklas Axvallen
Telefon: 08-6996552
E-post: niklas.axvallen@handboll.rf.se
Domar och Tävlingskonsulent

Tävlingsavdelningen
Amanda Törner
Telefon: 08-6996339
E-post: amanda.torner@handboll.rf.se
Tävlingskonsulent

 

Peter Kant

Utvecklingsenheten

Per Ekberg
Telefon: 070-6468730
E-post: per.ekberg@handboll.rf.se
Utvecklingschef

Utvecklingsenheten

Kalle Andersson
Telefon: 08-6996547
E-post: kalle.andersson@handboll.rf.se
Utvecklingskonsulent

Peter Kant

Utvecklingsenheten

Tony Carlsson
Telefon: 070-7503171
E-post: tony.carlsson@handboll.rf.se
Projektledare

Utvecklingsenheten

Lisa Fallhagen
E-post: lisa.fallhagen@handboll.rf.se
Projektledare beachhandboll t.o.m 2023-12-31

Utvecklingsenheten

Sture Gustafsson
E-post: sture.gustafsson@handboll.rf.se
Projektledare föreningsutveckling och rekrytering

Peter Kant

Utvecklingsenheten

Jennie Linnéll
Telefon: 070-4419399
E-post: jennie.linnell@handboll.rf.se
Projektledare Hand the Ball, I-PROTECT

Peter Kant

Utvecklingsenheten

Lennart Söderström
Telefon: 08-6996559
E-post: lennart.soderstrom@handboll.rf.se
Utvecklingskonsulent

Peter Kant

Utvecklingsenheten

Peter Svensson
Telefon: 072-2379850
E-post: peter.svensson@handboll.rf.se
Projektledare Parahandboll

Publicerad: 2022-12-13

Senast uppdaterad: 2023-02-06

Författare: Svenska Handbollförbundet

Intressant? Dela gärna!