Lottning P14 Steg 1
Nedan finner ni gruppindelningen till Steg 1 i USM P14 som spelas 7-8 oktober. Steg 1 spelas med fyr- och femlagsgrupper. De tre på varandra följande grupperna i Steg 1 kommer spela gemensamma Steg 2-sammandrag i enlighet med angiven ort.
Sidan är uppdaterad med gruppnamnen som klickbara länkar för att komma till resultatportalen för respektive grupp.
Gruppindelningen för USM P14 Steg 2 presenteras under vecka 43.
Grupp 1:01 |
Brännans HF 1 |
Strands IF |
Bålsta IF |
Sundsvall HK |
Grupp flyttad, tidigare Grupp 1:19. Skogås HK ersatt av Sundsvall HK. |
Grupp 1:02 |
Enköpings HF |
Jakobsbergs GOIF |
Vintrosa IS |
Sollentuna HK |
Sundsvall HK flyttat. |
Grupp 1:03 |
Åkersberga HK |
HP Skövde 90 |
Brännans HF 2 |
HK Järnvägen |
Grupp 2:01 |
Lagen i grupperna 1:01-1:03 kommer spela Steg 2 i grupp 2:01 arrangerad av Enköpings HF. |
Grupp 1:04 |
Eskilstuna Guif IF |
Hammarby IF HF 1 |
Skuru IK |
IFK Hammarö |
HK Country |
Grupp 1:05 |
LIF Lindesberg |
Malmslätt Ljungsbro HF |
HK Brukspôjkera |
Arvika HK |
IK Bolton |
Grupp 1:06 |
Skånela IF |
GF Kroppskultur |
IK Sund |
Täby HBK |
Grupp 2:02 |
Lagen i grupperna 1:04-1:06 kommer spela Steg 2 i grupp 2:02 arrangerad av LIF Lindesberg. |
Grupp 1:07 |
Växjö HF |
IF Kristianstad |
Höörs HK H 65 |
Önnereds HK |
Marks HK |
Grupp 1:08 |
HK Lidköping |
HK Ankaret |
HK Silwing-Troja |
BK Heid Svart |
Mörrums GOIS HK flyttat. |
Grupp 1:09 |
IF Hallby HK |
Ystads IF HF |
Gustavsbergs IF HK |
Vinslövs HK |
Grupp 2:03 |
Lagen i grupperna 1:07-1:09 kommer spela Steg 2 i grupp 2:03 arrangerad av Ystads IF HF. |
Grupp 1:10 |
HF Karlskrona |
IK Baltichov |
Skara HK |
KFUM Kalmar HK |
Grupp 1:11 |
IK Lågan |
Åhus Handboll |
Lysekils HK |
Lödde Vikings HK |
Grupp 1:12 |
HK Varberg Grön |
Dalby GIF |
BK Heid Röd |
Redbergslids IK |
Grupp 2:04 |
Lagen i grupperna 1:10-1:12 kommer spela Steg 2 i grupp 2:04 arrangerad av Åhus Handboll. |
Grupp 1:13 |
Örebro SK U 1 |
Uppsala HK |
IK Sävehof Svart |
IFK Tumba HK |
Falköpings AIK Handboll urdraget. |
Grupp 1:14 |
Eslövs HF |
Halmstad HF |
Lugi HF 2 |
Stenungsunds HK Röd |
Kärra HF |
Grupp 1:15 |
Strömstad HK |
H43 Lund HF |
Hammarby IF HF 2 |
Backa HK |
Grupp 2:05 |
Lagen i grupperna 1:13-1:15 kommer spela Steg 2 i grupp 2:05 arrangerad av Strömstad HK. |
Grupp 1:16 |
OV Helsingborg HK |
Eksjö BK |
IFK Malmö HF |
Stenungsunds HK Vit |
IK Sävehof Gul |
Grupp 1:17 |
Mörrums GOIS HK |
HK Varberg Svart |
Torslanda HK |
Lugi HF 1 |
Karlshamns HF ersatt av Mörrums GOIS HK, Västerviks HF flyttat. |
Grupp 1:18 |
HK Cliff |
VästeråsIrsta HF |
Västerviks HF |
Rimbo HK Roslagen |
Skåre HK ersatt av Västerviks HF. |
Grupp 2:06 |
Lagen i grupperna 1:16-1:18 kommer spela Steg 2 i grupp 2:06 arrangerad av Torslanda HK. |
Grupp 1:19 |
Borlänge HK |
Vassunda IF |
Falu HK |
IF Hellton Karlstad |
Tyresö Handboll |
Grupp 1:20 |
KFUM Trollhättan |
IFK Skövde HK Blå |
HK Aranäs Blå |
Haninge HK |
Örebro SK U 2 |
Grupp 1:21 |
Huddinge HK |
IFK Nyköping |
Sannadals SK |
Bodens BK HF |
Vadstena HF |
Grupp 2:07 |
Lagen i grupperna 1:19-1:21 kommer spela Steg 2 i grupp 2:07 arrangerad av Vassunda IF. |
Grupp 1:22 |
Kungälvs HK |
Kävlinge HK |
Spånga HK |
Alingsås HK |
GT Söder HK urdraget. |
Grupp 1:23 |
HP Tibro |
HK Aranäs Vit |
IFK Skövde HK Vit |
Stockholmspolisens IF HF |
Norrköpings HK |
Grupp 1:24 |
Årsta AIK HF |
RP IF Linköping |
HK Laponia |
Kungsängens SK |
Grupp 2:08 |
Lagen i grupperna 1:22-1:24 kommer spela Steg 2 i grupp 2:08 arrangerad av Spånga HK. |